Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a te gyermekedről kiderülne...

Ha a te gyermekedről kiderülne a terhesség alatt, hogy Down szindrómás, felvállalnád a gyermekedet, vagy lemondanál róla?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy eléggé bonyolult kérdés, és talán minden terhes nőnek a rémálma. De most tegyük fel, hogy ilyen betegséget állapítana meg az orvos terhesség alatt, akkor mit lépnél?

((Magánvélemény: Én úgy gondolom, hogy nem tudnám maximálisan ellátni az ilyen betegségben szenvedő gyermeket, nem tudnék annyi energiát belefektetni. De lehet, hogy ezt csak azért mondom, mert rossz ember vagyok. Minden leendő szülő álma az, hogy a gyermek egészséges legyen, más nem számít. És ha komplikációk lépnek fel, lehet, hogy megfutamodnék.))



2020. nov. 13. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Mi erről a férjemmel sokat beszélgettünk. Nem csinálunk belőle lelkiismereti kérdést. Nem kívánjuk tönkretenni az életünket és a meglévő egészséges lányunk életét egy beteg gyerekkel. Rengeteg fejlesztés, gyógyszerek, korlátozott munkaképesség a szülőknek és -ha túléli- a beteg gyereknek is később. Állandóan várni rémülten, mikor adja fel a szíve, kit bánt (általában agresszívek a Down szindrómás emberek, gyakori dühkitörések). Én ennek nem teszem ki a családomat, akármennyire fáj, megszülném a 24. hétig és elengedném.
2020. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan elvetetnén.

Van már egy gyermekem. Nem szeretném őt is kitenni az ezzel járó viszontagságoknak. Vele alig tudnék foglalkozni, mert a beteget hordom kezelésre, vele többet kell foglalkozni.

Anyagilag sem biztos h bírnánk a fejlesztéseket stb.

2020. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Felvállalnám, szeretetben és törődésben nőne fel.
2020. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem tartanánk meg. Én 24.hétben vagyok, addig meg sem mondtuk a nagyszülőknek míg nem lett negatív a nifty teszt mert akkor szép csendben elvetettük volna. Van 2 gyönyörű egészséges, magammal és velük sem tisztességes ha megtartom. De szerencsére egészséges 😍
2020. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mikor jövök rá.


Ha 12-21 hétig, akkor elvetetném(beadatnám a gyilkos injekciót és megszülném holtan), ha 22.hét felett, kihordanám és minden erőmmel azon lennék, hogy egyből nyílt örökbefogadással családhoz kerülhessen akár ebben az országban, akár másikban. Van egy különleges igényű gyerekem, kettővel nem tudnék boldogulni, eggyel is nehéz, úgy érezném az első elől venné el a lehetőséget, hogy önálló életet élhessen, jelenleg erre megy az összes idegszálam.


Egy átlagos gyerekkel olyan kevés a gond és annyi pluszt adhatna nekem is, hogy attól nem zárkózok el, de tudatosan választva nehezebb gyereket nem tudnék felnevelni úgy, hogy több jó jusson belőle, mint rossz. Tudom, hogy önzőség, de én is és a már megszületett gyerekem is itt vagyunk, viszont úgy gondoskodnék róla legjobb belátásom szerint, ahogy tudnék, másik családot keresve

2020. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Mindketten gyógypedagógusok vagyunk a férjemmel és egyöntetűen azt mondtuk, hogy nem kell sérült gyerek. Tudnánk itthon fejleszteni mindenben segíteni,de nem. Úgy éreztük, hogy elég az, hogy mások sérült gyerekeivel lenyomjuk a 8-12 órát és az, hogy otthon is egy sérült gyerekkel foglalkozni nem jöhet szóba. Egyébként mielőtt bárki megkövezne szeretjük a sérült gyerekeket,mert mindegyikben van valami szerethető,de,nem tudnánk elfogadni ha a miénk az lenne. Szerencsére van egy egészséges kislányunk és nem is tervezünk többet, ezért már ezen nem kell aggódnunk. Ha valami csoda folytán mégis lenne,akkor sem tartanám meg.
2020. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem vállalnám. Nem véletlenül fizettük ki a prenat.
2020. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tudnám azonnal eldönteni. Ha kiderülne, hogy beteg, utánajárnék jobban a lehetőségeknek, a betegségnek. Csak azt jobban megvizsgálva, saját lehetőséginket figyelembe véve döntenék. De nem tudom, most azt mondani, hogy biztosan elvetetném.
2020. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk ez mindig egybehangzó volt férjemmel. Soha semmilyen korülmények között nem tartanánk meg.
2020. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem tartanám meg.
2020. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!