Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megértetni a 9...

Hogyan tudnám megértetni a 9 hónaposa fiammal a NEM szó jelentését?

Figyelt kérdés

Összeharapdál állandóan. Játék közben, vagy amikor magamhoz ölelem, hogy felemeljem és az apró pengeéles fogaitól már tiszta kék a vállam, a lábam stb.

Ha rászólok, hogy NEM! mert ez anyának fáj (és tényleg rohadtul fáj még hosszú órákig), akkor mintha nem is szóltam volna. Egy darabig néz maga elé...gondolom nem érti. Pedig mérgesen és eréjesen szólok. Ráütni nem szeretnék.


2009. dec. 16. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ráütni, de paskold meg egy picit a száját.
2009. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod.

Az enyém 10 hónapos és van amikor abbahagyja a dolgot de van amikor kinevet. Azt hiszi, hogy játszunk. Előbb-utóbb meg fogja érteni más kérdés, hogy érdekli-e majd. Ráütni nem szabad már csak azért sem mert akkor még ütni is fog. Ő téged/titeket utánoz, tehát ha ütsz ő is ütni fog.

Még annyi, hogy amikor mondod, hogy "nem" vagy "nem szabad" akkor tedd őt egy kicsit odébb és próbáld meg valami mással lefoglalni.

2009. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hang mélységéböl értik hogy nem ill.mérges vagy.
2009. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én mutatom is neki a 'nem' mellett: mozgatom az ujjam jobbra-balra. És erélyesen szólok rá. Kicsi kora óta mutatom neki, így most, 13 hónaposan már ő is csinálja. Nagyon édes egyébként, alig bírom megállni, hogy ne röhögjem el magam, amikor áll a konnektor előtt és rázza a kezét, hogy nem-nem! Szóval tudja! Az más kérdés, hogy azért is csinálja, de ilyenkor mindig figyel, hogy nézem-e, és megerősítést vár, hogy tényleg nem szabad még most sem :)

Próbáld ki, rövid idő alatt megtanulja!

2009. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen eset velem is előfordult. Én ilyenkor letettem a földre, el, magamtól távolabb, közben mérgesen mondtam, hogy: NEM! Erre Ő vagy elszomorodott, vagy egy kis hisztiroham tört rá, ami vísításból állt. Én megvártam, hogy abbahagyja, aztán mintha misem történt volna folytattuk a játékot tovább.

Szerintem ráütni, még paskolni sem szabad, mert az játéknak tekintheti, és mégjobban harap, és esetleg akkor már ütni is fog. Én akkor próbáltam a kezére ütni amikor a konektorba nyúlkált és a NEM szót nem akarta tudomásul venni, pedig tudják ám, hogy mit jelent. Na erre hangosan nevetve, huncutu folytatta tovább a konektorba nyúlkálást. Aztán a késöbbiekben is meglátott egy konektort és nevetve rohant oda. Szerintem azthitte játék. Egy idő után nem vettem tudomást róla, hogy az ujjacskája a konektorban matat és abbahagyta. Bocsi, hogy eltértem a témától.

2009. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!