Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennétek ha nem lennétek...

Mit tennétek ha nem lennétek elégedettek a magánorvossal?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekem aki asztmás , 5 éves és 2 éve járunk egy magánorvoshoz tőlünk 70kmre van .. a közelbe máshol körzeti nincs és magán se igazából .

Az orvos munkájával eddig 100%ig elégedett voltam és nyilván isten ments hogy egy orvos tudását megkérdőjelezzem hiszen én nem vagyok orvos . Viszont amit eddig használtunk pipa ( flixotide 2x2puff ) lecserélt egy erősebbre a neve symbicort a80 3x1puff , ez a pipa 12 éves kortól használható .. amit már akkor tudtam meg mikor haza jöttünk és a beteg tájékoztatót elolvastam . A fiam állapota egyébként sokkal jobb mint 2 éve . A pipakat csak betegség esetén kell elővenni de mostanába nem kellett hála Istennek . A gyógyszertárba rá kérdeztem hogy biztos ez a pipa van felírva nem pedig a symbicort mite amit kissebbb gyerekek is használhatnak ? És nem , ok azt javasoltak hogy szerintük nem kellett Volna ezt felírni mivel serdülő kortól használható , a gyerekorvosunknak is mutattam a papírt amit kaptunk és o sem támogatja ezt a symbicortot sem a mite sem pedig amit felírt azt sem

Nem tudom mi tevo legyek azért el bizonytalanít hogy tényleg jóval nagyobbaknak van ez a pipa . A gyerek testsúlya is átlagos 18,5kg

Van akinek a gyereke ezt aa pipát használta vagy használja ?


júl. 7. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Menj vissza az orvoshoz, vagy hívd fel, vagy írj neki e-mailt, és jelezd neki ezt a problémát. Lehet, hogy elcsúszott a sor a számítógépben. Ne azt keresd, hogy hogy lehet elfogadni a rosszat, hanem hogy hogy lehet megoldani a problémát. 5 évesnek nem adunk 12 éveseknek valót.
júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék a magánorvossal. Előfordulhat, hogy véletlenül írta fel. De az is lehet, hogy van oka. Én már sokszor adtam a gyerekeknek olyan gyógyszert orvosi rendelésre természetesen, amit a betegtájékoztató szerint még nem kaphattak volna, de az orvos azt látta szükségesnek.
júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek sokat javult meg más nem is nagyon van, akkor nem is váltanám le.


De felhívnám, hogy elolvastad a betegtájékoztatót és biztosan adható-e 5 évesnek olyan gyógyszer, ami 12 plusszos. Ebből nincs semmi.

júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen szerdán vissza hívom én is erre gondoltam hogy valószínű tévesen írta fel de egyébként jelezte hogy erősebb es gondolkozott is 1-2 percet hogy váltson e vagy sem . De az is lehet hogy nem , mert a papíron is ez áll és a felhőbe is ezt írta ki .. én azért felek ezt be fújni neki hiszen még kicsi hozza szerintem ..
júl. 7. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megkérdeznem az orvost. Ha a válasz nem megnyugtató, csak utana gondolnám tovább.
júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem én sem egyébként mert beszéltük hogy sokat javult az állapota kevésbé kell használni a ventolint is .. és mondta is hogy ez nagyon jó de aztán folytatta hogy váltunk neki egy erősebb pipara .. hat gondoltam biztos azért mert már “ régóta “ a flixotidet használjuk vagy már o kicsi ehhez és kell neki valami korához mért pipa , na de nem erre gondoltam éppen :F
júl. 7. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet véletlen is, de ha elgondolkodott ő is, akkor valószínűleg azt is meg fogja érteni, ha te elmondod, hogy ennek tudatában nem szeretnéd ezt adni, legyen szíves, írja a régit.

Nekem volt egyszer, hogy nem adták ki a gyógyszerem, mert a doki véletlenül a vény nélküli változatat írta fel. Ugyanaz a neve, csak a vény nélküli "akut". Visszaküldtek, hogy tisztázzam, mert erre nem adhatják ki. Pedig a leleten is a jó gyógyszer szerepelt felírtként, illetve a gyógyszerész is azt mondta, nem lett volna logikus a vény nélkülit felírni, mert nem is olcsóbb úgy. Visszamentem, az asszisztens el elnézést kért, egy sorral elcsúszott a kurzor...

júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezz rá az orvosnál, biztos ezt akarta-e. Szerintem az lenne a normális, ha ilyenkor külön mondaná, hogy papíron nagyobbaknak való, de direkt ezt írja. Az én gyerekemnek is volt ilyen, ráadásul kétféle gyógyszert kapott amit nem is lehetne együtt szedni, de azt mondta az orvos, pár napig nem baj és szedje együtt.
júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kell az orvossal. Ahogyan a fodrásznál is mondod, ha nem tetszik a frizura meg a péknek is elmondod, hogy ne az összenyomott kenyeret adja oda. Pláne ha magánorvos.
júl. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem. Miért nem őt hívtad első körben, hogy aggályaid vannak? Miért mindenki mást kérdezel előbb, mint a szakorvost?
júl. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!