Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másnak is ennyit beteg az ovis?

Másnak is ennyit beteg az ovis?

Figyelt kérdés
Okt elejèn kezdtük. Ment 3 d.e.t,aztán egy hèt itthon. Ment utana 2 dèlelőttöt. 2 hèt itthon. Kruppos rohammal. Sosem volt, most ezt is behúztuk. Utana múlt hèten ment 3 dèlelőttöt ès tegnapra megint beteg lett. Ez valami katasztrófa. Biztos más beviszi betegen, mert másképp honnan kapná el. Be se tud szokni, nemhogy ott aludni.
2022. nov. 7. 09:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon szenvedünk.

Tavaly kezdte a bölcsit, akkor 2-3 hétig ment, 1 hétig nem.

Most 2 napot megy, 10 napot itthon van, beviszem és 2 nap alatt újra elkap valami nyavalyát.

Bölcsibe jár, itt azonnal szólnak, ha csak egyszer is meg kell törölni az orrát. A franc se tudja, hogy akkor honnan a fenéből ferőződik meg.

Engem már a sírás kerülget. Rugalmas a munkahelyünk a férjemmel, de ami sok, az sok.

2022. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nekem szeptember elsején kezdte, azóta 8 napot volt itthon betegség miatt.

Akkor home officeban voltam.

Bölcsis volt előtte 1.5 évig.

2022. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is ez volt tavaly egész márciusig…


Pedig 0 toleranxia volt.


A tünetek megjelenése előtt fertőztek a gyerekek.


Idén sokkal jobb a helyzet!

Egyszer volt beteg a lányom augusztus óta 5 nap.. pont nem ment amúgy sem oviba.


Kicsi is egyszer volt beteg 1,5 hetet ( ő most kezdte)

Viszont az enyhe köhögés hetek óta fennáll, doki szerint marad is ( komolyabb gyulladás volt, középfül is)


Szóval kop-kop

2022. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy mikor már folyik az orra a gyereknek, akkor már hiába tartja valaki otthon, már rég lappangott és lefertőzték egymást, szóval a korábbi válaszolónak igaza van, csak egy kis orrfolyással meg köhögéssel például tök felesleges vele otthon ülni, de nálunk is hazaküldik minden ilyenért a gyerekeket.

Amúgy éltem Angliában, ott ilyen szipog meg köhög meg hasonlókkal otthon sem lehet tartani a gyereket, hamar megvonják a családit meg a támogatásokat is,csak magas lázzal, komolyabb hasmenéssel stb lehet otthon tartani őket, és érdekes, jóval kevesebbet betegek a gyerekek mégis. Hogy ennek mi az oka? Szerintem pont az, hogy nincsennek állandóan minden apróságért elkülönítve azonnal, a szervezetük hamarabb megszokja a közösséget és az ottani dolgokat.

2022. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Utolso,nekunk olyam nincs , hogy csak folyik az orra. Szinte mindig lazas melle,neha 3 napig is hoemelkedes. Brutal nyugos, nem eszik,sirdogal egesz nap, igy nem lehet beadni. :/ Vegen kohoges, akkoe azert nem, mert az meg eleg latvanyos,feltuno. Amúgy valóban mar tunetmentesen fertozhetik egymast. Szegeny gyereknek is milyen szar, 5 heten belul a 3.lazas taknyos betegsege van. Felek, hogy legyengul teljesen.
2022. nov. 7. 14:58
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy persze más. De nekem a gyereknek csak olyan betegségei voltak, hogy kb semmi. Itthon ültünk egy hetet mindig havonta 1x legalább, hogy alig volt baja, max néha köhögött vagy ilyesmi.
2022. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%
Na meggyőztetek, eddig akkor én voltam a hülye, innentől viszem a taknyos gyereket oviba.
2022. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Helyes! Ez már ki volt vesézve itt párszor, hogy a közösségbe szoktatásnak ez lenne a lényege, így dolgozik az immunrendszer hogy iskolás korára már ne ez legyen.


Lázasan, nagyon köhögősen, fosósan, hányósan maradjon otthon egy kis takonykór miatt felesleges mert addigra már elkapták egymástól.

2022. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

18

Egyetértek, de nálunk nem engedik..

A visszamaradt köhögéshez is orvosi igazolás kellett..

2022. nov. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Igen, ez amúgy nagyon nagy probléma. Nálunk a háziorvos távgyógyít mióta bejött a covid. Kiakasztó, hogy képet kér a gyerek torkáról, meg nekem kell körülírni mindent. Váltani fogunk.


Nálatok nincs valami cégszabályzat? Tudom állami ovi az nem cég, de nálunk bele van foglalva hogy melyik betegséggel hány napig maradjon otthon a gyerek, és ha taknyos akkor a gondozók, meg óvónők megtörlik az orrát és gyakorolják is velük hogy kell. Tehát taknyosan bemehet.

2022. nov. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!