Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt lehet megszab...

Mennyi idő alatt lehet megszabadulni a koszmótól?

Figyelt kérdés
olyan egy utálatos egy valami...kb 1 hete van a 6hetes babámnak.használjuk a babe koszmó elleni sampont. ezt naponta kell v kimaradhat nap?ha egyszer elmúlik újra kijöhet? lehet vmit tenni megelőzés érdekében,vagy ez elkerülhetetlen?köszi előre is
2010. jún. 24. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál ált előjön. Nekünk csak úgy múlt el, ha olajjal "beáztattam" fürdés előtt, és fésűvel óvatosan "levakargattam", speckó sampont nem használtam. Így kb 3 nap alatt elműlt, egyszer jött vissza, akkor gyorsabban elmúlt. Szerintem hajlam kérdése is.
2010. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha szerencséd van és használd a sampont akkor hamar elmúlhat. Használhatsz babaolajat is fürdetés előtt aztán samponnal megmosod és lefésülgeted. Később is előfordulhat. Nekem a nagyobbik fiam augusztusban lesz 3 éves. Sajnos neki még mostanában is néha előfordul hogy olyan a fejecskéje mintha koszmós lenne. Neki hajlama van rá és babaként is szinte álandóan olyan volt a ki buksija akármit tettünk vele. Picurkámnál nemrég kezdődött, remélem nála nem ilyen lesz. :)
2010. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél a drogériában egy kozmetikai arckefét, (kis nyeles, kör alakú kefe, kb. 4-5 centi az átmérője). Olajozd be a baba fejét, hagyd hatni kicsit (Mondjuk fürdés előtt fél-1 órával), aztán fürdénél bevizezezd a kis buksiját, és ezzel a kefével alaposan, körbe körbe végigdörgölöd. Az én lányomról egyből leszedte a koszmót, és nagyon kíméletesen, még csak ki sem pirosodott a kis bőre.

Pár száz forintért lehet kapni ilyen kefét, nem kemények, szúrósak a sörtéi, hiszen arcápoláshoz van kifejlesztve. (Én magamnak is mindennap használom az arcomon)

2010. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia,

a babé sampon nagyon jó lesz rá, mi mindig azt használtuk, anno kicsi korában naponta mostuk vele a haját, bár nem volt koszmós "típus" a kislányom, de én plusszban még, ha láthatóan előjött a koszmó, megkentem jócskán sima oliva olajjal (vattapamacsot beáztattam és azzal dörzsöltem át az érintett fejterületet nagyon finoman), pamut sapkát adtam rá, mert elég kellemetlen, ha minden olajos lesz és este lemostuk samponnal. Mondjuk nálunk nem volt nagyon olyan a feje, csak kicsit látszott, és hál istennek nem is volt gond sokáig vele, de súlyosabb esetben nem tudom mi használ igazán ... Megelőzni szerintem nem lehet, ez vagy megjelenik és ott van és próbáljuk eltüntetni, vagy szerencsés esetben elő se jön ...

2010. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!