Szerintetek gáz ,hogy a gyereknek vintieden veszek ruhát/játékot ?





Kimondottan jó környéken ékünk(2. kerület) de körülbelül az anyuka ismerőseim 90%-a vagy vintiden vásárol játékot, kicsiknek ruhát is, vagy pedig cserélgetjük egymás között.
Én most egy jó állapotú Babymoov bébiétel készítőt cseréltem el 12-18 hónaposoknak való Little dutch játékcsomagért.
Igyekszünk csökkenteni az ökológiai lábnyomunk ahogy csak lehetséges, és kissé csökkenteni a fogyasztói társadalomra háruló nyomást.










Miért lenne gáz? Attól, hogy megtehetnéd, hogy mindent újan veszel még nem azt jelenti,hogy muszáj is. Egy ilyen pici babának, aki seperc alatt kinövi, meg egy kis totyogónak, aki pikk-pakk tönkreteszi még, sokkal praktikusabb és költségkímélőbb is, nem a "drága, új" ruhát szakítja ki 2 naponta a 2-3 éves, nem mellesleg (ha nagyon valamit vissza szeretnél nekik szólni) környezettudatosabb is.
Én magamnak is szoktam turiban vagy hasonló helyeken venni 🤷🏼♀️. Tök jókat kilehet fogni, potom pénzért. Nem vagyok a saját pénzem ellensége, a ruhára sincs ráírva, hogy hol vettem. Van olyan barátnőm, aki bőven megtehetné, hogy a turik közelébe sem megy, de szinte már sportot űz abból, hogy turizik és olcsón szerezzen be dolgokat. Sokszor nem értem, hogy csinálja, de olyan cuccokat vesz "fillérekért", hogy csak bámulok az aktuális "zsákmányán".





Egyáltalán nem gáz. Ez is az újrahasznosítás egy formája. Én is egy csomó mindent használtan veszek a gyerekeimnek, pedig megengedhetnénk az újat is.
De ha egyszer teljesen új állapotú ruhákat kapok a töredékéért a boltinak, akkor miért adjak ki 7-8000-et 1000 helyett. Miért fizessem meg a boltok sokszoros hasznát, ami köszönőviszonyban sincs az adott termék előállítási költségeivel?!
Arról nem is beszélve, hogy én pl. utálok boltba járni, shoppingolni. Nem vagyok hajlandó fél napokat erre szánni az életemből.
Az így megspórolt pénzből pedig inkább elmegyünk valahova, közösen
szerzünk élményeket...stb. ezzel többek leszünk, mintha a Zara-ban koslatnék egy kisebb vagyont otthagyva a végén a kasszánál.
A mértékletesség és ésszerűség híve vagyok. Egyébként meg a gyerekeimnek így is olyan szép ruhákat sikerül kifognom, hogy gyakran meg is jegyzik mások, hogy 'milyen szépen vannak öltöztetve mindig ezek a gyerekek'...
Szóval szerintem épp az ellenkezője a gáz: a pazarlás; a rongyrázásba burkolt megjegyzés, miszerint 'én nem adok a gyerekemre használt ruhát'; a mértéktelen, és ésszerűtlen fogyasztás.





En is gazdag, Nyugati orszagban elek, itt nagy divat a Vinted, a charity shop, es szuper gazdagok is itt vasarolnak.
En nem vagyok gazdag de kb. mindent hasznaltan veszek.
Ezzel is kimelve a kornyezetet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!