Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás 8 hónaposan?

Altatás 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Eddig cicin aludt el a kisfiam, de 2 hete nem igazán kéri- enni is csak reggel és este eszik anyatejet. Az esti altatás is ált. 1,5 óra: simogatva, fekve és énekelve, a végén dajkálva....ez utóbbira nem szeretném rászoktatni. Hogy segítsek neki elaludni? Sokszor csak dobálja magát, a cumit pici kora óta utálja.

?


2010. júl. 6. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól csinálod!!! :)) csak még meg kell szoknia, hogyan tud egyedül elaludni.

Elalvás előtt mindig azonos sorrendben történjenek a dolgok, hogy tudja, ezután az alvás jön. (fürdés, mese, halk zene, vagy dalolás, babusgatás már félhomályban stb,) Mikor már látod, hogy tényleg álmos, csak akkor tedd be az ágyba és maradj mellette amíg elalszik. Simogathatod a pociját, halkan dúdolhatsz még... Tudom, ez elég fárasztó, de ekkor már van szeparációs szorongás és Te jelented a biztonságot! Egyre rövidebb ideig fog tartani az elalvás, mert megszokja az új rituálét!

Kipróbálhatod pl, hogy az esti meséhez kap egy kis szundimacit morzsolgatni és a mese vége mindig az, hogy szundimaci is megy aludni és együtt alhatnak. Ilyen korban már gyakran választanak a babák alvótársat, rongyit stb.

Vagy választhatod azt a megoldást, hogy cumisüveget kap vízzel az elalváshoz, sokaknál bejön, állítólag én is mindig így aludtam el kiskoroban, de én modjuk ezt nem merem a babámnál, mert félek, hogy félrenyel.

2010. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha semmi nem jön be, akkor menj el a Madarász utcai gyermekkorház alváscentrumába, ott elmondják a tuti módszert. Nekünk bejött.
2010. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondnád el nekünk is légy szíves, utolsó?
2010. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az "Aludj jól, gyermekem" könyv alapján altattam a gyerekem és sikerült.

Mindenképpen legyen egy meghatározott sorrend, aztán adj neki olyan dolgot, ami egész este vele van, pl plüssállat. Nem tudom éjszaka felébred e, az én kisfiam felkelt, mert nem uazt a környezetet találta, mint amilyenbe elaludt. Tedd be a kiságyba, majd mond el neki, hogy ő most itt fog aludni az állatkájával, meg amit odateszel és kimész a szobából, majd meghatározott időközönként visszamész, hogy tudja, nem hagytad el. Az első két nap elég rossz, sír, de aztán lassan megszokja. A könyv szerint 1 hét alatt lehet így megtanítani elaltatni.

2010. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alváscentrumos vagyok. Akit érdekel, az nyugodtan írjon privit.
2010. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, szóval nem árt, ha van vm állatka is, amivel alszik...
2010. júl. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!