Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magas láznál kiderül mi okozza?

Magas láznál kiderül mi okozza?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel kezdődött, két gyógyszert kombinálva 3 óránként, csak úgy megy lejjebb a 4 éves fiamnak. Épp most gyógyult meg egy középfül gyulladásból. Lehet ettől lázas?

Van hogy ki sem derül mi volt a magas láz oka?


2021. febr. 16. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt már olyan, hogy betegség alatt egy hétig volt lázas a lányom. Akkor torokgyulladása volt, meg talán hörghurut.

De neki tüdőgyulladása is van minden évben (gyenge az immunrendszer más probléma miatt)

Volt olyan, hogy csak nem akart múlni a betegség, a háziorvos nem találta meg a forrást.

Mivel már nagyon lázas volt, kivittem az ügyeletre, és mondtam a dokinak, hogy vizsgálja meg nagyon alaposan. Mert itt valami nagy baj van!

Kiderült, hogy a szíve mögött lett tüdőgyulladása... Talán egy hétig hordtam be a kórházba injekcióra...


Szóval oda kell figyelni. Nagyon. A háziorvos nem mindig ismer fel ritkább betegségeket. Nekünk is azt mondta, hogy nem hallatszott a gyulladás. Az ügyeletes doki meg meghallotta.

De a lányom akkor már 2 méternél többet nem bírt menni, és elaludt ebédkor rágás közben... Úgy kellett felráznom, nehogy megfúljon.


Szóval nálunk kiderült végül.


A fül miatt lehet nagyon magas láza! Én nem javaslom a 3 óránkénti gyógyszert. Minimum 4 óra teljen el. Annyit szokott mondani a doki.

Csak 1 réteg ruha legyen rajta, zokni nélkül. (a kórházban mindig levetették a zoknit láz esetén). Vigyázz, ki ne száradjon!!

Holnap meg vidd dokihoz reggel! A fül nem játék!!

2021. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. febr. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!