Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanul meg önállóan...

Mikor tanul meg önállóan enni, csipegetni? Kétségbeestem! El vagyunk késve?

Figyelt kérdés

Lánykám 10.hós.Én etetem kanállal.Ha a szájába adom a falatkákat/virsli,sajt/,elnyammogja.De a tálcájáról nem csipegeti fel,ha a kezébe adok kiflicsücsköt beveszi ugyan,kicsit csócsálja.Tegnap voltunk a védőnőnél,és a következőket vágta a fejemhez:-Még nem veszi a szájához a falatokat?!Anyuka,maga nagyon rosszul csinált eddig valamit!Tessék rákényszeríteni,hogy magától kezdjen neki!!Ha tovább kényezteti,lemarad a többitől!!:((

Na én mikor hazaértünk egész nap bőgtem!Tényleg rosszul csináltam?Azt is mondta,hogy süteményesvillára szúrjak virslit,és azt irányítsam a szájához.Mit csináljak?Merő stresszbe vagyok tegnap óta,hogy elrontottam az étkezéseit,és neki nem adtam kanalat eddig a kezébe,hogy ő is egyen.Amúgy okos kislány,mindent megért,szépen fejlődik.Köszönöm a válaszokat.


2010. jún. 22. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy elsore nem a kerdesre valaszolok de en semmi penzert nem adnek meg virslit neki.Borzaszto dolgokat daralnak bele,csont portol kezdve az osszes selejtes cafatot.A kerdesre:az en kislanyom jovo honapban lesz egy eves es nem reg adtam neki perecet es puffasztott rizst,egyaltalan nem akar meg onnalloan enni,szerintem a vedono egy ven banya.Egyaltalan nem vagytok lekesve errol.Sot az en lanyom csak a pepes kajat akarja megenni, a darabostol oklendezik.
2010. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kicsit korainak tartom ezt egy 10 hónapos babánál.

Az én fiam mondjuk kézzel már eszik 12 hónapos korától, pl. kiflit, darabos ételeket,amiket meg tud fogni.

De ezt a villás dolgot én 17 hónapos korában kezdtem. Kezébe adtam a villát és szépen felszúrja az ételt(tésztát, virslit, tojást,....) és bekapja, de azért még mindig eszik a kezével is.

Szóval kicsit korainak találom a védőnőd véleményét.

2010. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jajj már..... a védőnők néha nagyon szélsőségesek tudnak lenni!!! Ne izgulj, nem csináltál semmit sem rosszul! :) Minden baba más tempóban fejlődik, néha alig napok alatt fejlődnek óriásit. Szerintem még egyáltalán nem vagy ill. a kicsi nincs lemaradva. nekem már 13 hós, de csak a napokban kezdte tényleg rendesen felvenni a falatokat, betenni a szájába és elrágni. 10 hónaposan ő sem igen csinált semmi ilyet. Türelem, nem kell sürgetni, majd ha ő úgy érzi. Jah kanállal az enyém sem eszik még...nem is értem minek stresszelik meg sürgetik ezzel az anyukákat.... ez olyan mint az átfordulás, mászás, stb. nem fog az a gyerek örökké egy helyben feküdni és megfog tanulni magától enni ha megérett rá.
2010. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kikerekedett az szemem is.. :S

Elég gáz védőnőd van sajnos, de nem vagy vele egyedül...

Én pont ilyen ügyben kértem tanácsot, mert az egy évesemnek nem merek adni még nagyobb falat kenyeret a szájába sem, nemhogy még a kezébe.... mert nyomja le a torkán, olyan mohó. Így én csipegetek neki pici darabokat, ami nem akadhat meg. Segíteni nem segített, vigasztalni nem vigasztalt, annyit mondott, hogy gyakoroljuk, csak úgy fog menni. Semmi tipp, semmi tanács, hogy hogyan. Én a védőnőblogra írtam, ajánlom neked is!!!

Ha meg nagyon nem akar menni a dolog, kénytelen leszek más "szakemberhez" fordulni, és nem a védőnőhöz, akinek bólogatni vagy hazudnni kell, hogy ne "csesszen le".

Nagy szégyen ez rájuk nézve!!!

Ja és még annyit, hogy a kicsimet 1 évesen abszolút nem érdekli a kanál, ha meg is fogja, 5 mp múlva elengedi, nemhogy még a szájához emelje vele a főzeléket....

2010. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak add meg neki a lehetőséget. Adj a kezébe is kanalat, ha eteted darabossal akkor legyen előtte tányérban és hagyd előtte. így ha ő is akar venni egy falatot akkor tud. Egy idő után elkezdi majd érdekelni. De eröltetni nem kell semmit


(a motoros képességek fejlődése szempontjából fontos, hiszen amit lát,azt már eltalálja a kezével, de meg kell tanulni olyat is eltalálni,amit nem lát, sőt egy tárggyal a kezében eltalálni)

2010. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A stílust (védőnőét) és a virslit elutasítom. A legócskább alapanyagból készítik, és a legtöbben tartósítószer is van.


A helyedben azt tenném:

Vízhatlan anyag a padlóra, az etetőszék alá.

Evésidőben add a kezébe a kanalat és a tálcára az ételt.

Kívánj jó étvágyat, és kérd meg kedvesen, hogy egyen.

Ha jóllakott és már játszana az étellel, akkor vedd el tőle.

Kicsit hosszadalmas, és hát több maszatolással jár, de megéri, mert hamar ügyes lesz.

2010. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is 10 hónapos,és még nem eszik egyedül. A kis kifli darabkákat felcsipegeti, de kanalat csak rágcsája. 2szer próbáltam eddig, hogy mit kezd a főzelékkel és a kanállal ha eléteszem. A kistányért egyből megfordította, elkezdte rágcsálni, és szanaszét kente a kajcsit az etetőszéken,végül a tányér a földön landlot(konyha mint a csatatér), ekkor megtalálta a kanalat, amit úgy betömköd mindig a szájába hogy félek nagyon mélyre megy, ezért nem szeretem ha a kezében van, igyekszem hogy többet legyen nála, de ő inkább csak íny dörzsölésre haszálja. Akinek már kanalazik a babája ők is így kezdték?
2010. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden baba így kezdi, ki kell bírni, amig rájön, hogy hogy működika dolog.Addig takarítani. Ezt nem lehet kikerülni.
2010. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia.Mindig úgy etettem a lányom, hogy az ő kezében is volt egy kanál és nálam is amivel kanalaztam belé az ételt.Egyébként nem vagytok elkésve.Minden baba másképp fejlődik és nem is értem a védőnőd hogy miért tolt le.Biztos megmondtam volna neki a magamét!Virslivel még bőven ráérsz etetni!Inkább kínáld puhára főtt zöldségdarabkákkal.Etesd úgy hogy előtte legyen a tányér és ha majd akar, akkor ő is szemezgethet belőle.A lényeg hogy semmit sem szabad erőltetni!És türelem!
2010. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi jo nincs abban ha tiszta maszat es fozelek az egesz gyerek ,nem kell eroltetni mert ugyis megtanul enni amikor eljon az ideje.
2010. jún. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!