Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok 5 hós...

Tanácstalan vagyok 5 hós babám elalvásával, segítséget szeretnék!?

Figyelt kérdés

Kézben sétálva körbe-körbe alszik el. De egyre rosszabbnak tűnik a helyzet, már lassan minden este nagy sírások vannak. Látszik, hogy csukódna a szeme, de mindig kinyitja. Néha sikerül leülni és az ölemben alszik el, de mostanában már a séta sem jó neki, nemhogy az ölemben.

Ma is próbáltam, volt séta többféleképp, fogtam így-úgy, sírt nagyon. Leültem nem volt jó, felálltam, nem volt jó. Betettem az ágyába nem volt jó. Végül adtam neki enni (tápszert), de ezelőtt 2 órával evett, igazán nem lehetett éhes, vagy már nem tudom ezt sem. A végére bekábult, büfi után az ölemben aludt el.

Egyre keservesebbek az esték. Ti mit tennétek a helyemben? Milyen praktika van, amit 5 hós babánál be lehet már vetni? Annyi energiát elvesznek ezek a sírások, úgy kimerülök, mire elalszik.

Vettem pár napja Chamomillát is, adom neki, hatást még nem tapasztaltam.


2010. jún. 25. 20:33
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon fáradt, de azért mert nem alszik el. Több mint fél óra volt most is, hogy elaludt.
2010. jún. 25. 21:20
 12/29 anonim ***** válasza:

most olvasom hogy zenét hallgattok, lehet hogy az is sok már neki estére. Kapcsold ki, amikor már konkrétan altatásra kerül a sor.

Mikor alszik délután? Lehet hogy még egy alvást be kéne iktatnotok. Az enyémek úgy emlékszem aludtak egy nap háromszor délelőtt 9 óra körül, ebéd után és volt hogy 5 órakor úgy 6 óráig.

2010. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Hú ez nehéz kérdés. Én úgy gondolom, hogy már szeretne önállóan aludni, nem igazán kényelmes a sétálás az ölben altatás. Nappal hogyan alszik el?

Én kezdetektől fogva a kiságyában altattam, szerencsém volt, mert a két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kellett ringatni, és az is mindig a túlpörgés miatt volt. LEhet, hogy hamarabb le kell tenned aludni. Az én lányom szintén 5 hónapos, és már fél órával korábban fektettjük napok óta, mint ezelőtt, mert elég gyakran kihagyja a késő délutáni evés után az alvást, vagy csak fél órát alszik, és nagyon elfárad. Főleg, ha visszük valahova, mint pl. ma is.

Szóval figyeld, hogy mikor lesz álmos, és ha van esti rutin, mármint fürdés, evés körüli megszokott cselekménysor, akkor azt kezd hamarabb. Van napirendetek? És lefekvés előtt miért 2 órával eszik?

Én azt javasolnám, hogy próbáld meg betenni a kiságyába, maradj mellette, simogasd, fogd a kezét, legyen az ágyában valami plüss állatka, amit ha akar, szorongathat. legyen sötét, és viszonylagos csönd. Ha sír, ordít, vedd ki, és próbáld meg megnyugtatni, de ne kezdj el vele sétálni, csak vedd az öledbe. Ha megnyugszik, esetleg félig elaludt, akkor tedd az ágyba. Ezt nagyon következetesen kell csinálni, biztos nem 1-2 este.

Persze lehet a fogzás is, próbáld ki a dologélt, azt hiszem az homepatiás, ha az könnyít rajta, akkor lehet a sírás oka ez.

Nálunk egyébként az alábbi a menetrend:

délután 5-6 között eszik, majd vagy alszik, vagy nem, mostanában elég keveset.

fürdés 8-tól, majd kajcsi(tápszer), büfi, jóéjt puszi és már durmol is fél 9-9 között. reggel 6 után kel, általában fél 7-7 között.

2010. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Azért is szól a zene, mert a szomszédból olyan kopogás és dübörgés hallatszik át, hogy többször is arra nyitotta már a szemét, a zene meg elvonja a figyelmét.

Mi úgy csináljuk este, hogy 6 körül eszik, után fürdés, mert ha nem fürdetném, bealudna és csak enni kelne fel és akkor nem tudnám megfürdetni, ezért van így. Szoktam még elalvás előtt is enni adni időnként, de most nem gondoltam, hogy éhes. 8-kor legkésőbb el szokott aludni.

Minden étkezés után 1-1,5 órára rá alszik el és kb 1 órákat szokott. Ugyan így kézben alszik el.

2010. jún. 25. 21:36
 15/29 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy akkor egy kicsit át kellene alakítani a délutánt és az estét. először is ha 6 órai evésnél még aludna egy kicsit, és 8-kor fürdetnéd, esetleg még megkínálnád tápszerrel, talán könnyebb lenne, mert nem lenne túl fáradt.

A nappali alvásoknál próbáld meg először letenni, és úgy altatni, ne kézben. Aztán meglátod, hogy hogyan reagál, és este is megteheted.

2010. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy csak enni kelne fel, és nem tudnád megfürdetni. Az mikor van, éjszaka még eszik?
2010. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Eszik még éjjel is! Ha 6 után nem fürdetem meg, bealszik úgy, hogy ha felébred, eszik és a végére újra bealszik, szóval nem tudom későbbre tenni a fürdést. Már régebben párszor így jártunk, hogy bealudt és nem ébresztettem fel a fürdés végett.
2010. jún. 25. 21:51
 18/29 A kérdező kommentje:
21:22-nek, ha nem sétálok vele, még úgy sem nyugszik meg. Jelenleg ez az egyetlen dolog, amitől meg tud nyugodni, vagy még ez sem.
2010. jún. 25. 21:55
 19/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e jelentősége, hogy a terhességem alatt nem tudtam pihenni a szomszédoktól és sokat idegeskedtem, amikor elálmosodtam, mert az esetek többségében felébresztettek, olyan mintha ő is ilyen lenne. Ideges, amikor el kellene aludnia.
2010. jún. 25. 21:57
 20/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan etesd meg még egyszer, hogy megnyugodjon, és elaludjon. Lehet, hogy csak 50milit fog enni, de megnyugszik tőle és beájul. Nálunk (4,5hós) mindig ez van, sírás, ordítás, kaja, bealvás. Mindegy mikor evett utoljára, fél 9kor üvölt a kajáért. Általában amúgy 7kor szokott enni, de fél 9kor akkor is kell neki a kajcsi, és utána be is alszik. Ha meg nem, akkor meg beteszem az ágyba, és 5perc, elalszik. Szerintem nyugodtan adj neki pluszba hamit.
2010. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!