Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál mikor lehet...

Hozzátáplálásnál mikor lehet egy étkezést teljesen kiváltani pl almával vagy krumplival?

Figyelt kérdés
Kislányom 5,5 hónapos, 2 hete kóstolgatunk almát krumpli és répát eddig.Mindig ebédje előtt egy fél órával eszik egy kicsit valamiből, de utána ő szinte a teljes adag tápszerét is benyomja...Mikor van az, hogy már adhatok neki nagyobb adag kajcsit, hogy ne kelljen a tápszer?Vagy korai még elég mindig egy kicsi, hogy szokja, elég később is teljesen elhagyni egy étkezést?
2011. máj. 16. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Korhoz nem korai. nekem azt mondták 5 hét alatt lehet kiváltani egy étkezést. én is így csináltam mint te, mindig nagyobb adagot kapott. aztán már majdnem egy egész adag fözeléket megevett utánna meg egy egész adag tápszert, és bukott folyamatosan. akkor elhagytam a tápszert és teljesen elég volt a fözelék.

majd kb 4 hét múlva elkezdtem a uzsit kiváltani.

2011. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan emeld a hozzátáplálásként kapott adagot, de ne tukmáld, ha nem szeretne többet enni belőle. Ahhoz, hogy tele legyen a pocija, és ne legyen rövid időn belül újra farkaséhes, szükség van rá, hogy az alma/répa mellett az étele krumplit vagy rizst tartalmazzon (rizsből bio rizst használj, a boltban vehetők nem igazán jók kisbabáknak).
2011. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én 9 hósan váltottam ki az ebédet csak főzelék+vízzel. addigra szép nagy adagot evett belőle.
2011. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!