Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második kisbabánk lyukas...

Második kisbabánk lyukas szívvel született (2 pici lyuk is van). Van olyan szülő, aki volt/van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Most gyógyszeres kezelést kap a kórházban, 2 hetes múlt, és azt mondták, hogyha ezzel nem javul az állapota, akkor műtétre kerül a sor.

Az a problémája, hogy a lyukak miatt több vér megy a tüdeje felé, és szapora a légzése is ettől.

Nagyon félünk a műtéttől.

Volt már valaki ilyen helyzetben?


2010. júl. 7. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tesóm, az öcsém született lyukas szívvel annak idején. Ő koraszülött volt és még sok más egyéb probléma is akadt (farkas torok és hasonlók). Ő nagyon szerencsés volt, mert neki összeforrt a kis lyuk a szívén :) Nem kellett műteni, vagy ilyesmi. Szép, nagy egészséges kamasz, most lesz 18 éves, és közel 190 cm :)
2010. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hugomék is ezen mentek át, mint ti. Szülés utáni napon lázas lett a baba, ekkor kezdték a kivizsgálást. Nagy nehezen derült ki a gond, de nálunk 2 nagyobb lyuk és billentyűprobléma is van. Folyamatos gyógyszeres kezelés alatt áll (ezért emelt CSp-t kap), s már lassan másfél éves, s úgy tűnik lassan beforr a lyuk.

A műtétre ilyen kicsi korban akkor kerül sor, ha nagyon súlyos az szívprobléma, az orvosok megpróbálják minél tovább gyógyszeresen kezelni, hogy megfelelő nagy legyen a műtéthez.

A baba 3 hetesen került haza, 1 hét alatt átszokott a cumisüvegről a mellre, szépen fejlődött, sosem mondták meg róla, hogy súlyos beteg.

A hugomék Pestre járnak a Kardiológiai Intézetbe 2-3 havonta, ahol kontroll alatt tartják a gyermek szívét!

Kérdezz nyugodtan!

2010. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az unokatesóm született lyukas szívvel már 27 éve. Akkor lemondtak róla az orvosok, anyukámék a kórházban keresztelték meg, hogy ne pogányon menjen a másvilágra. :(

De szerencsére nem lett baj, s azon kívül, hogy nem végezhet nehéz fizikai munkát semmi baja. Azt tudom, hogy egyszer szívkatéterezték még gyerekkorában, de mivel nem nagyobbodot a lyuk, így nem került sor a műtétre.Normális életet él, mint bárki más. Azóta 27 éves s napokon belül megszületnek ikerfiai. :)))) Ne keseredj el s fel a fejjel!!!!Minden jót nektek!

2010. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A barátnőm második kisfia szintén 2 lyukkal született a szívén, azt mondták, ha 3 éves koráig összenő, nem kell megműteni, ha nem, akkor 3 évesen műtik.. Azonban nagyon nehezen vette a levegőt, 2 hónaposan kapott egy tüdőgyulladást, majd abból kilábalva kétszer fulladt és elszürkült, így az orvosok 4,5 hónapos korában az azonnali műtét mellett döntöttek. 6 órán keresztül műtötték, az egyik lyukat össze tudták húzni, mert kisebb volt, a másikat foltozni kellett, a műtét sikeres volt, már otthon is van a kicsi, annyi a veszély, hogy ahogy nő a baba, a szíve is fog, így a folt "elszakadhat", bár azt mondják, erre kevés az esély, de láttak már ilyet. De egyelőre jól van és szépen eszik, már nem veszi furcsán a levegőt, olyan, mintha sosem lett volna ez a betegsége! Szóval ha műtétre kerül is a sor, biztosan nem lesz semmi baj! De műteni tényleg csak akkor szokták, ha ilyen dolgok vannak, mint a barátnőm fiánál, ha nincs különösebb tünet, akkor várnak!

Nagyon sok kitartást kívánok! Minden rendben lesz, meglátod!

2010. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is lyukas szívvel születtem és kb. 2 éves koromra beforrt teljesen a lyuk.

Sokáig jártam ellenőrzésre vizsgálatokra, de minden rendben van.

Anyukám mindig azt mondta, a széltől is óvtak nehogy bajom legyen, és mindig mondta, hogy tanuljak jól mert a fizikai munka nem nekem való.

Már anyuka vagyok( természetes úton szültem) előtte megnézték, hogy ne okoz -e gondot. Most várom a második babám.

Sok erőt kívánok nektek és jó egészséget a picinek!!

2010. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak!


Meg volt egy újabb vizsgálat BP-en a Kardiológiai központban. Meg kell műteni, kb. 8-10 hónapos kora előtt (az általános állapotától teszik függővé) lesz az első műtét, itt egy érszűkítőt tesznek arra az érre, ami a szívből megy a tüdő felé.

A második műtéthez legalább 2 évesnek kell lennie, ekkor az egyik lyukkal is kezdenek valamit, mert az olyan helyen van, ahol nem fog összeforrni, és elég nagy is.

Na most elég nagy pánik van rajtunk!

Volt már valaki ehhez hasonló helyzetben?

2010. júl. 15. 08:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy blogot tudok ajanlani. www.manoblog.hu es ott keresd Emma blogjat. Neki is lukas a szive es egy csomo egyeb baja van. Szerintem abbol tudsz erot meriteni.
2010. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezt mondták, de nem mondták, hogy gyógyszert kell szednie?

Én csak azzal tudlak biztatni, hogy a legjobb szakembereknél jártatok, szerintem ne aggódjatok! Bár tudom, ezt könnyű mondani, de hugomék is ezzel nyugtatják magukat!

Addig is nagyon vigyázzatok a gyermekre!

2010. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!