Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyit betegeskedik a gyereke...

Mennyit betegeskedik a gyereked bölcsi/ovi óta, ha előtte szinte sosem volt beteg?

Figyelt kérdés

júl. 4. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberbe töltötte a kettőt, novembetbe kezdte a bölcsit, április közepén átmentünk oviba.

November és április közt havi 1x volt durván beteg, 2-3 napig. Április óta 1x volt itthon 1 napot.

júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia ,minden gyermek más ,ahogy az immunrendszer is. Nekem szeptemberben lesz egy éve hogy jár a lányom,de már régóta nem hozott haza semmit és ő sem beteg kb január közepe óta. Hozzászokik valamikor a szervezet,na de sok mindent nem hozott meg haza pl baranyhimlo és társai. De az elején minden hónapban 2x tuti beteg volt és mi is 😶‍🌫️a hanyasos hasmenes volt a kedvencem 😅 amúgy hallottam,hogy 1 év kell az első évtől,aztán kevesebbet lesz beteg a gyermek. De ez sem egyforma.
júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt mindkét gyereknél, mikor közösségbe kerültek, akkor sem lettek betegesek. Néha volt nátha, vagy hányós vírus, a lányomnak párszor kötőhártyagyulladása, de az sem gyakran. A lányom egyszer kapott antibiotikumot, mikor 3 évesen mandulagyulladása volt ( most 17 éves), a fiam még sosem (ő most 13).
júl. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már sulis, de bölcsiben és oviban mindig decemberben és májusban volt 3-4 napot beteg. Szerencsénk volt. A suliban kb ugyanez a helyzet
júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam nagyon sokat, még ovi középsőben is, pedig volt egy évet bölcsis is. Nagycsoportra lett látványosan jobb a helyzet. Viszont amióta iskolás, kb 2x1 hetet hiányzik minden évben.

A lányom már bölcsiből is csak kéthavonta hiányzott egy hetet. Tavaly szeptemberben kezdte az ovit, 1 hetet volt egész évben beteg.

Ő valahogy szívósabb, pedig semmit nem csinálunk másképp vele. Ugyanott lakunk, ugyanazt eszi, ugyanannyit töltenek a szabadban, mindketten tápszeresek voltak, ugyanaz a környezet, tényleg minden ugyanaz. Az egyetlen dolog ami különbözik, hogy a fiamnak ugye nem volt egy nagyobb testvére, aki minden ovis szirszart hazahordott, úgyhogy ő legit nem volt beteg 2 éves koráig. A kicsivel meg azért előfordult, hogy elkapott a nagytól ezt-azt. 8 hónapos korában még kórházban is voltam vele 3 napot egy durva krupp miatt. Nem tudom, lehet hogy ő ezért lett strapabíróbb, mert nem 2 évesen kezdte el elkapni a dolgokat :D

júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!