Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik lányom sem tud egyedül...

Egyik lányom sem tud egyedül elaludni, én megkezdek megőrülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagylánom 2 éves, fél éves korától katsztrófa volt, amit csinált.. mindent kipróbáltam,egy évesen jött az Aludj jól, gyermekem,ami bevált, működött.

Aztán terhes lettem, apa munkanélküli és hasonló változások, ezért tavaly novemberben megint megzavarodott és megint minden katasztrófa lett. Próbálkoztam megint a módszerrel, de nem vált be.

MEgszületett kislányom márciusban, és ő sem tud egyedül alduni. Ha leteszem sír, ha felveszem vergődik...

És persze egyszerre kéne altatni őket...

Mit tennétek?


2010. jún. 30. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem vitát akarok provokálni,csak nagyon sok embertől olvastam-aki az Aludj jól módszert használta-,h egy darabig remekül működött,aztán 1-2 év múlva a gyerek még rémesebb alvó lett mint bármikor volt.

Nekem ikreim is vannak,tudom,h milyen két gyereket altatni.Én közéjük feküdtem,és hozzám bújtak-először szopival aludtak el,kb 2 éves korukig,ezt akkor csináltam amikor már nem volt szopi-,és maradtam amíg elaludtak.Aztán mikor ez már ment,melléjük ültem csak,végül a mese után ki is mentem.Semmi gond az alvásukkal-4 gyerekem van-,sosem használtam az Aludj jól módszert,mert mereven ellenzem.

Természetesen nem az enyém az egyedül üdvözítő módszer,csak egy lehetőség,ami nálunk működött.

2010. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonlót csináltam én is, bár az én fiam még csak 3,5 hónapos. Egy ágyban kezdtünk, és melléfeküdtem, lehunytam a szemem, úgy tettem, mint aki alszik. megvártam, amíg elaludt, aztán osontam ki. Az első hónapokban volt, hogy másfél óráig is elhúzódott így az altatás, de megérte: sosem volt hiszti, sírás, vergődés, és ma már nyugisan elalszik a aját kiságyában öt perc alatt.


Mondjuk ez nekem is megváltozhat bármikor...

2010. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Higyjétek el, mindent kipróbálta már az aromaterápiáktól kezdve a szoba átrendezésig, a vízér bemérést, az ottmaradást, melléfekvést, énekélst, mindent, de 2,5 órákat altatom este, és nekem ehhez már így 2 év után nincs türelmem..

Nem bírom ezt a minden esti procedúrát, most meg ott a kicsi is, aki szintén nehezen alszik.

Arról nem is beszélve-ami nem utolsó, hogy így mikor találkozom a férjemmel, mert rég alszik, mire én "végzek" a gyerekekkel...

2010. jún. 30. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló korúak a gyermekeim, és mindkettő velem alszik el. Pontosabban azt csináljuk a férjemmel, hogy a picit Apa altatja szopizás után, én meg megyek a nagyobbal az ágyába, melléfekszem, beszélgetünk, amíg elalszik. Ha a pici nem alszik el addig, akkor átveszem Apától, és a mellkasomon elaltatom.

Délután szokott előfordulni, hogy egyszerre kéne altatni őket, akkor azt altatom, aki álmosabb. Sajnos a másik addig sír :-( Arra figyelek, hogy egyszer az egyiknek kedvezzek, máskor a másiknak. Hiszen mindketten fontosak!!! És hát, Anya csak egy van...

Mindig egyszerre alszanak a gyerekeid? Nem lehet az egyiket hamarabb letenni aludni?

2010. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

valamyeliket korábban/későbben kell alttni, mint a másikat. és az apuka segítsen! mondjuk elringathatná a kicsit.

nekem nehezen elalvó lányom van, cicit kap előtte. én is melléfekszem, úgy teszek,mintha aludnék már. 18 hós.

sztem a te kislányodnál nagyban közejátszik akistesó. azért zavrodott meg. próbáljatok neki nyugodt körülmményeket teremteni, biztosítsátok gyakran a szeretetekről.

én komoylan azt ajánlom, a kicsit altassa apa, te meg a nagyot, melléfeküdni stb. nemhiszem hogy egycsapársa megoldódik, de most ki kell tartanotok, és majd jobb lesz pár hónap múlva ebben biztos vagyok. feltáve ha nem feszültségel reagáltok, hanem megértitek a nagylányt. nagyon sajnállak amúgy, mert tudom, mi a rosszul alvó gyerek, és még a második is olyan lett, ez dupla pech. de ezt dobta a gép, ezzel kell valamit kezdenetek.

drukkolok.

2010. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:-)

Este segít apa, altatja a kicsit, amíg én a nagyon, de a nappallal is gond van. Délben az együtt alvásra akarom szoktatni őket, hogy én is tudjak valamit csinálni, és ne készítsen ki, hogy egyik elalszik, másik felkel, egyik felkel, másik elalszik...

A nagyon délben is nehéz elaltatni, a kicsit meg napjában 5-6 alkalommal nehéz elaltatni...

NAgyon leszívja az energiáimat, amiből amúgy sincs sok...

köszönöm a válaszokat.

2010. júl. 1. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!