Más is ennyire sokszor keresi fel a gyerekorvost?
Most nem a megfázós, hányós-hasmenős betegségekre gondolok.
Már a nagyobbik gyereknél is mindig làttam valami elvàltozást, amire nagyrészt legyintett a gyerekorvos és azt mondta ne vizsgáljam nagyítóval a gyereket. Most már két gyerekem van és vagy az egyikkel vagy a másikkal mindig van valami. 2 hónapos a kicsi, de azóta volt gond a köldökével, szemével, bőrével, fülével... A nagy meg majdnem 1 hónap alatt nem gyógyult ki egy vírusból.
Most sebes és piros a kicsi fülkagylója felül. Nem annyira vészes, de tegnap óta pirosabb lett, pedig elkezdtem ugyanúgy kezelni, ahogy anno az orvosunk egy másik hasonló sebre mondta hogyan kell. Most felhívnàm... De már nem vesz komolyan... 2 hónapja kb heti 2x beszèlünk (ő mondja, hogy x nap múlva szoljak, hogyan alakult pl a köldöke).
Más is ennyire sokat hívja az orvost? Annyira kellemetlen... De nyugodt sem vagyok.
Két gyerekem van. Sokáig mindkettővel csak a tanácsadásokra mentünk, a piszlicsárénak tűnő dolgokat megkérdeztem ott tömbösítve, türelmesen válaszolt a doki mindig, ez erre volt szánva.
Általános betegségeknél már megvan a bevett rutin, ha az alapján nem javul, vagy rosszabb lesz (90%-ban javul), akkor megyünk dokihoz. Vagyis csak akkor, ha muszáj. Most szerintem 3 hónapja nem beszéltem már a gyerekorvossal szerencsére, pedig volt nátha, kis hasmenés is, túllettünk rajta, újdonságot úgysem tud mondani, ha meg megyünk, akkor már tudom, hogy a megszokottnál valami komolyabb gyógyszer/vizsgálat kell. Mellesleg a váróban várakozás egy rakat beteg gyerek között sokszor csak ront a helyzeten.
Egyébként én anyaként sem szeretem, ha vizsgálat közben állandóan csörög a doki telefonja, akkor sem, ha nyilván nem veszi fel ilyenkor, ahogy azt sem igazán szeretem, ha olyanokkal van tele a váró, olyanok miatt kell csomót várni a beteg/elesett gyerekemmel, akik valamilyen semmilyen okkal ülnek mondhatni hobbiból állandóan a dokinál. Ugyanezt nem szeretem a felnőtt háziorvosnál sem egyébként.
14 es vagyok.
NEM az orvos adja az oltast, hanem nover. Tanulnak 4 evet foiskolan, csak be tudnak adni egy oltast. Sot, kapaszkodjatok meg, anyajegyet is metszenek ki, es varrnak ossze sebet. Kulfoldon a nover nem agyhuzasra van.
Latasvizsgalatot optometrist vegzi ( 5 ev egyetemi kepzes ), szemuveges a lanyom. Hallasvizsgalatot audiologiai asszisztens, nem kell orvos, ha nincs problema.
Babakorban health visitorhoz lehet jarni hetente, meres, ellnorzes, kerdesek.
Egszseges gyereknek NEM kell vervetel, Mo.-n sem csak szolok ( Eu. foiskolat vegeztem).
Nem, nem volt fulgyulladasa (nekem sem volt soha 42 evesen, miert csoda ez ??), semmi amivel orvoshoz kellett volna menni.
22-es, nekem is ugyanez, 9 eves , semmi nem volt ami orvost igyenyelt volna. A terdhajlata enyhe ekcemas telen, ehhez nem kell orvos, csak jozan esz meg krem.
Natha, 1-2 napos laz, 1-2 napos hanyos hasmenos virussal meg az ember nem rohangal orvoshoz.
23, oké de így nem releváns az első válaszod, mert Mo-n ezeket az orvos ellenőrzi/csinálja, ha egy másik országban másik szakma, akkor az nem azt jelenti, hogy a te gyerekednek nem volt orvosra szüksége, hanem hogy ott nem orvosnak hívják azt, akire szüksége volt.
Mi is Ny-Európában élünk, itt a gyerekorvos adja be az oltásokat. Látást, hallást szakorvos ellenőrzi. 4 éves a kisfiam, két és fél éve jar közösségbe. Az oltásokat és a "kötelező" éves rutinvizsgálatokat leszámítva KÉTSZER voltunk a gyerekorvosnál. E-mailben további két alkalommal kértem tőle tanácsot.
Egyébként most folyamatosan jutnak eszembe, hogy a nagylányommal miért kerestem fel az orvost (sokszor e-mailben vagy a tanácsadáson kérdeztem). Kb születése óta testszerte tapontható nyirokcsomók, egyik szeme alatt kisebb, el nem múló ödéma (szemész sem tudta az okát), fején kidomborodó csont (a neurológus röntgenre küldött), halványkék szemfehérje, 2x árpa a szemén, hosszú ideje fenálló étvágytalanság (erre is legyintve lett, de később elvittem kardiológushoz és még 1,5 évesen is pitvari sövényhiánya volt, mád babának azt olvastam ettől volt étvágytalansága), 2 évesen zöld folyás (nőgyógyász e.colit talált, írt antibiotikumot), 2 hónaposan 1 hetes, időnkénti hasmenés (szintén legyintett az orvos, be is oltotta, majd pár nap múlva kijött rajtam a covid, amit valószínűleg már a kislányomban is benne volt). Emellett máshol jàrtunk amikor kiderült, hogy nyirokér gyulladása lett egy elfertőződött kiütésből (szivéig ment a piros, vastag csík)...
Ezek a gyerekorvosunknak többnyire semmi extrát nem jelentettek, de azért első gyerekes szülőként most ezekért tényleg valaki nem szólt volna, amikor magánúton amikor néha tovább vittem magamtól mégis akadt azért ott valami gyanú. (Többször tényleg nem találták ezeket kórosnak, na de egy szülőként, aki még nem látott ilyet igenis ijesztő volt ez a sok minden.)
Egy időben mi is gyakran kerestük fel a gyerekorvost, mert állandóan betegek voltak a gyerekek. Volt itt calici-vírus, skarlát, lepkehimlő, megfázásos dolgok és sajnos tüdőgyulladás.
A gyerekorvosokról rossz véleménnyel vagyok. Nem vizsgálják meg megfelelően a gyerekeket, nem tudják megkülönböztetni a vírusos megbetegedést a bakteriálistól és még sorolhatnám.
A kisfiam 10 napra kórházba került tüdőgyulladással, mert az ügyeletes orvos és a gyerekorvos egyszerűen dilettáns volt. Le akart beszélni minket az antibiotikumról, pedig abban a szituációban már hamarabb kellett volna szedni és nagyobb dózist, hogy elkerüljük a bajt.... késve hallgatták meg a kisfiam tüdejét, pedig ott is feltűnhetet volna nekik, hogy nagy a baj...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!