Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdtétek adni babátokn...

Hogyan kezdtétek adni babátoknak a tehéntejet?

Figyelt kérdés
Hány %-sat és higítottátok? Fel is kell forralni? Nekem a védőnőm azt mondta hogy 1,5%-os és higítsam. De az tiszta víz! Mennyi idős volt babátok mikor először adtatok neki?
2011. márc. 23. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

2,8-ast és nem higítottam.(Dehogy kell higítani.Régen a házi tejet persze, hogy szokták higítani, és forralni is.)Ha tudsz venni, akkor magasabb zsírtartalmút vegyél!

Nem UHT tejet veszek, és nem forralom.Felesleges.De ha téged megnyugtat, akkot forrald fel!Mondjuk nyáron tanácsos, mert már találkoztam olyan tejjel, aminek a szavatossága még nem járt le, mégis romlott volt.

Amint betöltötte a babám az egy évet, már kapta is.Első héten 1dl, majd 2 és így tovább.

2011. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kb.1évesen kezdtem el 2,8%-osat felesbe higitva tejbegríznek.1hét alatt pedig elértem a rendes 2,8%-ot.2hét után már nem forraltam fel és nem lett semmi baja.Reggel este 2,5dl kakaót benyel:)
2011. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónapos, de még nem kap mivel nappal sokat szopizik és éjjel is 2x. Csak akkor fogom adni mikor már nem cicizik. A másik két lurkómnál is így tettem. Mivel én is és a férjem is allergiásak vagyunk, így fokozottan kell figyelnem a lehető legkésőbbi adására a tejnek, főleg mert a középső gyermekünk tejallergiás is, most 4 éves. A bőrgyógyásza (atópiás volt babakorában) azt mondta a tehéntej amúgy is emészthetetlen az ember számára és rendkívül megterheli a szervezetet, így ő pl sosem iszik. A kálciumot rengeteg más módon (jó sok zöldségben van sokkal hasznosíthatóbb módon mint a tejben)

be lehet iktatni az étrendbe.

2011. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem adok kisfiamnak tehéntejet, max a bölcsiben kap kb másfél éves kora óta forralva kakaónak/karamellnek. Most 2 éves. Itthon dobozos Milupát kap.
2011. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 1 évesen adtam először. 2,8-ast, hígítás nélkül. ahogyan mi isszuk. Nem is forraltam fel, semmi. minek? pasztőrözött.
2011. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!