Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás gond 15 hónaposan?!

Altatás gond 15 hónaposan?!

Figyelt kérdés
Kislányom sose volt egy nagy alvó, de most mintha patt helyzetben lennénk, eddig nyáron kétszer aludt egy nap, 11-12 ig, majd 5-6 ig, és aztán 9 fél 10 - reggel 8-ig, most mintha át akarna állni egy alvásra, délben még csak csak bírja 12-fél 1-ig, de egyben csak 1 órát bír aludni és az nem elég estig, de ha délután elalszik akkor este csak elég későn tud elaludni, ha viszont nem alszik, akkor alíg birom megfürdetni, hogy kéne altassam hogy jó legyen neki, egyáltalán el lehetne érni valahogy hogy délután aludjon egyben 2 órát?
2010. szept. 6. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg délben egy kicsit előbb teszed le fél órával?

besötétítesz? vagy próbáld visszaaltatni hátha sikerül.

2010. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A délelőtti alvást kell elhagyni.Az én fiam 1-3-ig alszik és bírja este 9-ig.13 hónapos.
2010. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, próbáltam már húzni 1 fél 2-ig is, de akkor is csak max 1 óra, a redőnyt mindig lehúzom, van amikor sikerül visszaaltatnom fél órára, de az nem igazi alvás inkább csak pihen, félig nyitott szemmel (nézi kimegyek e)egyébként babakocsi-kiságy nem számít ugyanaz.
2010. szept. 6. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, az én lányom kifejezetten jó alvó, de ezzel a napi 1 - napi 2 alvással mi is megküzdöttünk. Kb 14-15 hónapos volt.

Ő délelőtt és délután is másfél órát aludt. Aztán egyszer csak délelőtt nem akart aludni, csak 1 órával később, mint előtte. Emiatt elcsúszott a délutáni alvás is, és emiatt este alig lehetett lerakni. Pedig előtte legkésőbb 8-fél 9-kor mindig aludt. Az átállás alatt előfordult, hogy még este 10-kor is ugrált a fejünkön.

Én azt csináltam, hogy a délelőtti alvást elhúztam, ameddig csak lehetett (de legalább 11-ig), és ha délután álmos volt, akkor engedtem aludni, de 15-20 perc után felébresztettem, hogy este normális időben menjen aludni.

Ezzel elszenvedtünk 1-2 hónapig, és mindig nagyon rossz volt felébreszteni délután :( (de muszáj volt)

A délelőtti alvás (amit ugye elhúztam valameddig) meg először mindig másfél órás volt, de aztán lett belőle 2 óra. Amikor már 2 órát aludt, akkor délután nem volt álmos. Ebből a 2 órás alvásból lett 3 órás alvás (déltől 3-ig).

De mondom, ez hosszú folyamat volt, kb 2 hónapig tartott.

Kitartás neked, esetleg próbáld, amit én csináltam, nekünk ez bejött.

Végül is az a lényeg, hogy délelőtt húzd el ameddig bírod, amíg állva el nem alszik (előbb-utóbb megszokja), délután viszont ne hagyd aludni 20 percnél tovább! Este mindig a megszokott időben menjen aludni!

2010. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!