Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónaposan mikor és hogy...

Egy hónaposan mikor és hogy alszik a babátok? Hogy zajlik nálatok az altatás?

Figyelt kérdés

1 hónapos kisbabám éjjel csak kb. 6 órát alszik. Este már fél 8kor fürdünk, utána megszoptatom, de csak este 10-11 körül hajlandó elaludni. Éjjel 1-2 között felébred, azután hajnal 4-5 között kel ismét. Reggel 6 körül visszaalszik, de akkor már általában már csak 1 órát.

Este baromi nehézkes az elalvás, már rengeteg dolgot kipróbáltunk (fenékrázás, ringatás, szoptatás, simogatás, magára hagyás - na ez volt a mélypont). Mi a fenéért nem tud este nyugodtan elaludni???? olvastam, hogy van erre homeopátiás bogyó - van értelme kipróbálni?


2011. ápr. 15. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

7 hetes a kislányom. Mi fél 9-9 körül fürdetünk. Elalszik olyan fél 10-10 körül, és általában 2-szer kel. Ugyanúgy, mint a te babád. Éjjel 1-2 között, aztán 4-5 között, és általában 6-fél 7 körül újra. De olyankor ő még általában visszaalszik. (Mondjuk ma pont nem... 8-kor aludt vissza, 8:40-ig.)

2 napja 1-szer kelt csak fel éjszaka, de akkor nap közben kevesebbet aludt. Vagy az időjárás. Vagy most már így lesz, még nem tudom. :)

Nem lenne jobb, ha csak később fürdetnétek meg? Akkor fürdés, kaja, és mehet az alvás. Legalábbis nálunk már nagyjából működik, hogy fürdés és vacsi után nem nagyon akar nézelődni, hanem alszik.

2011. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezt csinálta ennyi idősen, annyi különbséggel, hogy 10-kor elaludt és 3-4 között kelt fel és utána csak 7-8 körül. Mi is este 8kor fürödtünk, szopi és mégsem tudott elaludni csak 10körül, folyamatosan kiköpte a cumit és "magyarázott". Néha apával nem tudtunk elmenni a kiságy mellől mert annyira édesen beszélgetett. Ezzel nem tudsz mit csinálni, majd kinövi, nekünk kb egy hónapig csinálta.

Most 5 hónapos és általában egyzser-kétszer kel éjszaka, de ha front van vagy mostanában a fogzás akkor van,hogy 8szor is ébred!

Úgyhogy kitartás.

És szerintem még homeopátiás szert ne vegyél. Nem lehet neki folyamatosan adni minden bajra, és a java még csak azután jön: növekedési ugrás, mozgásfejlődés, fogzás, szeparációs szorongás. Hozzá kell szokni és túlélni. Előbb utóbb jobb lesz:):):):)

2011. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hetes. Mi is fél 9 körül megfürdetjük, utána szopizik, 9 körül már alszik. Kétszer kel éjszaka, 1 körül, és 4 körül. Ilyenkor általában fél-1 órát van ébren. 6-7 között (inkább 6 körül) kel reggel. 8-kor alszik kb vissza, akkor kendőbe szoktam kötni, mert visszük a nagylányomat az oviba. Így alszik úgy másfél-2 órát. Napközben még ezen kívül 2-3-szor alszik, néha kevesebbet, néha többet. Mondjuk én azt vettem észre, hogy nem befolyásolja az éjszakai alvást, hogy nappal mennyit alszik. Tegnap pl. elég sokat ébren volt napközben, és ugyanúgy kelt éjszaka. Úgy látszik, a hasa nagyobb úr, mint az hogy aludjon :-))
2011. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az én fiam is ezt csinálta! Én is mindent kipróbáltam, kész voltam, éjszakánként 2×2 órát aludtam, van mellette egy 3 éves nagylányom, ő reggel nem hagyott tovább aludni. Míg nem egyik éjjel megpróbáltam hasra tenni, cumi be és aludt és alszik azóta is minden éjjel. Most 2,5 hónapos! Tudom, hogy nem javasolják a hason alvást, de ő így érzi jól magát azóta is. Este 8 körül fürcsi, megszoptatom, büfi és utána hasra a kiságyba, cumi be, kicsit befordítja a fejét a pelusba ami alatta van és legkésőbb fél tízkor alszik és nem kel csak 5 körül. Próbáld megtalálni a nyitját. Esetleg vedd magad mellé, ha nem vagy ellene. ny mellett biztosan jól érzi magát és lehet könnyeben elalszik!

Kitartás, nemsokára már könnyebb lesz!

2011. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Nem lenne jobb, ha csak később fürdetnétek meg? Akkor fürdés, kaja, és mehet az alvás. "

Az én drágám pont fürdés, pontosabban vacsora után éled fel! Szoptattam már úgy is este, hogy mellettem volt, de az sem jött be, majd kirúgta az oldalam és sírdogált, vállra kellett venni...

Homeopátia: én is attól tartok, hogy nem tesz jót a gyereknek.

2011. ápr. 15. 18:50
 6/6 A kérdező kommentje:
hason altatás: ordít, ha hason kell feküdnie...
2011. ápr. 15. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!