Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van valaki aki neurológus hoz...

Van valaki aki neurológus hoz vitte a gyermekét? 9 hónapos a kislányom és egy két dolog aggaszt. Meg irnátok hogy mi volt az oka annak hogy el vittétek? Köszönöm! :)

Figyelt kérdés

#gyerek #nyugtalanság #neurológia #Idegrendszeri problémák
2022. jan. 1. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Az én kislányom hipotón volt a születése után. 2 hónaposan még egyáltalán nem tartotta a fejét, amikor háton fekvő helyzetben a kezénél fogva húzta őt az orvos. Ő küldött el a fejlődésneurológiára. Akkor volt kb. 3 hónapos. Tónuseloszlási zavart, hipotóniát állapítottak meg. Akkor már hordtam Dévény-tornára, kb. 6 hetes korától másfél éves koráig. Minden nagymozgást később csinált, másfél évesen indult el. Utána TSMT tornát is csináltunk. 2 éves korára behozott minden lemaradást. Azóta korcsolyázik, biciklizik, táncol. Most elsős, szerencsére minden rendben vele. Én úgy gondolom, ha aggódsz, vidd el. Ha találnak is bármi gondot, ezek a dolgok nagyon jól fejleszthetőek. Ha nem találnak, megnyugszol :-) a gyerekorvos mit mond? Minden jót kívánok
2022. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ezeregy dolog miatt láthatja a gyerekneurológus a babát. Görcsök, rángatózások, mozgásfejlődési és alvási problémák, hozzátáplálási nehézségek, bármilyen fejlődésben való eltérés, amihez köze lehet az idegrendszernek, gyermekneurológus szakterülete. Ha valami nagyon aggaszt, inkább vidd el és fuss egy kört feleslegesen, minthogy ne lássa vagy ne időben lássa. De persze a gyermekorvosotoknak is jelezheted.
2022. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megkésett mozgásfejlődés és ugyanazon ok miatt megkésett beszédfejlődés miatt járunk rendszeresen. Még most 6 évesen is félévente, mivel ez kell ahhoz, hogy ingyenes terápiában (is) részesüljön.

Közben volt autizmus-gyanú is, akkor a neurológus továbbküldött neuropszichológushoz is (negatív).

2022. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívbeteg, sajnos eltolták a gyógyszeradagját és volt egy durva túladagolása. Ezután voltunk MRI-n és fejlődésneurológián is, hogy lássák, nem okozott-e az a bedrogozott állapot maradandó károsodást. Hála Istennek, minden rendben van.
2022. jan. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Holnap kérek idöpontot mert 16 hónapos múlt és nem jár önállóan. A gyerekorvos szerint már kellene így mondta,vigyem neurológushoz. Hipotón volt,eddig mindennel késett ( forgás,mászás,felállás) Dévényesnél is jártunk többször is.
2022. jan. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5, a hipotónia nem kinőhető. Az az izomzat alaptónusa, ami nem változik.
2022. jan. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6

És ez mit jelent? A későbbiekben is lesz gondja?

2022. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mértékétől függően igen, befolyásolhatja az egész életét.

Pl: lányomnál minden hirtelen növekedés visszaesést hoz. Látszik a tartásán, a bokáján, az erején. Alapvetően is fáradékonyabb, ami tanulásnál gáz. És figyelni kell, hogy mindig mozogjon.

A sportválasztás ugyanakkor minden hipotónnál fontos. Kerülni érdemes a hajlékonyságra építő sportokat, mert az ízületeik is gyengék. Balett, torna tilos.

Én is hipotón vagyok. Nálam csak annyiban nyilvánult meg, hogy "béna tesis" voltam.

2022. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8

Akkor nekem is az lehetett, plusz tizenévesen laza izületet diagnosztizáltak ami miatt folyton fájt a csuklóm meg a térdem. Én is béna voltam tesiből. :) de akkor valszeg' erre vezethető vissza. Fiam van,szeretném ha sportolna de akkor majd szem előtt tartjuk mi lenne az ideális sport számára.

2022. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9, pl: az úszás kifejezetten ajánlott, mert megmozgat mindent, közben tehermentesítve vannak az ízületek.

Kár, hogy a lányom víziszonyos 😅

2022. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!