Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet elkezdeni a...

Mikortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást? Nekem a védőnőm azt mondta, meg kell várni a 6hónapot. Mi lassan 4hósak leszünk és én úgy gondoltam ha már betöltöttük akkor elkezdenék adni neki egy kis gyümölcslevet aztán gyümölcsöt pl. reszelt almát.

Figyelt kérdés
Már egy hónapja kell adnom pótlásként tápszert mert sajnos nem elég a tejcsi. Az én véleményem az,h. inkább gyümölcsöt kapjon a picúr és kevesebb tápszert. Adjatok légyszi tanácsot, h. hogy csináljam várjam ki a 6hót? Lehet,h. én gondolkozom egy kicsit hülyén.
2008. nov. 7. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Nálunk is ez volt a helyzet. Én adhattam eki gyümölcsöt a doktornéni javasolta, azt mondta, hogy tápszert nem ír fel, mert szép nagy baba. szerintem nyugodtan adhatsz neki gyümit, persze szép lassan, fokozatosan. Alma, banán, őszibarack , sütőtök lánykám imádja. Most már 6 hónapos és a héten már főzeléket is adhatok neki.
2008. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólag anyatejes a csecsemő akkor célszerű megvárni a 6 hónapot.Addig egye az anyuka a zöldséget gyümölcsöt és átadja a tejjel a babának is a vitaminokat,de mivel nálatok nem elég az anyatej így inkább tényleg jobb lenne már most bevezetni.Szoptatás után add neki pótlásként.Ha nem sír,és szépen fejlődik jobb lenne kiváltani ezzel a tápszert.És abszolút nem gondolkozol hülyén szerintem.
2008. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És tejpépet mikortól lehet adni? A dobozokon 4 hó van. Azzal is várni kell még?
2008. nov. 7. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Mit jelent az,hogy lassan 4 hósak vagytok?1 héttel előtte elkezdheted adni,1-2 kanálnyit..meg kell várni mit reagál rá..de vigyázz a tejpéppel ha adsz neki anyatejet,gyümölcsöt is mellette.Ne adj neki sokat ha nem reagált rá negatívan.Hirtelen megugorhat a súlya.
2008. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
A védőnőnek van igaza, hallgass rá. Nem véletlenül papolják mindenkinek, hogy 6 hónapos korig várni kell. A babának még nincs felkészülve még a bélrendszere, hogy tápszeren kívül mást kapjon. Ha jót akarsz neki, akkor várd ki a 6 hónapot. Ez már igazán nem sok idő.
2008. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3,5 hónaposak vagyunk.
2008. nov. 7. 12:11
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

[link]

olvasd át ezt az oldalt.És Te is kedves utolsó hozzászoló.Ami pedig azt illeti nem azért mondják a 6 hónapot mert nincs felkészülve rá,hanem mert attól félnek sokan kiváltanának 1-1 szoptatást a gyümölccsel.Pedig a baba szépen fejlődik előtte.De a kérdezőnek kevés a teje,így még mindig jobb egészséges gyümivel kiváltani a tápszert.Ha végképp nem lehet,mert nem fejlődik jöjjön a tápszer.

2008. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a "még nem alakult ki a bélrendszere" dumát valahogy el kellene már felejteni, és nem riogatni vele a kezdő kismamákat.

Mind a két fiam 3 hónaposan már gyümizett, és a főzeléket is 6 hónapos kora előtt adtam, sajnos nem tudtam szoptatni, és semmi bajuk, sőt évente egyszer betegek! Ráadásul a kicsi koraszülött, 31. héten született, és ORVOSI és VÉDŐNŐI utasításra adtam neki már 3 hónaposan hozzátáplálást!

2008. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok irnu h énis megprobálkoztam adni a babámnak alma és répa levet 3és fél hónapos korában,egy pici üveget adta neki oda 4szerre és ugy fáj szegénykémnek a hasa töle h 3napig nem tudtunk vele mit csinálni.6hónapos kor megfogom mostmar várni.Nem hiába mondjak a 6hónapot.Na ez csak a mi példánk,nem kell igy csinálni,csak tanács!sok szerencsét
2008. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

:S Ez azért már durva, hogy mily tudatlan emberek vannak. Én elhiszem, hogy a legjobbat akarjátok a gyereketeknek, de azért ez már tényleg sok.

Nem értem, hogy amikor az orvosok, tudósok azt mondják, hogy pl. a cigizés árt a babának, azt mindenki elfogadja.

Amikor azt mondják, hogy a korai hozzátáplálás árt nekik, akkor meg hülyének nézitek őket?

Vagy ezek szerint már a cigizés is egészséges?

Milyen alapon szelektáltok?

Nézzetek már rá a mi korosztályunkra! És ott a válasz, hogy mik a korai hozzátáplálás veszélyei!

Már nem 200 évvel ezelőtt élünk, amikor bár előfordult, hogy 1-2 hónaposan is adtak a gyereknek enni (mert ugye nem volt tápszer), de fele annyi káros környezeti hatásnak sem voltak kitéve, mint a mai gyerekek. Így aztán nem is nagyon volt, ami előhozhatta volna a betegségre hajlamot (mármint amit a korai hozzátáplálás váltott ki). Most meg mi van?

Mindenki okosabb, mint azok az emberek, akik ezzel foglalkoznak/foglalkoztak éveken át, csak éppen kihagyjátok a számításból a megváltozott körülményeket!

2008. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!