Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Elég sokat...

Mit csináljak? Elég sokat alszik a 2,5 hónapos babám, napközben keveset eszik. Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval: A tápszeres táblázat szerint 130 ml-t kéne ennie napi 7x-8x. Ez egy nap összesen 910-1040ml. Viszont este 7-8 körül eszik utoljára, reggel akár 10:00ig is elalszik, de általában 6-7 körül azért felébred. Így 4x-5x eszik egy nap. Evés után elégedett, nem kér többet. Viszont számolás után 170ml-re növeltem az adagokat, simán megette, ma már 200akat adtam Neki, azt is gond nélkül megette. Így 4x eszik (200at) az 800ml, ami még így is kevés. Aggódom, hogy nem gond-e, hogy egyszerre ennyit adok Neki? Mert ez már a 4. hónap utáni adag (igaz az is napi 7x-8x-i étkezésre). Ma pl 10:30kor, 14:00kor, 17:30kor evett, és már nem kel fel. Keltsem még? Mert amúgy tök jó kedvű. Mert még így is kevés a napi 800ml... Mit csináljak?
2010. jún. 20. 21:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
22.05-ös vagyok. Jó sokat eszik a babád, és a súlya ahhoz képest elég kevés. Az én lányom 3440-el született és most 5300g a súlya. 10 hetes. írtad, hogy mentek védőnőhöz, rákérdeztél? Majd írj hogy mit mondtak, kíváncsi vagyok. De az is lehet, hogy a te babád szervezete kevésbé hasznosítja jól a táplálékot és salakra dolgozik, azt hiszem így mondják. Minden jót nektek!
2010. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem voltunk védőnőnél, ebben a rettentő időben nem indultunk el. Most már biztosan megindul a súlya, még a szoptatásnál is volt egy idő, mikor keveset evett, de nem szólt, akkor is csak a súlyából jöttünk rá, aztán pótoltunk, akkor szépen hízott. Most meg tápszerből evett keveset, most viszont kicsit későn kaptam észbe, későn számoltam utána a napi adagnak, de most szépen eszi a 200akat vasárnap óta napi 5x (na jó, ma 4x, de ez miatt az idő miatt átaludt egy etetést), szóval túl hamar ijedeztem. Most már józan ésszel végig gondoltam, így már jó lesz :) Jövőhéten kedden megyünk orvoshoz, akkor méretek is egyet, de van itthon is mérlegem, szerintem már hétvége körül jobb lesz a helyzet :) Köszi az érdeklődést :)

2010. jún. 22. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!