Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Elég sokat...

Mit csináljak? Elég sokat alszik a 2,5 hónapos babám, napközben keveset eszik. Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval: A tápszeres táblázat szerint 130 ml-t kéne ennie napi 7x-8x. Ez egy nap összesen 910-1040ml. Viszont este 7-8 körül eszik utoljára, reggel akár 10:00ig is elalszik, de általában 6-7 körül azért felébred. Így 4x-5x eszik egy nap. Evés után elégedett, nem kér többet. Viszont számolás után 170ml-re növeltem az adagokat, simán megette, ma már 200akat adtam Neki, azt is gond nélkül megette. Így 4x eszik (200at) az 800ml, ami még így is kevés. Aggódom, hogy nem gond-e, hogy egyszerre ennyit adok Neki? Mert ez már a 4. hónap utáni adag (igaz az is napi 7x-8x-i étkezésre). Ma pl 10:30kor, 14:00kor, 17:30kor evett, és már nem kel fel. Keltsem még? Mert amúgy tök jó kedvű. Mert még így is kevés a napi 800ml... Mit csináljak?
2010. jún. 20. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

En is mindig aggodtam, de tudod hogy te is megnyugodj fogadd meg a tanacsom (engem ez nyugtatott meg). Annyit eszik amennyi szerintem neki kell, es annyiszor ahogy o gondolja. Hidd el ugyis szolna ha ehes es tobb kellene neki. Minden baba mas. A tied jobb es tobbet alvo, ennyi :)

Az enyem oramupontossaggal evett pl. Ne aggodj, tudjak ok hogy mibol mennyi.


1 eves kisfiu anyukaja

2010. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is mindig ezzel nyugtattam, magam, de mikor anyatejes volt, nem szólt, hogy nem elég Neki, 2 hét alatt nem hízott semmit. És most is megelégedett a 130al, de simán tudtam 200ra emelni az adagot, megeszi... Most azért még keltem 1x, mert ma csak 3x evett, az nagyon kevés. És ezt is gond nélkül meg fogja enni... Ha más nem, kedden megyünk méreckedni a védőnőhöz, majd megkérdezem. Csak már egyre stresszesebb vagyok tőle, már szinte másra nem is tudok gondolni...
2010. jún. 20. 21:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám szerdán lesz 10 hetes, de 100nál többet nem eszik egyszerre. Mondjuk ő éjszaka is eszik, de 600-650 ml egy napra az adagja. Mennyi a babád súlya?

2010. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3680-nal született és most 4530. Szóval ez is elég kevés...
2010. jún. 20. 22:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én 7 babám anyatejes, de 2 hónapos kora óta napi 4x eszik. ( egy 5. evésre keltettem, akkor már keveset evett, kb. 60g-ot. Visszatettem, kihányt mindent, aztán átaludt az éjszakát. Ezután nem keltettem fel többet.)Napközben tartjuk a 4 óránkénti evést, most 8-kor, délben, 4-kor és este 8-kor eszik.

Nekem is mondta a védőnő és a dokinéni hogy kevés a 4 szopi, úgyhogy azt mondtam nekik, hogy 5x eszik, most vallottam be, hogy csak 4x. Már nem erőltetik a többszöri evést, látva, hogy hogy fejlődik.

Azt is mondta a védőnő, hogy a baba súlyát kell 6-tal osztani, annyit kell megennie egy nap. Az én babám akkor volt 6kg, közel nem ette meg annak a hatod részét.

Szerintem keltsd napközben enni és ne aggódj, ha kevesebbet szik, mint azt előírják. Tudja, hogy mennyitől lakik jól.

2010. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is ilyen a kezdetek ota, most 4.5 honapos. Altalaban 200ml-t eszik de ha 160-at adok akkor sem reklamal sot ha 130-at akkor sem. :) Ugyhogy en is csak mindig talagattam. Sot szinte sosem sirt, hogy ehes. En fogom magam es minden 4 oraba etetem. Igy reggel 8-12-16-20 orakor eszik oramu pontossaggal.
2010. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is mindig rossz evő volt. Ritkán evett meg 800 ml-t. 6 hónapos jelenleg és most derült ki, hogy vashiányos. A vashiányos babák általában rossz evők és aluszékonyabbak. Kérdezz rá a gyerekorvostól, hátha a Te babádnál is ez lehet.
2010. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Vagyis az derült ki, hogy én vagyok vashiányos, a fiam pedig vérszegény, de a kettő összefügg, ha anyatejes.
2010. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért megnyugtat, hogy nem csak mi vagyunk így. Én is vashiányos vagyok, viszont csak 2 hónapig tudtam szoptatni, ez a probléma olyan 1 hete van. De mindenképp rákérdezek a dokinál. Ez is egy ötlet :) Holnap megyünk a védőnőhöz, majd Őt is kifaggatom. De most azt találtam ki, hogy reggel 7kor kelünk (általában akkor ébred) és ha onnantól 3óránként (belefér a csúszás is) eszünk, akkor kijön a napi 4 és az 200al pont jó. Mert az igazság az, hogy mikor estére elalszik, nem akarom kelteni, örülök, hogy átalussza az éjszakát, nehogy már én rontsam ezt el. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 21. 11:18
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, nem 4x fog így enni egy nap, hanem 5x, és az a pont jó :) 7,10,13,16,19(h)x200(ml)=1000(ml) :)
2010. jún. 21. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!