Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes gyermekneurológushoz...

Érdemes gyermekneurológushoz fordulni beszéd és viselkedés zavar miatt egy 3,5 évessel?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves,sok szavat mond már,de többségét hibássan.

Hallás-vizsgálat folyamatban..

Többször jártunk fül-orr-gégésznél is.

A másik a viselkedése,csak az egyik példa mikor a semmiért vagdalózik,odacsap a másiknak bár inkább a tesójanak szokott,földhözvágja magát és azt sem tudjuk miért..

Mikor megszületett azt mondták nem volt oxigén hiányos de a feje nagyon lila volt :(

Illetve egy cefal hematoma is volt a fején amit 2x leszívtak.

Számomra vannak furcsa dolgai..de pszichológus és a logopédus szerint későn érő és nagyon akaratos..ennek ellenére a gyógypedagógushoz is folyamatban van a bekerülés.



2022. márc. 21. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Érdemes mindenképp és minél előbb. Szemkontaktust tartja? Nekem ez autizmus gyanús.
2022. márc. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakszolgálatnál vannak jó, célirányos szakemberek


Anno a gyermekneurologus minket is elküldött hogy a gyereknek semmi baja, de még az ortopédus is(baba korában c tartása volt, és ahogy nőtt, megmaradt egy enyhe testarttás ferdesége, plusz a z egyik lábábol hamarabb épült le a moro reflex mint a másikból, stb amit sem a neurologus sem ortopédus nem látott..)

Ez mellett hiperaktivnak is tűnt nem tudott helyben ülve maradni stb



Egyedül a szakszolgálatos diagnosztizálta nála ráadásul a teljes féloldali fejlődésbeli lemaradást, azaz nem csak a testtartást látták, hanem pl azt is hogy még a fél arca is le van maradva fejlődesben es asszimetrikus.


A testi fejlődès, mozgáskoordinácio, izomtónus eloszlás is összefügg az agyi idegrendszerrel.


Plusz bölcsibe 18 hónaposan került. Addig már összetett szavakat is mondott. De a bölcsibe kerüles ugy lesokkolta hogy abszolut megnémult a gyerekem es csak 2.5 éves korában kezdett újra beszélni!


A szakszolgálatnal olyan szinten felmérik a beszédet, hogy hónapra pontosan megállapították azt, hogy 3 évesen 27 hónapos szinten volt a beszédfejlődése.

2022. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakszolgálat javasolt szakirodalmakat milyen mondókákat es gyerektornákat csináljunk, hordtam tsmt tornára is stb, olyan villámtempoban hozta le a beszédlemaradást hogy bölcsi évzárón a gyerekelőadason az én gyerekemet tették ki középre, mert az előadott verseket kente vágta(amit bölcsiben tanitottak neki nem én),és minden mozgást (tapsolás forgás stb)pontosan lekövetett és végigcsinálta.


Mindenképpen szakszolgálatot javaslok a sok felesleges kör helyett, plusz TSMT tornát mert a mozgással ill mozgásfejjodessel összefüggésben van a beszédfejlődés.

2.voltam

2022. márc. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a szakszolgálatot javaslom. Ott komplex vizsgálat van, megnézi több szakember és együtt adnak véleményt, ha kell akkor beutalót neurológiára. Plusz fejlesztési tervet, hogy hova vidd.
2022. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem

Tsmt tornát mi is csináljuk de egyenlőre csak heti 3x.

Nekünk sajnos a hallás is nagy kérdőjel..mert valamennyire biztos hall hiszen azért próbál néha utánozni meg megcsinálja amit kérek tőle ha van kedve😏 de lehet valamennyi halláscsökkenése is van :(

Most a nátha miatt nemtudunk megint vizsgálatra menni😑


Autista gyanú az szerintem kizárt,hiszen keresi a társaságot ,lehet vele foglalkozni amennyire ő akarja, igen szemkonktaktól is,sokmindent utánoz is..


Még az ételallergia vizsgálaton agyalok nem e azért is vannak ilyen hangulatzavarai🤔hallottam ilyenről is.


Mindenképp menni fog nevelésibe. Csak időpont kérdése..illetve háth nem fog első egykét alkalommal ott alkalmazkodni szerintem az tuti hogy a kis pörgős/kajlább énjét fogja akkor mutatni :( mert produkálni azt szeret mások előtt.😏

2022. márc. 21. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
3,5 éves...hangulatzavar...a dackorszakrol hallottál már?
2022. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hallottàl már arról, hogy egy anya tudja ha baj van? Ha sima dackorszak lenne nem írna ide. Szakszolgálat minél előbb. A cukor bevitelt minimalizálni kell, mert abból is akadhatnak magatartásbeli problémák.
2022. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!