Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám nagyon...

Mit tegyek, ha a babám nagyon ijedős?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisbabám egyik napról a másikra nagyon félénk, ijedős lett. Ez abban nyilvánul meg, hogy ha elmegyünk a rokonokhoz (hiába látta őket már korábban) megijed és sírni kezd, ha más is kézbe szeretné venni már akkor legörbül a szája, amikor az illető felényújtja a karjait és megijed a város zajaitól is (pl. autók, duda, stb.) Korábban egyáltalán nem viselkedett így, mindenkire mosolygott, nem ijedt meg az idegenektől sem, és a séták alatt nagyokat aludt, nem zavarták a hangok. Más is tapasztalt hasonlót már? Kinőtte a babája, vagy azóta is félénk, ijedős? Mit tegyek, hogy ne sírjon, amikor valaki barátkozni szeretne vele?
2010. júl. 9. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
6 és fél hónapos kisfiam is ezt csinálja 1-2 hete.Szerintem ez a szeparációs szorongás kezdete.
2010. júl. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 4,5 hósan kezdődött,hogy ha engem nem látott akkor sírni kezdett,vagy ha nézte,hogy indulok az ajtó felé akkor is.... meg senki nem érhetett hozzá csak az apja meg én!Mindenkinél sírt,aztán elkeztem vele a kukucs játékot,babauszin javasolták,és kb 6 hós korára elmúlt!újra megint bárkivel barátkozik a boltban is mosolyog azokra akik rá is...meg már az úton sem ijed meg semmitől!Próbáld ebben a korban nem egyedül hagyni,és szerintem nálatok is hamar elmúlik!

7 hós kislány anyucija

2010. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 honapos es nallunk is ez van. A baratnomet jol ismeri, tobbszor volt nallunk es mi is nalluk, jatszott vele, ringatta meg az oleben is elaludt de egy hete legorbul a szaja barmit csinal a baratnom. Ha itthon vagyunk akkor jobb a helyzet de ha mi megyunk akkor kesz. :( Na aztan ha uj helyre megyunk akkor az elso 10 perc siras mindig, csak olban van el utanna jobbik esetben le lehet tenni es elkezd mosolyogni, rugdalozni. Nallunk a kohogestol meg a tusszentestol ijed meg. Az auto vagy busz zaja nem zavarja annyira de fogalmas varosba lakunk igy megszokhatta. Na meg ha mas kocsijaba teszem akkor is kiveri a hisztit de nagyon. Igy mindig a mi kocsinkal kell menni piknikezni vagy barhova a tobbi kismamaval mert senki kocsijaba nem marad meg ugy megijed. Mas baba megmarad az en kocsimba. Erdekes. :)
2010. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egyértelmű szeparációs szorongás. majd kinövi idővel, ha nem erőlteted neki azt, hogy idegenekkel legyen, nem fogja úgy könnyebben megszokni, sőt. szép fokozatosan megérti majd, hogy te és ő nem vagytok azonosak, ha épp nem csüng rajtad, akkor is létezel, és az idegenektől nem kell félni.

most neki nagy sokk, hogy rájött, különállóak vagytok, és ezért fél, ezért akar mindig nálad , veled lenni. egyelőre csak így érzi magát teljesnek.

náklunk nagyon sokat javult a helyzet, amióta nyár van, és megyünk játszóra midnen nap 2x. addig a kislányom nagyon félős volt, ha egy idegen ránézett, sírva fakadt.

most már, az s eérdekli, ha valaki felveszi, sőt a múltkor egy nőci felkapta megforgatta és megpuszilta , vadidegen. ő meg szó nélkül tűrte. 2 hónapja nem ez lett volna az ábra... :)

neki is 5 hósan kezdődött kb. azt olvastam, minél előbb kezdődik, annál tovább tart...

a kislányom másfél éves múlt.

2010. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!