Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik étkezést kell először...

Melyik étkezést kell először kiváltani hozzátáplálásnál? Mivel?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak szopik a 6 hónapos babám, és gyümölcsöket kóstolgat.
2010. júl. 7. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi először a tízórait váltottuk ki gyümire, de nincs olyan, hogy KELL. Valaki az ebédet váltja ki főzelékkel, valaki az uzsonnát péppel. Sok anyukát ismerek, mindenki máshogy csinálja, attól is függ a védőnője, orvosa mit ajánl.
2010. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. júl. 7. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Én nem váltok ki szopizást, mert még mindig a tejalapú táplálék a fő élelemforrása a babának. 4 óránként szopizik, este gyakrabban. Gyümölcsöt két szoptatás között kap, délelőtt tízóraira és délután uzsonnára. Délben pedig főzeléket ebédre. Szopi megmaradt minden ébredés után.

Amíg nem tud darabosabb és nagyobb mennyiségű ételt enni (kb. 8-10 hónapos koráig), addig nem váltja ki a szilárd étel a szoptatást. (10 alma ~ 200 ml anyatej). Szerintem utána három szopit tartunk meg, a reggelit ébredés után, délben egyet és az esti lefekvés előttit. Aztán a délit hagyom majd el. De ezek után állítólag már gyorsan elkezd csökkenni a tej, mert már ritka a szoptatás.

2010. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában a délelőttit szokták javasolni kezdésnek. Ha valamelyik gyümölcsre allergiás, vagy csak egyszerűen nem jó a gyomrának, akkor az még délutánra kiütközik, jobb akkor, mint mondjuk este vagy éjjel. Mi a gesztenyével jártunk így, szerintem felfújta, mert nagyon nyűgös volt, és folyamatosan összegömbölyödve feküdt.

Általában az almával kell kezdeni, van, aki először csak a levét adja. Jöhet aztán őszibarack, meggy, gesztenye, esetleg szilva. Én kb. 2 hét után kevertem a gyümölcsökhöz gabonapépet is, és több gyümölcsöt kombináltam. Nálunk nem nagyon működött a kóstolás, befalt elsőre szinte mindent.

2010. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a tízórait váltottam ki gyümivel. Úgy tudom, az a hagyományos. De az én fiam tápszeres volt.
2010. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2010. júl. 7. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, én egyáltalán nem tudatosan csinálom ezt a dolgot. Sose gondolkodtam azon, hogy akkor az egyiket kiváltom, marad ennyi, aztán pár hét múlva a másikat....hanem lazán, ösztönből, ahogy adja a dolog magát.


Nálunk ez úgy néz ki, hogy 6 hónaposan kapott először gyümölcsöt, először csak közvetlenül egy délelőtti szopi után pár kanállal, ismerkedés gyanánt. Aztán, úgy gondoltam, most már többet is meg tudna enni, ezért kicsit több időt hagytam szopi után, kb. egy-másfél órát, hogy üresedjen a pocak, és akkor kínáltam. De miután megette, azért befejezésképpen megszoptattam. Aztán elkezdtük a zöldségeket, husit, ez lett az ebéd, de utána is kapott mindig tejet, ez volt a folyadék a főzelék után. Így tulajdonképpen nem váltottam ki semmit, csak kicsit kevesebb a tejcsi, nem egy evésre, hanem egy ivásra való a délelőtti (mondjuk tízórai) és a déli adag.


Tehát most, 8 hónaposan úgy néz ki, hogy reggel, ébredéskor cici, tízórai gyümölcs, utána kis cici, ebéd főzelék, husi, utána kis cici, és a nap többi részében csak cici. Igény szerint szoptatok, ez kb még 3 szopi a nap folyamán, plusz éjszaka még vagy 2-3.

Mostanában fogok próbálkozni azzal, hogy uzsonnaidőben kapjon valamit, mondjuk zabkását gyümölccsel, vagy túrós gyümölcsöt, vagy gabonapelyhes gyümölcsöt, esetleg kenyeret valamilyen formában. De ezután is szopi lesz az ivás.


Forralt, lehűtött vizet akkor adok neki, amikor elmegyünk itthonról, és útközben megitatom.

2010. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!