Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ezer hasonló kérdés volt már,...

Ezer hasonló kérdés volt már, de ilyet nem találtam. Milyen babakocsit kellene vennem? Homokos útra és helyközi buszon is használnom kellene szinte újszülött kortól. Használt is jó, sőt!

Figyelt kérdés

Homokon az azt jelenti,hogy nem süppedős,de nem is köves út egy 200 méteres szakasz,inkább kemény homok.A helyközi buszokon meg legalább 3 lépcső van,oda kellene egyedül felvinnem(nem biztos,hogy segítenek,arra nem tudok alapozni)azzal tudunk majd orvoshoz/boltba stb járni(3 megálló összesen,nem nagy távolság,de mégsem mehetünk biciklivel.

Hordozó nem lenne jó sajnos,nálunk közel van a megálló,de a városban már kilométereket gyalogolnánk.

Felpontozok szívesen :-)


2013. nov. 8. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Elcsépelt szöveg és biztosan hallottad már, de el kell menni egy nagyobb bababoltba és ki kell próbálni neked mi a kényelmes, nem kell meg venni, csak nézd ki mik azok amik tetszenek és utána vedd meg használtan. (szerintem új kocsit fölösleges venni) Ha saras, kátyús útról lenne szó feltétlenül egy nagy kerekű kocsit ajánlanék, de mivel csak 200méter az ami problémás lehet és heti szinten kell buszra feltenned így feltétlenül valami könnyű kocsit javasolnék, ez legyen az elsődleges szempont, hogy minnél könnyebb kocsi legyen. Én az Espiro Vector air kocsit javaslom, de ha körbe nézel találsz olcsóbbat is ami szintén könnyű. Igazából az első 6 hónapot kell kihúznod (amíg nem tanul meg ülni) mert utána már tudsz esernyő kocsit venni és igazából azzal lehet a legkényelmesebben közlekedni, már ha a távolsági busz ajtaján beférsz.
2013. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolnám, hogy nézz meg minél több kocsit bababoltokban. Nagy különbségek vannak a kocsik között. Én a graco evo-t ajánlanám, de nem tudom földúton, hogy viselkedik. A hordozó alatt autós babaülésre gondoltál vagy magadra köthetőre? Az is megoldás lehet.
2013. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,felpontoztam a válaszokat!

Megnézem az általatok ajánlott kocsikat feltétlenül!

Igazából olyan heti 2x kell majd mennem bevásárolni(oda is a helyközi busszal) mert egyszerre nem tudok sok mindent venni,haza is kell vinni.A picit sem tudom hagyni senkire,mert sikerült messze költözni az ismerősöktől anyagi okokból.

Autó is van végszükségben,de inkább buszoznék,ha megoldható,mert a férjem olyan helyre jár dolgozni,ahová nem jár busz,így ő használja az autót.

(Ha meg nagy baj van,ott az ügylet,gyorsan itt vannak,de az más kérdés)

2013. nov. 8. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj...de ha csak 3 megálló,azt sétálva miért nem teszed meg ?

Az az idő amit a buszmegben vársz,azalatt egy megállót lesétálsz.

ÉN is naponta sétálok a kisfiammal a városunkba.Mondjuk a bolt,stb csak 2 megálló

Mentem már én is busszal..

Nekünk a Graco Quattri tour deluxe van..nagyon szeretem.

nálunk süppedős homok van,de azon is simán átmegy.választható tömör és fújható kerék is

2013. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

nekem olyan bbkocsim van, amivel árkon-bokron keresztülvágok :) amitől alkalmas a "kemény terepre"

- könnyen kormányozható (intelligens keréknek hívják ezt a konstrukciót, spec. felfüggesztése miatt igencsak bedől a kerék, ha ránehezkedek kicsit jobban a tolókarra)

- felfújható nagy kerekei vannak (mivel nem tömör műanyag, jobban rugózik, felveszi az egyenetlenséget, a nagy kerék amúgy is jobb a hepe-hupára)

- amúgy JOGGER, azaz 3 kerekű, ezért is könnyű kanyarodni vele - no meg az "intelligens" kerék(egy kézzel tolva is könnyen befordítom egy 90°-os kanyarba)

----------------------------------

hátránya a súlya... de én a tárolóban tartom, és a gyereket a lépcsőn a kezemben viszem fel (8 kilós a babám) - buszra viszont nem lehet vele felszállni, de amúgy már lépcsőztem a kocsival úgy, hogy illedelmes pasasok segítettek nekem. ha nem gyakran utazol busszal, fognak neked segíteni. amúgy összecsukható is a váz.

nem írok típust, mert direkt jellemzőket írtam, amiből kicsit körvonalazni tudsz valamit :)

2013. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk Maxi-Cosi Mura 4 van!

Mi nagyon szeretjük, hasonló terepen használjuk mint ti. Nagyon kényelmes babakocsi, könnyű . Mi is sokat buszozunk és arra is könnyen rátehető.

Én eztt ajánlom

2013. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

Felpontoztam mindenkit!

2013. nov. 10. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!