Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális hogy a 2 éves gyereke...

Normális hogy a 2 éves gyerekem ennyire szenved az Aftától? Mit tudok tenni, hogy gyorsabban múljon?

Figyelt kérdés

Napközben még egészen elvan, de akkor is néha rátör a nyűgösség, ilyenkor adok neki Nurofent, és negyed óra múlva jól lesz. Kenem neki Anaftinnal is tegnap óta, mióta észrevettem, hogy pici fehér hólyagok vannak a nyelve elején, egy nagyobb hólyag a szájában, meg kellemetlen a lehelete.

Viszont éjszakára hiába adok neki Nurofent, csak nagyon lassan hat, mert kb 2 órán át nyűglődik még.

Mivel tudok neki még segíteni, hogy gyorsabban vége legyen ennek? Az a baj annyira még nem beszél hogy elmondja, pontosan hol fáj, mi baja van, meg néha negyed órán át kell győzködni hogy igya meg a Nurofent is, az Anaftint is "erőszakkal" használom nála, szóval nem valami együttműködő.



2022. márc. 14. 09:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Van kb 8 db pötty a nyelvén, az ajka belsejeben meg az lehet nem is hólyag hanem egy egyhetes sérülés miatti fehér heg, nem nagyon engedi nézegetni. De amikor próbáltam nézni, meg kentem anaftinnal, a száját fájlalta.
2022. márc. 14. 16:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem felnőttként az anaftin lópikulát nem ér, a tantum meg a vicc kategória kb. Ha érzem, hogy kezd kijönni, akkor Chlorhexamed szájvízzel szoktam egyenként jó alaposan leecsetelni naponta többször, de nem tudom ezt mennyire lehet gyerekeknél. Ha időben elkezdem, akkor 2-3 nap alatt elmúlik, ha nem, akkor akár 1,5-2 hétig is elszenvedek vele. Volt, hogy átterjedt a torkomra, mandulámra, én azt hittem beledöglök, de a tüneti kezeléseken felül nagyjából más opció nincs. Nekem is legyengült immunrendszer mellett szokott kijönni, érdemes kicsit építgetni ilyenkor pluszban.
2022. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én megnézetném, hogy van-e ételallergiája vagy intoleranciája. Nálam amiatt volt afta.
2022. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Most biztosan gyengébb az immunrendszere mert kétszer is volt lázas két hét alatt, már ez szerencsére elmúlt, így adom neki a vitamint is.


Amúgy ez az Anaftin csak tüneti kezelés ad, vagy segít is megszüntetni a problémát?

2022. márc. 15. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!