Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok 5 hós...

Tanácstalan vagyok 5 hós babám elalvásával, segítséget szeretnék!?

Figyelt kérdés

Kézben sétálva körbe-körbe alszik el. De egyre rosszabbnak tűnik a helyzet, már lassan minden este nagy sírások vannak. Látszik, hogy csukódna a szeme, de mindig kinyitja. Néha sikerül leülni és az ölemben alszik el, de mostanában már a séta sem jó neki, nemhogy az ölemben.

Ma is próbáltam, volt séta többféleképp, fogtam így-úgy, sírt nagyon. Leültem nem volt jó, felálltam, nem volt jó. Betettem az ágyába nem volt jó. Végül adtam neki enni (tápszert), de ezelőtt 2 órával evett, igazán nem lehetett éhes, vagy már nem tudom ezt sem. A végére bekábult, büfi után az ölemben aludt el.

Egyre keservesebbek az esték. Ti mit tennétek a helyemben? Milyen praktika van, amit 5 hós babánál be lehet már vetni? Annyi energiát elvesznek ezek a sírások, úgy kimerülök, mire elalszik.

Vettem pár napja Chamomillát is, adom neki, hatást még nem tapasztaltam.


2010. jún. 25. 20:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nálunk a porszívó vált be. A fehér zaj megnyugatatja és bealszik 10 perc alatt, ha álmos. Akkor vettük észre, amikor az orrát szívtuk, akkor is mindig megnyugodott.
2010. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy jön a foga?
2010. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Egyébként altatózene szól, eleinte úgy vettem észre, hogy tetszik neki, azóta is szól a zene.

Ha szívom az orrát, kicsit először megriad a tekintete, dehát nem mehet este a porszívó.

2010. jún. 25. 20:40
 4/29 A kérdező kommentje:
Már régóta nagyon rág mindent, én nem vettem észre az ínyén változást, szoktam figyelni, nem tudom persze, hogy áll a fogzása.
2010. jún. 25. 20:41
 5/29 anonim ***** válasza:
2. vagyok csak azert kérdezem mert nálunk is ugyan ez megy es en arra gyanakszom. nezd meg www.fogzás.hu
2010. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ilyenkor már kezdi megérteni, hogy mi történik este. Mivel a piciknek más az alvási ritmusa, ezért éjszaka többször a mély alvásból váltanak a felületes alvásra. Ilyenkor állítólag csak akkor tudnak visszaaludni, ha ugyanolyan körülmények között "ébrednek", mint ahogy elaludtak. Tehát ha a kezedben alszik el, lehet most hogy már okosodik, tudja, hogy le fogod tenni, és ezért nem mer elaludni.

Ez valószínű az érzelmi háttere a dolognak, nem tudom ez mennyire segít.


Nekünk ilyenkor szintén ugyanez kezdődött, utána már csak cicin aludt el, majd félóránként ébredt éjszaka. Több mindent kipróbáltam, lehet türelmesebbnek kellett volna lennem és valamelyik működött volna, de a végén csak úgy tudtuk megoldani a helyzetet, hogy magunk mellé vettük az ágyba. (ekkor már két hete 6-7szer kelt éjszaka és már nem bírtam tovább fizikailag)

Ami legsikeresebb volt: betettem az ágyba, mikor már fáradt volt, és nem szóltam semmit, csak álltam mellette, és maszíroztam a pociját. Ekkor balra nézett, jobbra nézett, balra, jobbra, kicsit panaszkodott, majd 10-15 perc után elaludt. Ez majdnem egy hétig így ment, egyre rövidebb idő után aludt el. Aztán nem tudom hol rontottuk el, egyik napról a másikra újra sírások...

Szóval elvileg azt mondják akkor alszik nyugodtan, és gyorsan el, ha álmos, poci tele , esti szertartás megvolt, és a saját ágyában alszik el, segítség, ringatás stb. nélkül. De hogy hogy lehet azt elérni, az lehet minden picinél más.

Kitartást, tudom milyen nehéz

2010. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudjuk magunk között altatni, mert a párom késő éjjel ér haza, na meg szeretünk tévézni és arra elaludni. Rossz lenne a csendben és sötétben feküdni.
2010. jún. 25. 21:07
 8/29 anonim ***** válasza:
Próbáltad már nem altatgatni? Leteszed az ágyba, puszi és kijössz. A 6 hós fiam el nem aludna a kezemben. Mondjuk mi sosem altatgattuk, de hátha a Tiéd is csak arra vágyik, hogy már ágyban lehessen:-)
2010. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy az lehet, hogy annyira kifárad, hogy már azért nem tud aludni. Próbáld meg korábbra tenni az alvást és vacsi, fürdés után már ne fárasszátok. Hanem egyenest alvás vagy valami pihentető dolog (kis zenehallgatás, könyv nézegetés)

Vagy valami baja van, foga jön, próbáld meg bekenni az ínyét valamivel, hátha az bántja.

2010. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Sír, amíg nem vesszük fel. Most is próbáltam ugye, hogy betettem az ágyába, de mégjobban rázendített.
2010. jún. 25. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!