Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális hogy a 2 éves gyereke...

Normális hogy a 2 éves gyerekem ennyire szenved az Aftától? Mit tudok tenni, hogy gyorsabban múljon?

Figyelt kérdés

Napközben még egészen elvan, de akkor is néha rátör a nyűgösség, ilyenkor adok neki Nurofent, és negyed óra múlva jól lesz. Kenem neki Anaftinnal is tegnap óta, mióta észrevettem, hogy pici fehér hólyagok vannak a nyelve elején, egy nagyobb hólyag a szájában, meg kellemetlen a lehelete.

Viszont éjszakára hiába adok neki Nurofent, csak nagyon lassan hat, mert kb 2 órán át nyűglődik még.

Mivel tudok neki még segíteni, hogy gyorsabban vége legyen ennek? Az a baj annyira még nem beszél hogy elmondja, pontosan hol fáj, mi baja van, meg néha negyed órán át kell győzködni hogy igya meg a Nurofent is, az Anaftint is "erőszakkal" használom nála, szóval nem valami együttműködő.



2022. márc. 14. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális, én felnőttként is nagyon tudok szenvedni az aftától.

Esetleg érdemes lehet gyerekorvos véleményét kikérni, nekem akkor szokott kijönni, ha legyengül valamiért az immunrendszerem. A tüneti kezelések mellett érdemes erősíteni.

2022. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ecsetelőt kérj rá az orvostól! Igaz keserű, de gyors javulást hoz.

A 4 évessel kerültünk kórházba, mert nem evett és nem ivott. Szóval nagyon tud fájni.

2022. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
felhívtam az ügyeletet, de az anaftint javasolták. valami más recept nélküli ecsetelőt nem tudtok?
2022. márc. 14. 11:16
 4/14 A kérdező kommentje:
Most hívtam őket de csak recept nélkülieket javasoltak, anaftin, tantum verde, stb...
2022. márc. 14. 12:33
 5/14 anonim ***** válasza:
anaftin és valami fájdalomcsillapító mellé.
2022. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért majd vidd el orvoshoz, ha nem javul, mert én 3 évesen kórházba kerültem kiszáradás miatt, mert már enni, inni sem igen tudtam a fájdalomtól. Infúzión voltam 2 napig, ecsetelték folyton, és utána is csak bizonyos ételeket adtak.
2022. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Okés, ha szerdáig nem javul, elmegyünk mindenképp. Szerencsére iszik, meg enni is eszik, amikor jól van.
2022. márc. 14. 14:52
 8/14 anonim ***** válasza:
És sajnos engem egész életemben végig kísért az aftára való hajlam, most felnőttként már kicsit jobb, de gyerekként rengetegszer volt vele gondom.
2022. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Te jó ég, szegény. És hány napig tart neked, amíg elmúlik?
2022. márc. 14. 15:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztos afta és nem szàjpenèsz


Amúgy nagyon fáj mind2

2022. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!