Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babámnál mik a...

10 hónapos babámnál mik a tiltólistás kaják, összetevők? Sok női rokonom adna (saját elgondolása és okoskodása szerint) minden olyat, amit én még nem merek, szeretnék nekik okos válaszokkal szolgálni!

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 12:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy a hitelesség érdekében minden babakonyhás cikket dietetikus segítségével állítunk össze.

babapiskótát, bolti joghurtot szerintem ne adjatok..


és egyébként is tartsatok ki az ellenvélemények között - a ti gyereketek..és hát a világ sokat változott azóta, hogy anyósunk, anyánk stb gyerekeket nevelt..

2010. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

szia!

10 hónaposan én is főleg zöldségeket és húst adtam neki, sokféle zöldséget megfőzve krumplival és hússal turmixolva.

néha-néha krémtúrót és kukit is, mondjuk utazáskor, ha nyűgös volt.

10 hónaposan azért még nem ehet elég sok mindent, pl. hüvelyeseket(bab stb), tejet, mézet, apró magvas gyümölcsöket, citrusféléket, zsíros, fűszeres ételekt...most ennyi jut eszembe.

a nassolnivalókat egyébként is mértékkel kellene adni, legyen az édes, vagy sós. felesleges, mert elveszi az étvágyat és egészségtelen is.

ettől függetlenül én is adtam/adok a babámnak ezt-aztpl. túró rudit egy héten egyszer, kekszet szintén, joghurtot 1-2szer egy héten.

ja, és kölesgolyót nyugodtan adhatsz neki, az azért egészségesebb.

glutén: én is úgy tudom, hogy 6 hónapos kor után be lehet vezetni, én pl. onnantól adtam kekszet, de pl a főzelékeket csak 1 éves kora körül rántottam be. kiflit, keneret azért rágcsált előtte is, de az szinte semmi.

2010. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Citrusokat, narancsot a savassága miatt nem?...
2010. jún. 17. 16:05
 24/25 anonim ***** válasza:
biztosan amiatt is, de én úgy olvastam, hogy az allergének miatt nem. ne kérdezd, hogy mi az allergén benne, mert azt nem tudom.
2010. jún. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Egy másik táblázat szerint viszont már 7 hónapos kortól lehet narancsot, 8 hónapos kortól sárgaborsót, lencsét, babot adni.... áhhh, fene se érti... egyiket olvasod, az ezt mondja, másikat olvasod, homlok egyenest az ellenkezője van benne.
2010. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!