Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjátok 1 éves babátokn...

Hogyan adjátok 1 éves babátoknak a tehéntejet?

Figyelt kérdés

Elfogyott az anyatejünk, így tehéntejet adok a lányomnak (forralva) pár napja. Nem igazán fogadja el, néha megiszik 2dl-t, néha meg alig 60 ml-t. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem itta meg úgy, hogy nem volt benne egy pici cukor (kb. 1 teáskanálnyi 2 dl-hez).

Nem szeretném neki cukrozni, de mivel az anyatej is édeskés ízű, így valahogy megértem, hogy nem akarja cukor nélkül meginni.

Arról meg nem is beszélve, hogy megvettem neki az avent tanulószettet, és nem hajlandó abból inni a tejet, csak a megszokott 2-es cumival. Ellenben napközben a vizet varázsitatóból issza, és abból megissza!

Mit tanácsoltok? Hogyan csináljam? Volt vagy van valaki hasonló cipőben?


2010. jún. 29. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sincs már anyatejem,de én nem adok a kicsimnek tehéntejet sehogy sem.Én tápszert adok.Több orvos és a tudomány véleménye alapján semmi szüksége a szervezetnek a tehéntejre.Főleg még ilyen korban.én max 2 évesen fogok neki adni.Lehet kapni junior italokat a boltban,esetleg azt is kipróbálhatod.

Kérlek ne érts félre én nem elítéllek,nem lebeszéllek,ez az én véleményem.

2010. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is most adnám a tehéntejet. 2 hét múlva lesz 1 éves. én a tápszert még a 3-as cumiból adom, a tanulószettet régebben próbáltuk nem vált be lehet hogy most megint előveszem neki. szerintem nyugostan rakj bele neki kakaóport akár nesquik-et. nem muszáj a babakakaó csak reklámfogás. szerintem attól hogy eszik egy kis cukrosat semmi baja nem lesz. elvégre mi is cukorral isszuk a teát, kávét vagy az ivóléban is van cukor amit megiszunk. vagy csak simán nassolunk. úgyhogy nyugodtan adj neki bele cukrot vagy kakaót. turmixot is csinálhatsz neki. banán, eper, málna ( mondjuk utóbbiak passzírozva ). nekem most azt mondta a védőnő hogy 0,5 dl vizet meg 0,5 dl tejet forraljak és ezt adjam oda neki és 1 hónapig növeljem a mennyiséget. bár én ezt egy kicsit hosszadalmasnak tartom, szerintem majd lerövidítem.
2010. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!