Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem be a glutént,...

Hogyan vezessem be a glutént, és a savanyított tejtermékeket?

Figyelt kérdés
Lányom 8 hónapot töltötte tegnap. Mondta a védőnő, hogy mostmár lehet bevezetni a glutént, meg a savanyított tejterméket. De hogyan? A gluténra azt mondta, adjak neki bármit, amiben van glutén, és ha nem lesz baja tőle, akkor már bármikor bármilyen gluténtartalmú kaját ehet azután a babám. Ez tényleg ilyen egyszerüen működik? A joghurtra, sajtra, túróra pedig azt mondta, próbáljak házi készítésűt adni neki. Jó, de honnan szerezzek Debrecen közepén házi készítésű tejterméket? A bolti nem jó? Segítsetek légyszives! Hogy csináljam, hogy jó legyen? Ti hogyan csináltátok? Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 7. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

a malompark piac alatti részén a feljáró alatt van tejtermék bolt ott kaphatsz ilyesmit és a coraban meg a sparban is van bio tejtermék sőt a nagypiac- pulykakakas- első emeletén a feljárótól jobbra is van egy tejtermékes ott is van ilyesmi.

glutén : adj kiflit v. teljes kiörlésü tésztákat

2010. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a glutént babakeksszel fogom bevezetni.Fosfovittal,tej és tojásmentes.
2010. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A házilag készített tejtermékekkel azért vigyázni kell. Ha nem megfelelően van hőkezelve, több kárt csinálsz, mintha a boltit adnád. Nagyon sokan ugyanis hőkezelés nélkül készítenek túrót, sajtot, tejfölt, joghurtot. Úgyhogy erre kérdezz rá!

Glutént én is biscotto fosfovit tej- és tojásmentes keksszel kezdtem el, gyümölcshöz reszeltem belőle. Tescoban lehet kapni a babarészlegen, jó nagy dobozt keress, nagyon sokáig elég, bár tény, hogy nem volt olcsó (900 Ft körül). Később adhatsz durum tésztákat, teljes kiőrlésű vagy akár házilag sütött kenyeret is. Én rozsos kenyeret szoktam adni kisfiamnak sajttal, csirkemell-sonkával. 9,5 hónapos.

2010. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már korábban is volt erről szó itt, egy régebbi kérdés kapcsán. ezt a cikket lehet ajánlani, minden benne van erről a témáról:

[link]

Tejtermékek és gabonafélék a babának a címe

2010. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!