Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 8,5 hónapos, még...

A lányom 8,5 hónapos, még messze nincs 9 kg (7680 g), de nem bírja a hordozót. Merjünk neki autósülést venni?

Figyelt kérdés

Néztem a Concord Ultimaxot, de több helyen olvastam, hogy az ilyen univerzális méretek (0-18, 9-36) nem jók. Akkor néztem a Besafe Izi Comfortot, de ez meg ugye 9 kg-tól való. Mit tegyek szerintetek? Van, aki bele meri ültetni a kisebb babáját ilyen ülésbe? Aug. elején indulunk Horvátországba nyaralni, akkor egy jó 600 km-es úton már tuti nem bírná a hordozót. Emiatt agyalok annyira, mert itthon az a max 1 órás autózás még kibírható.

Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 18. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dettó. 8,5 hónapos, éppen hogy 8 kiló a lányom és nagyon hosszú. A hordozóból már jócskán kilóg. Én 9 kilótól valót (Besafe) fogok venni. Nem hiszem hogy ez az egy kiló sokat számítana, szerintem veszélyesebb ha nem jó amiben van mert már kinőtte.
2010. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ül már magától? Ha igen, akkor lassacskán szerintem használhattok 'normál' ülést. Aug. elején meg pláne, addig még van Az én lányom most töltötte be az 1 évet, és még mindig 9 kiló alatt van picivel. De kb. 9 hónapos kora óta használunk 9-18kg-os ülést. Mi a Römer King TS Plus ülést választottuk, mert a törésteszten átment. Sokkal jobban szeret ebben ülni, tud nézelődni. És nem utolsó szempont, hogy én is látom, ha kettesben autózunk.
2010. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
...addig még van idő. (ez kimaradt) :)
2010. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én innen mazsoláztam jó ülések közül, hátha segít (bár nem tudok németül, azért sikerült eligazodnom):


[link]

2010. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a fiam kilenc hónapos, nyolc kiló.Már két hete a 9-18 kilóig való autósülésben utazik, mert a hordozót már kinőtte.Dönthetőt vettünk, és van benne szűkítő is, így nem nagy neki.
2010. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
van olyan autósülés ami pont ez a kategória, mi is ezt vettük: Espiro Optima 0-25 kilóig jó, nagyon kényelmes és dönthető.
2010. jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Már ügyesen ül magától, sőt már áll, oldalra lépeget, bár ez a gyerekülésnél nem számít. Igen, én is nézem a törésteszteket, mindenképp megbízhatót akarok, viszont a Römer kicsit drága, ezért hajlok a Besafe felé. Ennek még jók a tesztjei. Nem akarok túl nagy súlyhatárokat felölelő ülést, mert nem jókat olvasok róluk. Akkor szerintetek válthatok? Múltkor 1,5 órás utat alig bírt ki a hordozóban, kb fél órán keresztül üvöltött, bármit csináltam, mondtam, végül kifáradt és elaludt. Ezért szeretnék próbálkozni.
2010. jún. 18. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Váltsatok nyugodtan. És egy tipp. Ha nem ragaszkodsz teljesen új üléshez, javaslom a vaterát, teszveszt. Mi onnan vettük a Römert, és tökéletes. Harmad áron jutottunk hozzá.
2010. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedog a concord ultimax ilyen esetben a legjobb megoldás, mert menetiránynak háttal is beköthető, és egy ilyen picinél ez nagyon fontos, főképp hogy hosszúútraa mentek, elég egy hülye az úton,aki miatt nagyobbat kell fékezni,és máris olyan erőhatás éri a menetiránnyal azonosan utazó babát, hogy sérülhet a nyaka.
2010. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez is igaz. Ezért gondolkodom ennyire. Ráadásul néztem egy Ultimax-ot használtan, ami nagyon jónak tűnt, meg is vettem volna, de az eladó nem postázza, én meg nem tudok 300 km-t utazni érte. Pedig arra gondoltam, hogy annyiért, amennyiért hirdeti érdemes megvenni, ha csak keveset használjuk is és aztán én is eladtam volna. De hát ez nem jött össze:(.
2010. jún. 18. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!