Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tesztek olyankor, mikor...

Mit tesztek olyankor, mikor már az utolsókat rúgják az idegek?

Figyelt kérdés

Azt érzem, hogy már nem bírom tovább. Minden energiámat, idegemet, erőmet felemészti a gyereknevelés. Semmi mást nem csinálok 1 éve csak ezt. Senki nem segít. Se a férjem, se nagyszülő, se testvér, se barát, senki. Senki nem kér belőle. Borzasztóan mozgékony, akaratos, hisztis. Egész nap pörög, a szemem sem vehetem le róla, mert amint azt mondom hogy jó azt csinálsz amit akarsz, összetöri magát, mindig azt csinálja amit nem lenne szabad. A háztartásban semmit nem tudok elvégezni mellette, 5 percig nem tud szépen eljátszani. Főzni abszolút nem tudok, takarítani minimálisat ha éppen akar aludni, és van még hozzá erőm. Este 10 óra mire kidől, örülök ha a zuhany alá be bírom magam vonszolni. Éjjel kb 8-10-szer ébred. Ezt se tudom meddig tudom még csinálni. Se éjjel nem alszok tőle, nappal meg leülni se sem lehet mellette.

És a hab a tortán, hogy terhes vagyok. De legszívesebben összepakolnék és világgá mennék ez elől az egész elől.


2019. szept. 1. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Hagytad, hogy a fejedre nőjön, és nem hagy élni. Ez van, te akartad így.

De hogy válaszoljak is a kérdésedre, apuka beáll szépen mosogatni, és nem húzza ki magát a dolgok alól. Ugyanúgy pelenkázik is. Ugyanis sehol nincs megírva, hogy mindent a nyakadba kell venned. Rászokott a család, és most ennek iszod a levét.

2019. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Ezt te cseszted el. Jó, nekem sem segít anyós, barát, tesó. Csak a párom. De te inkább mártirkodsz, ahelyett, hogy megmondanád a párodnak, hogy akkor most elmentem, holnap jövök. Akkor megtudná, mit csinálsz.

A gyerek a fejedre nőtt, és amugy is a pakolos korszakában van, ez van, ezzel nem tudsz mit tenni. Ha főzöl, vidd magaddal a konyhába, engedd, hogy az also szekrenyekben kutasson.

Az pedig, hogy ennek ellenére terhes vagy, megtartod, az viszont a te döntesed.

2019. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ha a fejem tetejére állok, a férjemet már az sem érdekli. Csak magával van elfoglalva, egyébként eddig nem ilyen volt, besegített valamennyit, csak mióta ilyen nehéz a gyerekkel azóta megromlott köztünk is minden. Igen megtartottam, mert nem tehet ez a gyerek semmiről. Nem kérte az életet.

A gyerek pedig ha csak pakolna, isteni lenne. De nem azt csinálja. Minden lehetetlen helyre mászik fel és esne le, csetlik botlik, odacsukja a kezét mindenhová stb.

2019. szept. 1. 11:33
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Bőgni szoktam.
2019. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Azért könnyebb lesz hamar, 1 évesen tiszta kis zakkant volt a lányom, 15 hónaposan már könyvet olvastunk, böngészőket, ilyesmit.
2019. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt 1 évesen. A férjemmel meg is beszéltük ennek örömére, hogy elnapoljuk a tesó kérdést. Így lett majdnem 6 év korkülönbség. A viszonyunk tökéletes azóta is, a kicsi pedig a nagy ellentéte.

Felelötlenség volt gyereket vállalni ilyen kapcsolatba, de már mindegy, nem bántalak emiatt.

Hogy mit teszek olyankor, mikor már kiidegelt a nagyobb a folytonos vitájával? Igyekszem lenyugodni. Nagyon nehéz. A párom nelkül nem is menne ilyen jol.

2019. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Off: És kérdező, most komolyan ilyen embernek akarsz még egy gyereket szülni? Vagyis magadnak, mert őnála sem fog segíteni, csak a gondjaid szaporodnak... De te tudod.
2019. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Keresd fel sürgősen a nevelési tanácsadót, kérj segítséget a védőnőtől, mert valami nagyon félresiklott. A legszebb időszak, amikor otthon lehetsz a kicsiddel és jön a tesó. Mások visszasírják ezeket az éveket. A nevelés terén bőven vannak gondok, ebben szakember tudna jó tanácsot adni. Nálatok miért nincs egy normális, rugalmas napirend? Mennyi idős az a gyerek, hogy nem érti meg a NEM szó jelentését? Mennyire vagy következetes? Miért nem alszik ebéd után 1-2 órát? Egészséges egyébként? Autizmus, hiperaktivitás nem merült még fel? A férjed tökét pedig kapd el és adj ultimátumot, mert ez így nem mehet tovább! Mi ketten nevelünk 3 pici gyereket, de a férjem meló után játszik a gyerekekkel, bevásárol, kitereget, kivasal, fürdet. Minden melót megosztunk és ez így van rendjén. Nincs olyan, hogy ez a férfi dolga, az a nőé. Egy férfi is tud játszótérre menni gyereket kifárasztani, be tud vásárolni, betudja rakni a gépbe a szennyest és ki is tud teregetni, tud porszívózni és felmosni. Egyszer elég megmutatni, nem hülye, csak lusta, ami miatt te szenvedsz. Ez minden, csak nem házasság, nem párkapcsolat. Amíg ilyen kicsik a gyerekek, az bizony kétemberes feladat, mert egyedül mindent képtelenség! Üljetek le, beszéljétek ezt meg lehetőleg nyugodtan, mert válás lesz a vége. Ha te feszült vagy, az egész család is az lesz, ördögi kör.
2019. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Veszek egy mély levegőt és folytatom a dolgom.Ahogy te is csak ,,álmodozol" az összepakolásról aztán mégis teszed a dolgod.Kicsit több ébredésszámmal voltunk éjjel(2 évig és ki lehet bírni, sokan kibírják), este ért haza a párom,fürdette aztán csókolom.Volt olyan, hogy beszólt a fürdőbe utánam, hogy siessek...Na akkor jól megmondtam neki.:) Azóta tud segíteni.Ha hagyod a férjednek, hogy a könnyebb lovon üljön akkor, ne panaszkodj.Főleg úgy hogy sikerült még egy babát is összehozni, úgy hogy már ezzel az 1 gyerekkel se bírod.Ha meg annyira rossz a kapcsolatotok csak magadnak nehezíted meg az életet és 2 gyerekes elvált anyaként xarabb lesz mint most.
2019. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Detto ugyan ez van nalunk is,csak annyi kulonbseggel,hogy a gyerekem meg nem tud jarni.
2019. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!