Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a te gyermekedről kiderülne...

Ha a te gyermekedről kiderülne a terhesség alatt, hogy Down szindrómás, felvállalnád a gyermekedet, vagy lemondanál róla?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy eléggé bonyolult kérdés, és talán minden terhes nőnek a rémálma. De most tegyük fel, hogy ilyen betegséget állapítana meg az orvos terhesség alatt, akkor mit lépnél?

((Magánvélemény: Én úgy gondolom, hogy nem tudnám maximálisan ellátni az ilyen betegségben szenvedő gyermeket, nem tudnék annyi energiát belefektetni. De lehet, hogy ezt csak azért mondom, mert rossz ember vagyok. Minden leendő szülő álma az, hogy a gyermek egészséges legyen, más nem számít. És ha komplikációk lépnek fel, lehet, hogy megfutamodnék.))



2020. nov. 13. 10:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem tartanánk meg, szìvem szakadna meg, de nem..
2020. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Derjaderja ***** válasza:
71%
Nem tartanám meg magzatkènt. Ha valami okból a szülésnél derül ki, akkor hazavinném.
2020. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Elso ferjemmel nem tartottam volna meg, masodik viszont gyakorlo katolikus, fogadalmat tettunk h az lesz a gyermekunk akit "dob a gep" es megsirattam

majd elfogadtam a dolgot.


Zokogtam a megkonnyebbulestol, amikor negativ lett a down teszt eredmenye.

2020. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
13. Attól még, hogy valaki vallásos, nem kell meghülyülni. Nekem egyedülálló szűz férfiak ne mondják meg, hogy hogyan és milyen gyereket neveljek, tönkretegyem az életemet, meg az egészséges gyerekeim életét egy beteggel, akinek folyton az árnyékában kell élnünk?
2020. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Na el ne hidd már, hogy szüzek. A vallás is mindig is egy politikai párt volt, se több se kevesebb.
2020. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ezert is csinaltattam fizetos genetikai tesztet. Ha az pozi lett volna es a magzatviz vetel is megerositette volna, most nem lennek varandos. Az mas, ha szules kozben tortenik valami, de azokat sem itelem el, sot, akik pl sulyos oxigenhianyos gyereket (kb csak vegetalo gyerekre gondolok, aki se beszelni, semmit nem tud) intezetbe adnanak s csak latogatnak...
2020. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Vállalnám.
2020. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt kérdés soha a férjemmel, hogy megtartanánk. Így is a mi gyerekünk. Le lehet pontozni. :)
2020. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
92%
Én vállalnám. A férjem viszont nem. Van 2 egészséges, gyönyörű kislányunk, és reméljük hamarosan úton lesz a kistestvérük is. A férjem szerint önzőség lenne a már meglévő gyerekekkel szemben, hiszen nagyon sok időt, energiát és pénzt venne el, amit rájuk is tudnánk fordítani. És a beteg gyermekkel szemben is, hogy nem élhetne teljes életet. Nekem a szívem szakadna meg ez biztos, ezért nagyon remélem, hogy nem lesz szükségem soha arra, hogy ilyen döntést hozzak meg. 🙏
2020. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%

Anonimitas van, tehát valaki ennek rejtekebol elárulná, miért pontozott le? Válaszoltam a kérdésre. (17)


(Igazából a pontozást lexarom, inkább az érdekel, miért zavar valakit a válaszom? Mi benne a “nem hasznos”?)

2020. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!