Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babakelengye. Mi fontos és mi...

Babakelengye. Mi fontos és mi az, ami annyira nem?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg, hogy mi az, amit mindenképpen szerezzünk be (babaruha, babakocsi, ágy, szekrény, pelenkázó alap, ezen kívül) illetve ezekből melyik fajták praktikusak.

Valamint ha esetleg van olyan dolog, ami felesleges, akkor azt is írjátok meg kérlek.


Köszönöm!



máj. 1. 23:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Már a felsoroltak se kellenek mindenkinek. ;)

Teljesen egyéni, hogy kinek mi a fontos, ahány válasz, annyi preferencia lesz

máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Szélcső!!! Este 10kor kocsikáztam 25kmt az ügyeletes patikába. 😅
máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen egyéni. Pl nálunk a szélcső soha fel sem merült.


Szerintem a textil pelenka fontos.

Nem kell túlgondolni

máj. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Valahol ahol alszik (akar utazo agy is lehet vagy babaobol ha nem akarsz rogton kisagyat venni)

Pelenkázó felesleges. Kb 2 honapig hasznaltam azota a foldon cserelem foleg miota izeg-mozog. Moshato vagy eldobhato pelenkázó alatetet vegyel az boven eleg.

Ruhakbol hasznaltan vegyel fokent kezes labasokat. Hogy mennyi kell. Az attol fugg hogy mikor es mennyit mosol. (Mi szárító gepet is hasznalunk es napi szinten mosom a gyerek dolgait mivel sokat bukik es ha nem mosnam aznap nagyon bebudosodne)

Babakocsi multifunkciosat vegyel, vagy hordozó kendot. (Otthon is szukseg lehet ra ha nyugos lenne vagy hasa faj) autos hordozó

Valami amibe le tudod tenni. Pihenő szék vagy hinta. Jatszo szonyeg vagy hasonlo (nekunk habszivacs van, konnyen tisztithato. A hagyomanyos anyagbol keszultet napi szinten kellett mosni, nem volt be)

Játékok ragoka, csorgo, lehutheto karika, zenelo vilagito (nekem ez adott par perc nyugalmat )

Ha szoptatsz, nem kell sok minden. Esetleg bimbovedo krem es moshato melltartó betét (kb 1 honapig kellett hasznalnom mindkettot) bimbo kiemelo (ez is raer)

Legyen otthon homero, lazcsillapito baba koromreszelo. A mai napig nem tudom hasznalni a csipeszt vagy az ollot.

Ha fejsz vagy tapszert hasznalsz akkor cumisuveg, sterilizáló zacsko , berelni fejogepet , kezi mellszivo (akkor is ha szoptatsz, lehet szukseged lesz ra ha sokat termelsz) tejgyujto zacsko.

Pelenka, törlőkendő, popsikenocs , Fürdőkád, törölköző, stb (homero is hasznos lehet)

Hatizsak pelenkataska (nem kell kifejezetten hogy Pelenka táska legyen)

Előke es textil pelenka (utobbibol kell boven legalabb 10-15)

Takaro vagy pled

máj. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg nagyon egyeni. Nalunk rengeteg textilpelenka kellett, nagyon hasznos volt a babahinta (Incababy), ezt mai napig hasznaljuk. Kendo es csatos hordozo, mert a babakocsit utalta es egyaltalan nem hasznaltuk. Szelcso nekunk is kellett parszor. Polya es a kis kesztyu teljesen felesleges volt.
máj. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Sosem használtuk a pelenkázót,én is rettentő fontosnak/praktikusnak,kihagyhatatlannak gondoltam,tesóméknak is volt, a férjem unokájánál is volt.Aztán szülés után nekem kiderült, hogy kb alig bírok állni,(3 sérvem lett).Mire képes lettem volna állni a pelenkázó mellett addigra,kialakult szokásunk volt,és úgy is maradtunk.

Sosem használtam pelenkakukát,körömcsipeszt,hálózsákot,pólyát,74-es méretig body-t,kiskesztyűt,talpas kisnadrágot,szélcsövet,pihenőszéket.Textilpelust csak dísznek, mert nem volt fos..sós/bukós a babám.Egy bölcsőt kaptunk kölcsön, de minek,veszett felesleges volt,kb 2 hetet tudott benne aludni,és kinőtte.Nem használtunk légzésfigyelőt,sterilizátort.

Ami nekem HASZNOS volt a baba körömolló,ma napig ezt használjuk.Az éjjeli fényes fehér zaj,a BABE omegás tusfürdő,BABE koszmó sampon.

És amit mindenképp megvennék most ha lenne másik gyerekem(és sajnálom,hogy nem próbáltuk ki már ezeket a fiammal),adamó hinta,diffúzor,levendula olaj,és egyéb olajak,karikás kendő.

máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyéni. Nekünk kellett és a mai napig kell a pelenkázó. Egyszer kellett földön cserélnem soha többet.

Szélcső egyszer kellett újszülött korában és mi is akkor szaladtunk a patikába.

Én inkább azt javaslom, hogy textil pelus, ha nem mosi pelusozol egy csomag eldobható pelus, amiben alszik ágy és légzésfigyelő. Babaöbölbe a figyelőt nem lehet betenni. Ruhák persze.

És a többit pedig kitapasztalod. Csak pár példa. Adamo hinta vettem mindenki dícséri. Utálta. Most adtam el 7 hónapos a fiam eddig próbálkoztunk vele. Hordozót utálta. Babakocsit imádja és autóban utazást is.

Ki kell tapasztalnod milyen típus a babád. Ha veszel hinta, hordozó ilyesmi azt használtan érdemes ha nem szereti ne legyen felesleges.

máj. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk peldaul a pelenkazo volt eletem egyik leghasznosabb vasarlasa, a 1,5 evest is meg mindig azon pelenkazom, mert akkor nyugton marad. De ha a foldon akarnam, azonnal elaszaladna, nehez elkapni :D Nyilvan ha hazon kivul vagyunk, megoldom, de otthon minek harcoljak vele, ugye.

Na latod, ennyire nem vagyunk egyformak kerdezo. Tenyleg nagyon nehez erre mit irni, mert kinek ez, kinek az valik be es nyilvan a legtobb csak akkor derul ki, ha megveszed es kiprobaljatok :D

máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkázó nekem is fontos volt, ott a legkényelmesebb pelenkazni a gyereket én szerintem. Plusz ha baleset történik közben egyszerűbb arról letörölni a 💩 mintha mondjuk a szőnyegen történt volna meg a baj..

Vettünk elektromos hinta széket a babámnak nincs el benne, viszont van olyan is amit nekem kell a labammal lökdösni abba elvan (mivel gondolom ott ülök előtte és ringatom benne ezért van el😅)

Plusz nekem is bejött a hordozókendő mert mikor a férjem délutános és nem lehet letenni aludni a babámat egyszerűbb ha felkötöm magamra és úgy végzem a dolgom.

Sok játék, plüss stb még kicsi én szerintem fölösleges.

Van egy kis bárány ami zenél meg ad fehér zajt is plusz csillagokat világít azzal teljesen jól elvan.

Vettem bébiőrt is de még 1x sem használtam pl.

Van pelenkakukám is de a spelyzben dekkol mióta megvan ugyhogy.. egyéni nagyon kinek mi jön be.

Nekem pl nincs légzésfigyelőm.

máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

9-es, gondolom meg picike a babad, nyilvan akkor tobb a baleset, de ez idovel nem lesz igy. Kesobb felvaltja az, hogy leszedi magarol a pelenkat es kikeni kakival a falat, amig elszaladsz wc-re. Megtortent eset alapjan 🤣🤣🤣

A foldre is lehet pelenkazo lapot tenni egyebkent, senki nem tiltja :D

8-as vagyok, szoval en abszolut imadom a pelenkazonkat, csak azert irom, mert amugy meg nem egy kotelezo elem, meg lehet oldani mashogy is.

máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!