Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megvan az uniós jóváhagyás,...

Megvan az uniós jóváhagyás, kezdődhet az 5–11 évesek oltása? Végre?

Figyelt kérdés
[link]
2021. nov. 29. 18:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
8-as, sajnos magyarországon elviszi a gyereked az àvò, ha nem oltod be :/
2021. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

"Ráadásul a kötelező oltásokat egyszer szokás adni egyeá, esetleg két dózisban,"


Csak a szamárköhögés, diftéria, gyerekbénukás kombinált oltást 6 (!) alkalommal adják be. Ebből az első 4-et, azaz az alapimmunizálást 1,5 év alatt, majd erre jön két "booster" =emlékeztető oltás 6 és 11 éves korban ÉS még ez se véd örök életre, csak felnőttekre már nem veszélyes, viszont felnőttként is hordozhatod az oltás ellenére (ha fertőzött területre mégy) és megbetegíthetsz egy még nem oltott gyereket...

2021. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
Hiába lesznek beoltva, ugyanúgy elkaphatja és fertőzhetnek. Magyarul nem leszünk előrébb, ugyanúgy otthon kell maradni a gyerekkel, mint most egy kis náthával. Ráadásul ez még gyakorlatilag kísérleti fázisban van, ki tudja, milyen hozománya lesz a későbbiekben. Az influenza elleni védőoltás sem kötelező, azért miért nem kampányolnak annyira? Pedig gyakorlatilag ugyanolyan lefolyású, mint a covid. Amúgy a kötelező védőoltások, amiket megkapnak a gyerekek, már rég tesztelve vannak és nem az járvány szezonban kapják meg. Akkor ezt miért így kellene csinálni?
2021. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

"és nem az járvány szezonban kapják meg. Akkor ezt miért így kellene csinálni?"


Tévedsz: a gyerekbénulás ellenit, a szamárköhögés ellenit... stb. is járvány alatt adták először. Most csak azért nem, mert már itt kiírtottuk.

Oltásellenesek alaptalan hülyesége ez a "járvány alatt nem oltunk".

De, pontosan akkor kell oltani, hisz nem várhatjuk meg a végét... Mi értelme lenne akkor?

Nyugodj meg, 20 év múlva nem járvány alatt fogják beadni.

Egyetlen egy orvosi könyvben nincs benne ilyen tétel, hogy járvány alatt nem oltunk.

2021. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj hogy nem tudni milyen alapbetegsége van a gyereknek( mint a kislány aki fürdés közben halt meg, mert nem vették észre hogy szivbillentyű problémája van), ez pedig csak a betegséget kovetően derül ki. Van olyan gyerek ismerősöm aki csak tüsszög a covidtol és van olyan aki már meggyógyult fél éve, de még mindig nem érzi az ízeket. Olyan is van aki hetekig nem tudott még az ágyból sem kikelni, minden gyerek másként reagál. Én beoltatnám hogy ne legyen legalább rosszul annyira ha elkapja.
2021. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%
Istenem de egy idiota sötét vagy te.🤦😡
2021. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
9es az én 43 éves sógorom meg belehalt. A 10 éves gyereke intenzíven volt napokig. Valóban nem nagy cucc.
2021. nov. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
42%

Én nem vagyok az oltás ellen, már régen túl vagyok a harmadikon is, de azért van bennem egy kis félsz...

Sok nőnél okozott problémát a ciklusában, nekem az első kettő nem, de a harmadik után hosszabb lett a ciklusom. Engem nem zavar, gyermeket már nem szeretnék, viszont ottvan a 7 éves lànyom, aki még a pubertás előtt áll. Vajon nekik nem fog olyan problémát okozni, ami kihat erre majd?

2021. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%

18, nagyszabású kutatások vannak ezen a téren is, Magyarországon kívül minden mellékhatás-bejelentést komolyan vesznek, kivizsgálnak.

Eddig nem találtak összefüggést. A cikluszavarok oltástól függetlenül ugyanolyan gyakoriak. Kis stressz, időjárás változás, bármi képes bekavarni.

Arról nem beszélve, hogy a covid sokkal jobban képes felborítani a ciklust.

Nekem is pub. előtti lányom van (6é), biztos beadatom. Nem hiányzik egy kis post covid neurológiai tünet, pl: konstans tinnitus, tanulási nehézségek (így is neurológiai gondjai vannak).

Én csak attól félek, rossz az időzítés. Mire ideér a szállítmány, túl leszünk a tetőzésen. Mire megkapják a másodikat, lecseng ez a hullám. És nehéz hogy addig elkerüljük, most is karanténban vagyunk az ovi miatt.

2021. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!