Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Sokkal nehezebb az élet 2...

Sokkal nehezebb az élet 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
3-4év korkülönbségen gondolkodunk, de nam vagyok benne biztos, hogy menne nekem, újra elölről kezdeni mindent.
2014. febr. 9. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megszervezed, akkor könnyebb, mint egyel.
2014. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 gyerekkel Hawaii-dizsi minden. Kettő mellett már van a dologban kihívás! :) Hajrá!!
2014. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miután 3 éves múlt a lányom, akkor nagyon jó volt minden. Értelmes volt, volt rá időm, tudtunk ide oda menni....

Most 5 éves, 8 hónapos a pici.

Nem egyszerű. A nagyra nincs elég időm, a pici éjjel 2-3x kel enni.

Ha valahova menni kell, mire mindd a kettőt felöltöztetem, le izzadok.

Mind a kettő mást csinálna, nem játszanak együtt.

A nagy sokszor nem játszhat azt amit akar, mert a pici megenné a kis darabokat...

Vinni hozni a nagyot oviba macerás, mert a picit itthon felöltöztetem, ott az oviban le, mert beizzad, a nagyot fel, a picit is felöltöztetni, s itthon megint levetkeztetem...

Mielőtt megszületett a pici egész nyáron a strandon lőttünk a naggyal, erre arra mentünk, most már nem lesz ez...

2014. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyerekfüggő. Nekem 3 kislányom van, másfél év a korkülönbség. Kettővel nehezebb volt, mint most a hárommal. A középső kislányom nagyon érzékeny baba volt. Továbbá tőled is függ, mennyire tudod megszervezni a hétköznapokat.
2014. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3 év 1 hónap van a két gyerek között. Míg egyedül volt semmire nem volt időm, a lakás szaladt, mindig mindennel el voltam maradva, kész káosz volt az életünk. A nagy sosem volt az a magában ücsörgős fajta, hiába vittem magammal a lakásban, a mosogatás kihívás volt, mert hátat fordítani sem lehetett, már kiabált, 5 percet ha bírt. De rengeteget csavarogtunk, állandóan a szabadban, játszótéren voltunk, úgyhogy folyamatosan foglalkoztatva volt. A kicsi alapból nyugodtabb természetű, vele minden sokkal egyszerűbb, bár nyilván gyakorlottabb is lettem. Kicsiként 1-1,5 órát is elnézte ahogy takarítunk, tevékenykedünk mellette, ha fáradt volt, elszundikált. Simán kitakarítottam, megfőztem, rendet raktam mellette. Most 16 hónapos. Annyiban más az életünk, hogy most vannak a kötelező programok (oviba vinni a nagyot, bevásárolni), vannak az időszakos dolgok (főzni, takarítani, vasalni nem mindennap szoktam, hanem beosztva), illetve vannak azok az események, amik csak úgy közbe jönnek (ügyintézés, orvos). Ami ezen kívül marad, az a kicsié, amíg a nagy haza nem jön. Így sajnos közel sem jut annyi idő a kicsire, mint annó a nagyra. Igyekszünk közös programokat szervezni, de még nehéz, mert ahhoz elég nagy a korkülönbség. A kicsi így hamarabb belecsöppent a nyüzsgésbe, hiszen míg a nagyot vittük játszira, játszóházba, állatkertbe, stb. addig a kicsit eleinte csak "hurcoltuk" magunkkal, sokáig csak a babakocsiból nézte az eseményeket. De már ő is tud aktívan részt venni a dolgokban. Szóval nem is igazán nehezebbnek érzem, inkább másabbnak, hiszen nagyobb szervezést igényelnek a dolgok. Attól félek, hogy mi lesz, ha dolgozok majd, mert most megcsinálgatom amit kell, de hogy fogom majd ezeket mind besűríteni 1,5-2 óraba ami meló után marad??? Na, az lesz nehéz.... :)
2014. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!