Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit meg vagyok zavarodva....

Kicsit meg vagyok zavarodva. A glutént mikortól lehet babáknak adni?

Figyelt kérdés

A nagylányom már 3 éves. Amikor őt kezdtem hozzátáplálni, a csapból is az folyt, hogy a glutént nem szabad 8 hónapos kora előtt adni.

Mostmár 5 hónapos a pici. Eddig csak anyatejes. Ma mentem neki bevásárolni. Nézegettem a tejpépeket és az tűnt fel, hogy a sornyi tejpép közül, ami 4 hótól van, csak 2 fajta volt gluténmentes.

Akkor most, hogy is van. Az elmúlt pár órában megnéztem pár hozzátáplálási táblázatot, és olyan mintha 180 fokot fordult volna világ :-(

Nem tudom, hogyha tartom magam az első gyerekemnél alkalmazott rutinhoz, akkor nem-e okozok kárt a babámnak?


2010. júl. 2. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem okozol kárt. Azért változik a szemlélet, mert az erre irányuló kutatások egyre több dologra világítanak rá, amiről régen azt hitték jó, mára már nem biztos, hogy valóban az. A glutént 4 hónapos kor után ajánlják bevezetni, és 7 hónapos kor előtt.

Ne felejtsd el, hogy a világ halad előre, ahogy te sem a 30 évvel ezelőtti rutin alapján neveled a gyereket, úgy ez is változhat:) Csak már fejlettebb a világ, gyorsabban derülnek ki dolgok:)

2010. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4-7 hónapos kor között kell bevezetni a glutént a mai hozzátáplálási irányzat szerint.

Én 6 hónapos korában vezettem be, pedig az öcsém lisztérzékeny, de egy csecsemő belgyógyász ezt mondta, 6 hónapos korától kapjon glutén tartalmút, csak jobban oda kell majd figyelni az esetleges tünetekre.

2010. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

6 hós kor után ráérsz, főleg he 5 hónaposan még anyatejes

Én is akkor kezdtem.

2010. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
glutén van a legtöbb és legismertebb gabonafélében, így minden olyanban van, amiben liszt is. már nem azért, de még 5 éve azt sem tudta senki hogy mi az a glutén, mégsincs semmi baja senkinek. vannak a lisztérzékenyek, nyilván ők nem ehetnek, de ettől eltekintve semmi bajt nem okoz. mint ahogy minden tápszer tehéntejből van(így aki tehéntejallergiás az csak speciális tápszert kaphat), mégis sokan azt hiszik, hogy ha tápszert adnak akkor semmi tehéntej származék nem kerül a gyerek szervezetébe. ma már minden rákkeltő, minden káros. érdekes módon régen is felnőttek a gyerekek, makk egészségesen. épp a minap olvastam, hogy már a paradicsom csumája is rákkeltő, ezért ki kell vágni azt a pici zöld részt. az eszem állt meg.
2010. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előz

nekem is az egyik hugom lisztérzékeny.

2010. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Látjátok, pont ez zavart meg.

3 éve még 8 hónapos kor alatt nem javasolták, most meg, hogy 7 hónapos korig be kell vezetni.

Mire a harmadik babámat fogom hozzátáplálni, lehet, hogy odajutunk, hogy már az anyatejes táplálást is rossz szemmel fogják nézni :-D

2010. júl. 2. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is totál meg vagyok zavarodva: igaz az első babám, de mindenhol mást mondanak. Valahol még mindig nem ajánlják egy éves kor előtt, valahol 8 hós kor előtt, és "az új ajánlás szerint" 7 hónapos koruk előtt kell bevezetni. A doktornő is csak ennyit mondott, hogy az új irányelvek szerint már lehet. De szerintem szive szerint azt mondta volna, hogy még nem kell (nekem is ő volt a gyerekorvosom, tehát nem fiatal) Azt is olvastam, hogy akkor érdemes még, amíg van anyatej....

Hááát... addig, addig vaciláltam, amíg 7 hónapos kora előtt egy héttel kezdtem babakekszet tenni a tízórai gyümölcsbe, valamikor zabkorpát teszek bele. Már a főzelékbe megpróbáltam a lisztet: egy babakanál fehér, egy kanál kukoricaliszt....

Itt olvastam multkor egy választ, hogy azért lett 23 évesen valaki alergiás, mert pici korában rosszul táplálták. A tv-ben is volt erről szó, hogy nem azért alakul ki a felnőttkori allergia, mert pár hónaposan pl. narancsot adunk a babának, hanem a folyamatos rossz evési szokások miatt. Én meg szentül hiszem, hogy ez a sok sugárzás, amit a mobiltelefonok, internet, gps-ek stb. miatt miatt ér minket, a sok műanyag, amit eszünk, a mozgásszegény életmód stb. ettől vannak a mostani betegségek, nem elsősorban a csecsemőkori etetéstől.

2010. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!