Tévedhettek a tesztek?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyáron lett vége a kapcsolatomnak (a párom megcsalt) akkor a babánk még szopott. Voltam 12 héttel és 18 héttel az utolsó együttlét után hiv teszten. Mind a kettő negatív lett.


Annyira pánikolok azóta, hogy beteg lett a gyermekünk. Mi van, ha tévedtek a tesztek és a volt párom megfertozott minket?


A kislányomnak 3 hónapja a nyaki nyirokcsomói kitapinthatóak (4 alkalommal látta két különböző orvos. Azt mondták nem kóros) illetve picit fehéres sárgás lepedék van a nyelvén (azt mondta a védőnő, hogy az lehet az üdítő, szörp miatt is). Múltkor pedig szajpenesze lett.

Neten azt olvastam, hogy ezek lehetnek a hív tünetei is.


A volt párom állítja, hogy tőle tuti nem kaphattam el a hivet.


Van mitől félnem, vagy ez csak lelki eredetű pánik?


2019. szept. 9. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kell félned. Biztosan nem vagy HIV fertőzött és a gyereked sem.

2019. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen


És a nyirokcsomók és a lepedék a nyelven?


Ugye a két negatív eredmény, hat hét különbséggel nem téved? Ennyi idő után lehet még álnegatív?

2019. szept. 9. 12:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Totál túlparázod, biztos nem HIV. Ha közepes minőségűek a tesztek, azok is mutatták volna már eddigre (a legújabbak meg még korábban). Amúgy hetero kapcsolatban 1-1 félrelépéssel nehéz összeszedni (mivel kevesebb a sérülés), és továbbadni is. Valaki évekig(!) él együtt a diagnosztizálatlan HIV+ házastársával, mire "sikerül" elkapnia - már ha egyáltalán elkapja.


Nyilván fontos az elővigyázatosság, de a HIV közel sem olyan ragályos, mint amennyire a közhiedelem tartja.

2019. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nyugodj már meg, a gyerekek 70-80%-ának vannak tapintható nyirokcsomói, sőt szinte mindenkinek meg fog maradni egy-kettő. Nekem egyik oldalt kettő, másik oldalt egy "állandó" nyirokcsomóm van pici gyerekkorom óta... A korábbi torokgyuszik emléke.
2019. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor ez a félelmem inkább pszichés?


Nekem úgy rémlik, hogy a férfi aki vette a vért a tesztek során azt mondta, hogy ez a teszt 4 hét után már biztos eredményt ad. 10 hét után meg már antigént vagy antitestek is jelen vannak, így az is kimutatható lenne. De nem vagyok ebben biztos. Valami ilyesmit magyarázott.

2019. szept. 9. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lehet.


Ráadásul annak sincs gyakorlatilag esélye, hogy a férjed HIVes. Férfi nőtől irtó nehezen kapja el. A HIVnek be kell kerülnie magas vírusszámban a keringésbe ahhoz, hogy egyáltalán az esélye meglegyen a fertőzésnek.


Ezért melegek és intravénás drogfogyasztók között gyakoribb a vérzésekkel járó szexuális együttlét és utóbbiaknál a közös tűhasználat miatt.


A nyirokcsomók majdnem mindenkinél megduzzadnak néha, és a nyelv is gyakran lepedékes. Ezek semmitmondó tünetek,de nem is tünetek, ezek élettani dolgok.

2019. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak inkább pszichés, hanem inkább beteges.


A prostik sem HIVesek Magyarországon, pedig napi 5+ csávóval vannak.

2019. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van 2 negatív teszted, akkor mit görcsölsz?

2 tesztből 2 negatív.

Menj el vérvételre is, ha nem alszol évek óta emiatt, szegény gyereket meg ne stresszeld, ez beteges.

A doki is megmagyarázta a tünetet, a védőnő, te meg mindjárt eltemeted szegény babát, mert biztos AIDS-es, mikor ott vannak a negatív tesztjeid.

Látszik nem igazán dolgoztad még fel ezt a szakítást, biztos jó helyen van nálad a gyerek?

2019. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Komoly baj van fejben...
2019. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert megcsalt a pasid még nem leszel HIVfertőzött!!!

HPV, gomba, candida esetleg

2019. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!