Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi időbe telhet vajon,...

Mennyi időbe telhet vajon, míg kiderül, hogy elkapta-e vagy sem?

Figyelt kérdés
5és fél hónapos a kislányom. Múlt héten átment rajtam egy hányós/hasmenős vírus. Csütörtökön éjjel végig hánytam. Aznap estig,míg rosszul nem lettem, szinte végig velem volt a baba. Mikor éreztem,hogy gáz van, átküldtem a páromat meg a kislányt a papához aludni (szomszédban lakik). Takarítás,fertőtlenítés után másnap délelőtt jöttek haza, nekem akkor már nem volt bajom. Azóta óvatosan érintkeztem a gyerekkel (nem puszilgatva,kézfertőtlenítés stb), folyamatosan még fertőtlenítek magam után. Bár tudom,hogy addig is megkaphatta,míg nálam lappangott,de nagyon félek,hogy megfertőztem. Eddig a páromnak meg neki sincs baja. Szerintetek mennyi idő,míg kb azt mondhatjuk,hogy ezt most megúsztuk?
2019. dec. 15. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Kár hogy nem anyatejes, akkor kisebb esélye lett volna.
2019. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Múlt héten, bő 1 hete? Akkor biztosan nem kapták el de figyelni kell azért a higiéniára de ez gondolom alap.

Amúgy változó, mármint attól függ milyen vírus volt, de pl nálunk eddig (2x is) 2 napon belül végigment mindenkin. Volt olyan is, hogy csak 1 családtag kapta el, mindenki más megúszta. Én 4-5 napot mondanék.

De!! Vírus széklettel hetekig ürülhet. De nyilván mindenki megmossa a kezét, ha nagy dolgát végezte.

2019. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Ha a párod sem kapta el, akkor valószínűleg közel sem annyira ragályos. Ezek főleg a hányadékkal/széklettel terjednek, elsősorban a tünetes időszakban, de ha eddig nem volt semmi, már nem is lesz. Alapból is 12-36 óra ezeknek a lappangási ideje. Ne aggódj.


Ezek a babák amúgy is acélból vannak, nálunk is benyaltuk a rémes hányás-hasmenést (csak nem volt hová menni), sőt sikerült továbbfertőzni még a máshol lakó rokonokat is, mindenki fosott-hányt, a kicsi meg három hígabb széklettel meg egy nagyobb alvással elintézte, pedig full tápszeres.

2019. dec. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A Domestos a legjobb barátom :D
2019. dec. 16. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!