Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok 5 hós...

Tanácstalan vagyok 5 hós babám elalvásával, segítséget szeretnék!?

Figyelt kérdés

Kézben sétálva körbe-körbe alszik el. De egyre rosszabbnak tűnik a helyzet, már lassan minden este nagy sírások vannak. Látszik, hogy csukódna a szeme, de mindig kinyitja. Néha sikerül leülni és az ölemben alszik el, de mostanában már a séta sem jó neki, nemhogy az ölemben.

Ma is próbáltam, volt séta többféleképp, fogtam így-úgy, sírt nagyon. Leültem nem volt jó, felálltam, nem volt jó. Betettem az ágyába nem volt jó. Végül adtam neki enni (tápszert), de ezelőtt 2 órával evett, igazán nem lehetett éhes, vagy már nem tudom ezt sem. A végére bekábult, büfi után az ölemben aludt el.

Egyre keservesebbek az esték. Ti mit tennétek a helyemben? Milyen praktika van, amit 5 hós babánál be lehet már vetni? Annyi energiát elvesznek ezek a sírások, úgy kimerülök, mire elalszik.

Vettem pár napja Chamomillát is, adom neki, hatást még nem tapasztaltam.


2010. jún. 25. 20:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hónapos, eddig letettem elaludt, mostanában nagyon-nagyon nehéz elaltatni. Jó lenne tudni miért. Arra gondolok, hogy már rájött, hogy milyen érdekes a világ, és nem ér rá aludni.

Nappal csak cicin alszik, de ha felkelek mellőle azonnal felébred. Éjjel meg inkább apa altatja, mert tőlem csak a cicit várja. Cumit tesz be neki, bekapcsolja a hajszárítót (mint az elsőnél a porszívó). A monoton hangok megnyugtatják őket, mert az anyaméhre emlékeztetnek. A porszívó is jó, csak ha már szívtátok az orrát, lehet, hogy attól félni fog. Apa fogja a kezét a kiságyban, amíg el nem alszik. Ha kijön, sírás van. Párod nem tud segíteni az altatásban? Az sem rossz ötlet, hogy még egyszer megeteted, ha jóllakott az enyém is előbb elalszik.

2010. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
A párom később ér haza.
2010. jún. 25. 22:27
 23/29 A kérdező kommentje:

Akár magunkat látnám, csak még sír is hozzá:


http://www.youtube.com/watch?v=rBXZ1nS0Xjk

2010. jún. 25. 22:28
 24/29 A kérdező kommentje:
2010. jún. 25. 22:30
 25/29 anonim ***** válasza:

21.22-es vagyok. tegnap már nem bírtam fennmaradni, hogy folytassuk:-)

Egyik hozzászóló írta, hogy lefekvés előtt is etesd meg, bármennyit eszik is. Ezzel egyetértek. Azt gondolom, hogy egy kicsit muszáj lenne a napirendbe belenyúlni, ami nem megy másként, csak ha kézbe veszed az irányítást egy kicsit. a baba vagy elfogadja, vagy sem. Azért is gondolom ezt, mert írtad, hogy a kezedben sem nyugszik meg mindig, így valami nem jó neki. Lehet, hogy a zaj zavarja, bár el sem tudom képzelni, hogy milyen zajokat csinálnak Nektek este, amitől nem lehet elaludni.

A napirenden úgy tudsz változtatni, ha az étkezéseket egy kicsit eltolod, ehhez bizony időnként fel kel kelteni, de hidd el, megszokja, és elképzelhető, hogy jobb lesz, mert nem lesz ennyire fáradt. Ehhez tudni kell, hogy mikor mennyit eszik, és mikor alszik. Az én lányom 5-ször eszik egy nap.

Reggel fél7-7 között kel, néha 7 után, eszik kb130-150 tápot

tízórai már zömében gyümölcs, ez 10-11 között van

ebéd 13 óra körül, korábban volt, hogy 14 óra volt, de a gyümölcstől hamarabb megéhezik. Már eszik egy kis főzeléket, de ezt még csak kóstoltatás szintjén, főként tápot eszik még, az adag 130-150 között van főzelékkel együtt

délután 5-6 között eszik, attól függően, hogy mennyit alszik ebéd után. Itt szoktam figyelni az időt, mert időnként hajlamos sokat aludni, akár 3 órát is. Ennél többet nem hagyom, szépen felkeltem, zörgök egy kicsit a szobában, vagy kihúzom a "dugót", azaz a cumit a szájából

Utána szoktunk sétálni, vagy elmegyünk valahová, de rossz időben itthon maradunk. Vagy alszik vagy nem. A babakocsiban keveset tud aludni, ezért sem viszem ebéd után, fontosnak tartom, hogy ezt az alvás a kiságyában történjen, hiszen elméletileg ez fog megmaradni hosszú ideig.

Ha nem alszik el 5-6 és 8 között, akkor bizony 8-kor már fürdés, evés, és már alszik is, ha van alvás, akkor fél 9-kor fürdik, 9 után alszik el. Érdekes, hogy mindenképpen eszik lefekvés előtt, volt, hogy fél 7-kor evett 5 óra helyett, és mégis elfogadta fél 9-kor is tápot. Éjszaka már nem eszik, néha megébred, nyöszörög a cumiért, amit persze megkap, és alszik tovább.

Szóval nem tudom, hogy nálatok hogy áll ez egész nap, de ha úgymond 4 óránként eszik, akkor egy kicsit "játszani" kell az időpontokkal azért, hogy 6 után ne aludjon be evés után, hogy később fürdethesd, és tudj még neki enni adni. Az is lehet, hogy éjjel már akkor nem is enne, mert jól lakik este.

Az altatás módját nagyon nehéz megtalálni, nekünk szerencsénk volt, az én lányom alszik mint a "tök". Még akkor is aludt, amikor egész nap a felettünk lévő szomszédban vésték a falat...gondolhatod milyen zajjal járt.

Azt hiszem először neked kellene megnyugodni, mert az is lehet, hogy érzi ideges vagy, mert ő sír, nem tud elaludni. Valóbn jó lehet egy monoton hang, hajszárítót többektől hallottam, vagy vízcsapot is megnyithatod, bár az igen nagy pazarlás. A Suttogó könyvében olvastam a susogást és ütögetést, nálunk ez bevált, bár nem ütögettem, hanem simiztem. A kitartó s betű állítólag a méhen belüli hangokat, a magzatvíz hangját idézi fel, és megnyugtatja. Valahogy előbb utóbb muszáj a kiságyába tenned, hogy ott aludjon, legyél kitartó, lehet hosszú idő, de előbb utóbb megszokja, hogy ott alszik el. Nagyon nehéz ez, de próbáld meg. Nem tudom, hogy van-e kedvenc állatkája, vagy cumizik-e, de minden praktikát be kell vetni, hogy megnyugodjon, és el tudjon aludni. Ezt egyébként nem csak éjjel, hanem nappal is gyakorolni kell.


Azért "eröltetem" a későbbi fürdést, mert ez így válik az esti szertatássá az evéssel együtt. Az anyósom mondta korábban, pedig nem mai csirke, nem gyermekpszichológus, hanem egy parasztasszony, hogy a fürdéstől ellazulnak a kicsik, megszokják, hogy utána vacsi és alvás játék nélkül. Nagyon sokunknál bevált ez, meg kellene próbálni Nektek is.

Sajnos nekem több ötletem nincs. Remélem találsz irományomban valami hasznosat. Eszembe jutott még, hogy a kismamablog weoldalon meg lehet rendelni az "Álomba ringató praktikák" című könyvet, abból is szemezgethetsz, és állítólag a szerzőtől lehet közvetlenül is kérdezni.

Minden jót nektek, majd írd meg, hogy hogyan mit próbáltál, és hogyan vált be

2010. jún. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ja! Nem szentségtörés ám este 10-kor fürdetni...ezt is anyósom tanácsára csináltam, bár akkor még csak 2 hónapos volt a lányom. Akkor még éjjel 1-kor és hajnalban is evett, annak ellenére, hogy tápszeres lett 7 hetes kortól. Szóval 10 előtt volt fürdés, evés, és az 1 órai evést azonnal kihagyta, csak hajnalban kelt enni. Innen indultunk, és ahogy változtak az evési és alvási szokásai, úgy jutottunk el a 8- fél 9-es fürdéshez és evéshez.

Ha ilyen későn fürdetnéd, előtte nyugodtan aludhatna 6 után...nem lenne annyira fáradt esti lefekvéskor. Ha majd többet mozog, vagy ha hozzátáplálod, úgyis változni fog minden, többet fog aludni éjjel, és akkor teheted korábbra a fürdést, az evést és az esti lefekvést is.

Ennél többet már tényleg nem tudok mit írni...sok szerencsét!

2010. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, ha 6 körül eszik, játszik, alszik, akkor csak enni ébred következőleg, mert evés közben bealszik, akkor ébresszem fel? Ezért szoktam fürdetni a 6 körüli evés és játék után, hogy utána "nyugodtan" aludjon. Mikor kisebb volt, akkor volt, hogy éjjel fürdettem, de sokszor felébresztettem és ez az idő alakult ki úgy, hogy nem kellett csak a fürdés miatt felébreszteni.

3 óránként eszik és nagyon keveset átlag 90-120ml, max 140ml. Azt mondta a doki ilyen alkat, már futottunk vele pár kört. Délelőtt már gyümit is eszik.

Csak a cumi vált be eddig. Se ütögetés, de még a susogás sem nyugtatja meg. Ezért vagyok tanácstalan, hogy szinte semmi ötletem sincs már. És hogy mostanában még nehezebben megy neki az elalvás.

2010. jún. 26. 08:50
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha következőleg felkel, előtte fürdesd, aztán etesd. Ki fogja bírni, mert a fürdést általában szeretik. De úgy gondolom, hogy ha 6 után játszik és alszik, akkor max fél órát hagyd aludni, és akkor fürdesd meg, utána kapjon enni, a leírtak szerint kb. 9-kor, és akkor nyugodtan bealudhat.

A lányom is szokott aludni 6 után, bár nem mindig, általában 7-8 között. 8 után soha nem hagyom aludni, mert akkor fél 9-kor jön a fürcsi és a vacsi.

Az altatással kapcsolatban tényleg nem tudom, hogy mit tegyél.

Egyszer olvastam, hogy rosszalvó babának adtak Sedatif

PC-t, vízben feloldva....ezt a kérdést körbe lehetne járni még, orvossal beszélni, akár olyannal is, aki ilyen alvásproblémákkal foglalkozik.

De az biztos, hogy én a helyedben később fürdetném, és utána etetném, ha beájul evés közben, akkor egy gond máris megoldva.

Tudom, hogy a felébresztéssel sokan nem értenek egyet, de úgy láttam, hogy ezidáig nálunk nem okozott problémát, és egy idő után magától áll be.

Ha pedig délelőtt már gyümit eszik, kaphatna már krumplit, répát, sütőtököt, céklát, ezek jobban laktatnak, lehet akkor kevesebbszer enne, az is lehetne, hogy a délutánotok másként alakulna.

2010. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Napközben megpróbálhatnád babakocsiban altatni minden nap(séta közben), hogy leszokjon a kézben altatásról.


Mi egyébként a babaülés hintafunkcióját is használtuk, abba tettük bele, és ringattuk. De ugye állítólag ez minden baj forrása, hogy nem hagyjuk őket elaludni, hanem rászoktatjuk arra, hogy a ringatás, az ölben cipelés, cici, stb. hozzátartozik az alváshoz.


( A zajjal kapcsolatban: sokszor ajtó nyikorgásra is felébredt, de pl tüzijátékkor szilveszterkor úgy aludt, pedig nagyon hangos volt. Arra ki sem nyitotta a szemét. )


Ha meg tudjátok oldani, ágyában aludjon el, ne kézben, ne evés közben, stb. Még elég pici ahhoz, hogy megszokja, még nem ül fel, nem áll fel. Persze nem könnyű.

2010. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!