Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnék megszabadulni a...

Hogy tudnék megszabadulni a makacs koszmótól?

Figyelt kérdés

Sziaszok!


Már több napja küzdök a koszmóval. Hiába kenem be babaolajjal fürdés előtt 1 órával, és fürdésnél mosdókesztyűvel dörzsölöm, nem akar eltűnni.

Nem sok van, igazából csak egy kicsi, azt is csak akkor látom, ha fénybe jobban megnézem, de nagyon makacs.

Van babé sampon is, azzal is mosom már, de annak sincs semmi hatása.

Pedig minden nap mosom a haját.

Tudtok valami jó praktikát?

Előre is köszönöm.


2011. márc. 31. 07:02
 1/8 anonim ***** válasza:

nálunk is így volt, csak közben egyre több koszmó volt a fején, a végére teljesen beborította. (hatalmas haja van)

1x rá kell szánni az időt, és félretenni a babusgatást, és keményen le kell vakargatni neki. (az a baj, hogy alatta gyulladt, úgyhogy muszáj).

szóval ugyanígy kend be fürdés előtt 1 órával, rakj rá egy sapit, hogy befülledjen. fürdéskor mosd le, és körömmel kapirgáld le a fejéről. (mi már felöltöztetve vakargattuk, de ha nincs sok, lehet a kádban is)


nekünk 3 napon át kellett kapirgálnunk, mire az összes lejött. azóta heti 1x mossuk Babe samponnal és nem jött vissza szerencsére.

2011. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Vakargatni????????????????Te jo ég hát nem szabad vakargatni mert vérezni/váladékozni is fog!!!!!!!!!!!!!!!!Kend be hagyd rajta majd a kisfésüjével dörzsöld át neki!!!Nem szabad lekaparni ha azt akarod hogy egészséges szép haja legyen később!
2011. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha olyan vastag a koszmó, akkor hiába dörzsöli, fésüli az ember! mi heteken át próbáltuk így elmúlasztani, nem sikerült. a védőnő mondta, hogy a fölső réteget le kell kaparni. (miután befülledt a krémtől, felpuhul és csak a fölső hámréteget szedi le az ember).

van akkora hajzat, hogy a sima ledörzsölés nem segít!

2011. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
igen vakargatni!!!mi is probálkoztunk mindennel, először azt mondta a dokink hogy egy gyenge sörtéjű fogkefével dörzsöljem le olajozás után de nem hogy leszdte volna csak kivörösdött a kis feje. Ha jól ki van ázva akkor nem lesz semmi baja nekünk így jött le ott ahol már befort a feje ahol még a kutacsa volt ott egy nagyon pici egysoros fésűvel tudtam csak leszedni és SEMMI baja nem lett se a fejének se a hajának.
2011. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ha nem vakarod le, vagy tűnteted el, akkor a kis hajtüszők sínylik meg. Nem tudom, így van-e, de mi levakartuk, mindig csak annyit, amennyit hagyott a babánk, kb. két hét alatt eltűnt. De hallottam már olyat is, hogy aki rajta hagyta még egy évesen is volt a babának.
2011. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor megpróbálom majd óvatosan levakarni. Bár úgy félek tőle. Egyedül valószínűleg nem is fog menni, szóval majd úgy csinálom, hogy a férjem is itthon legyen a fürcsinél.

2011. márc. 31. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A babae nálunk sem használt ráadásul a lányom igazi hajas baba.A dokink írt fel naturlandos sampont azzal mostuk és utána én is kapargattam óvatosan.1 hét alatt lejött.
2011. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, hogy írtál.

Kaparok :-)

2011. ápr. 1. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!