Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a családdal...

Hogyan tudnám a családdal megértetni, hogy nekem más elképzeléseim vannak a nevelésről?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy házban lakunk szüleimmel és kisbabánkkal és ez még így is marad néhány hónapig. Véleményem szerint ez az idő nagyon fontos a baba jövője és személyisége szempontjából, elveim vannak, amiből nem engedek/engednék. Na már most a családomnak is vannak elvei, ami az enyémtől gyökeresen eltér. Pl.: a háziállatokkal

való érintkezés után kezet mosunk. A kutya nem jön be a konyhába. A baba kajáját a miénktől külön tároljuk, és nem eszünk bele, ha etetjük. Nem szoptatok a rokonok előtt. LEsz/om hány kedves rokon jött el csak hozzám, ha a baba éhes vagy kakás. Egyátalán: tudom, hogy régen nem így volt és lehet a szemükben finnyás vagyok és prűd, de az én gyerkem ne ezt szokja meg. Egyébként meg mindenben kioktatnak, mert én még csak "kezdő" vagyok és nem tudok gyereket ellátni. Folyton: ezt így kell csinálni, azt úgy, mintha hülye lennék... Úgy érzem be vagyok zárva, nem szállnak le rólam, már kulcsra zárom az ajtót, csak hogy néha egyedül lehessek.

Elköltözni sajnos nem tudunk. Állandóak a veszekedések és kezdenek kikészülni az idegeim. Milyen viselkedés, hozzáállás volna a megfelelő? Engedjek el mindent a fülem mellett? HOgyan tartsak ki az elvei mellett? HOgy lehet ezt egyátalán kibírni?? Már a párom is ki van borulva, őt is folyton irányítgatnák.


2008. nov. 13. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjátok meg,hogy ez a baba a ti kettötök gyereke és az,hogy ti hogyan nevelitek az kizárólag a ti kettötök dolga.Azért mert ott laktok ne kelljen ugy hálásnak lennetek,hogy mindenben szabad kezet kapnak.Más világot élünk.Az én anyumék is bele akartak szólni de elmagyaráztam nekik,hogy elmondhatják de azt ne várják,hogy meg is fogadom.nyugodtan legyél nyílt a szüleiddel hiszen valószínűleg ha meg is sértődnek nem fognak kirakni egy csecsemővel.Amiben viszont nem értek veled egyet az a szoptatás.Akkor és ott kell szopiztatnod ahol a baba igényli tehát ha elmész pölö a városba és ott lesz éhes akkor kötelességed megszopiztatni.Mi már jártunk így bementünk abba a váróba ahol a tanácsadást tartják és ott megetettem.Voltak apukák is.De neked most a baba legyen az elsőő...üdv és jó babázást
2008. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos mivel Ti laktok náluk, sokat kell lenyelned, és igenis megvan hozzá a joguk, hogy kirakjanak, ha esetleg elmérgesedik a helyzet, így inkább ezt kellene megelőzni. Jogosan vagy kiborulva, és igazad is van, meg kellene érteniük, hogy nem az ő gyerekük. Nem tudom merre laktok, vagy nálatok a családban mik a szokások, de nálunk szerencsére nincsenek ilyen jellegű súrlódások, megértették, hogy amennyiben akkor is sokat akarnak az unokával lenni, amikor külön lakunk, akkor az én nevelési elveimet kell követni, különben nagyon egyszerű, később nem rájuk bízom a picit. Nekem már a szülés előtt határozott elképzeléseim voltak, és ezt szerintem mindenki látta, hogy eltántoríthatatlan vagyok, ezért kevés volt a próbálkozás is.

Gondolom pattanásig feszültek az idegeid a családtagokat illetően, ezért eleve elutasítással állhattok egymáshoz a konfliktus miatt. Ettől még rosszabb...

Azt nem írtad le milyen típusú emberek a szülők, mert ettől is függ hogyan tudnád ezt velük a legkönnyebben megértetni.

Külön lakásban vagytok, vagy velük egy háztartásban?

Nem tudtok venni akár használtan egy hűtőt külön, amit a Ti szobátokban tartotok a baba ételeivel, és egyben megoldani külön az etetését?

A rokonok látogatásában teljesen egyet értek Veled, és aki ezt nem érti meg, így járt.

Én ebből sosem csináltam gondot. Ha éppen etetnem kellett, szépen elköszöntem és magunkra zártam az ajtót.

Nálam mondjuk alap, ha kisgyerekes családba megyünk látogatóba, hogy rákérdezünk melyik időszak az, amikor nem zavarunk bele a baba napirendjébe. Mikor meg hozzánk jöttek, megmondtam, hogy mondjuk délután 3 és 5 között érünk rá, ehhez lehet igazodni.

Vegyél nagy levegőket és továbbra is tarts ki az elveid mellett, amik mellesleg teljesen rendben vannak, és tiszteletben lehet tartani.

2008. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Átérzem a helyzeted, nálunk a szoptatással volt ilyen: a kedves nagyszülők mindenáron tömni akarták három hónapos kora óta a gyümikkel, elmondtam egyszer, kétszer, sokszor, hogy amíg van tejem, addig kizárólag azt kap. Nem, nem kell neki tea, nem, víz sem és az alma sem tej. Lehet, hogy egyszer kétszer már a bunkóság határát súroltam, de csak így értették meg. (Volt, hogy azt mondtam, hogy azért mert én vagyok az anyja, én vajúdtam vele 14 órát, és mert én így akarom!) A másik meg a sírás: soha nem hagytam sírni, vagy felvettem vagy csak elég volt, ha odaálltam a kiságya mellé. Erre az volt a reakció, hogy ezzel kényeztetem el, ne vedd fel, hagyjad sírni, úgy tágul a tüdeje... (Biztos neked is ismerős:)) Aztán megértettem velük, hogy majd megbirkózok ezzel a feladattal akkor, amikor előjön, addig meg én döntök.

Értesd meg velük, hogy nagyon szívesen meghallgatod a véleményüket, de a döntés a tiéd, és erről nem kívánsz vitát nyitni.

Egyébként meg nem tartom túlzásnak a dolgokat amiket írtál. Mi sem engedtük ezeket a dolgokat. Kivétel ez alól a szoptatás: a közvetlen családtagok, nagyon jó barátok előtt megszoptatom, de távoli rokonok, szomszédok stb. előtt nem. Ez ahhoz túl meghitt dolog. De ezt minden anyukának magának kell eldöntenie, és a döntését a családnak tiszteletben kell tartania.

Ismétlés a tudás anyja: addig mond, amíg meg nem értik, vagy meg nem unják.

Kitartást!

2008. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy háztartásban élünk. Egyébként teljsen rendben vannak, jóindulatúak és alapjában jól kijöttünk egymással, amíg nem laktunk otthon. Soha nemraknának ki. Sőt.. az lenne a legjobb, ha örökre itt maradnék, én a kislányuk, a segítőkész férj, aki mindig ugrik, és az unoka. Csak nem tudják elfogadni, hogy felnőttem / 30 vagyok/, saját gyerekem van, aki nem az övék, ezért nem nekik kell nevelni és irányítani velem együtt, aki mintha kb a testvére lennék. Nagyon szeretem a családom és fáj a kialakult viszony, de a legjobban az, hogy még mindig egy magatehetetlen gyerekként tekintenek rám. Minden problémám meg akarják oldani, az életem és tetteim, gondolataim irányítani, ez sajnos mindig is így volt, de ez lehet részben az én hibám.

Pedig nem vagyok egy link, magatehetetlen személy, egyetemet végeztem, több évet laktam külföldön önállóan stb.

Ha tehetném költöznék, de ezzel még muszáj várni, addig meg túl kell élnem, és nem szabad hagynom, hogy a baba ebből a feszültségből bármit megérezzen. Nagyon nehéz.

2008. nov. 13. 14:41
 5/8 A kérdező kommentje:
A szoptatásról annyit, ha megyek valahová, azt meg lehet oldani mindig elvonulva, bárhol. De azt nem szeretem ha a család férfi tagjai azt lesik mennyi tej jön a mellemből és hogy is van ez. Ez nekem így nem megy. Még a témát is kerülöm férfiak előtt, ez nekem intim, női dolog, ami a babára és rám tartozik. Mert szoptatok attól a mellem még a mellem marad és nem egy nyitott szakácskönyv...:-)
2008. nov. 13. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a "nyitott szakácskönyv" nagyon tetszik :)
2008. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek, mi ikerházban lakunk a szüleimmel. Nekik is az a véleményük, hogy a baba igenis sírhat, nem kell felvenni, és én is idegfrászt kaptam, amikor apukám hosszasan nézegette, hogyak veszi be a babám a szájába a mellem... Nagyon zavaró volt. Szerencsére a kezdeti időszak után már lanyhul a lelkesedés, és kevesebbet vannak itt. De nálunk pl. az segített, hogy az orruk alá nyomtam az erre vonatkozó cikkeket a kismama magazinból és kértem, hogy olvassák el, miért is nem szabad hagyni a babaát sírni. Ez nálunk bevált. Meg az is, hogy mindig a védőnőre hivatkoztam.:"a védőnő is megmondta, hogy a szoptatás intim dolog.", vagy "a védőnő is azt tanácsolta, hogy vegyem fel"... erre nem tudtak mit lépni:) Sok türelmet és kitartást!

2008. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én szüleim nem laknak velünk, de mégis bele akarnak szólni a nevelésbe. Mondtam nekik, ha nem akarják ritkábban látni az unokát, akkor ne idegesítsenek és ne oktassanak ki...

A szoptatáshoz meg nyugalom kell. Egyedül a férjem jöhet a szoptatás közelébe, senki más, nem tartozik senki másra. Szerintem. "Szakácskönyv", ez jó. :))

Kitartás!

2008. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!