Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korától adhatok...

Hány hónapos korától adhatok a lányomnak savanyított tejtermékeket (natúr joghurtot, túrót)?

Figyelt kérdés
Most 7 hós múlt, de unokatestvérem tejfehérje-érzékeny, én pedig lisztérzékeny vagyok.
2008. nov. 17. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamnak 8 hónapos korától adom, mert ezen az oldalon olvastam, hogy más is adja. Azóta eszi a Danoninót, gyümölcs joghurtot, natúr joghurtot, és a túrót. Nálunk mondjuk senki nem allergiás semmire.
2008. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos kortól ehet mindent nem muszáj natúrt adni majd neki nyugodtan lehet gyümölcsös joghurtot,túrórúdit,az én kisfiam nagyon szerette,szereti a piskótás desszerteket ilyeneket 8 hónapos kortól már mind lehet adni a gyermeknek a Danonino joghurtok nagyon finomak és sok bennük a vitamin,kalcium is.

Azért én azt javasolnám,hogy az elején csak 4-5 kanálkával kóstoltasd meg vele az ételeket és várd meg,hogy nem-e allergiás valamelyikre összetevőre és emiatt szerintem érdemes lenne csak egyféle dolgot adni neki és rá pár napjára csak másikat kipróbálni,ha nincs semmi baja a picinek,mert ha egyszerre több mindent eszik akkor,ha probléma lenne nem tudná az orvos eldönteni,hogy mitől lehet és akkor valószínűleg ide oda küldözgetnék a picit és szerintem ilyent meg jobb elkerülni!

2008. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Piskótás desszerteket tuti nem fogok adni min. 1,5 éves koráig, hisz megvan a hajlam a lisztérzékenységre...

A natúr joghurtot és a túrót is gyümölccsel saját magam készíteném el neki, nem pedig szinezékkel, állományjavítóval és tartósítószerrel tuningoltat vennék... lehet, hogy én vagyok túl óvatos, de amit lehet megelőznék nála, nehogy úgy járjon mint én...

2008. nov. 17. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Én megértem azt, amit Te túlzott óvatosságnak nevezel. Szerintem nem túlzott. Nálunk senki nem allergiás semmire, de mégsem adtam a fiamnak se tejterméket (savanyítottat sem), se tojással készült ételt (ilyen a babapiskóta is!) 1 éves koráig. Sokan adnak már korábban, tudom, de én úgy gondolom, semmiről nem marad le, ha 1 éves koráig nem eszik ilyesmit, viszont még minimálisabbra csökkentjük az allergia esélyét.

Soha nem értettem, miért kell sietni ezekkel az ételekkel, mivel kifejezetten szüksége nincs rájuk (főleg, ha szopik még), és lemaradni sem fog semmiről, később még ehet belőlük, amennyit akar, ezen kívül amit még nem evett, azt nem is hiányolja.

Aki korábban adja, az ő dolga, egészen biztos vagyok benne, hogy ő is a legjobbat akarja a gyerekének, de én ebben inkább óvatosabb vagyok és ez nem kerül semmibe.

A fiam most már 2 éves, mindenevő, jó étvágyú, örökmozgó kispasi.

2008. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!