Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig nem lehet a tiltólistás...

Meddig nem lehet a tiltólistás ételeket enni, ha szoptatok?

Figyelt kérdés
Amíg csak szopik vagy 3 hónapos koráig, amikor véget ér a hasfájós korszak? És márványsajtot lehet már most is? Mert az terhesség alatt volt tiltólistán.
2011. febr. 3. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük azzal, hogy naponta ötször megkérdezik, mit nem lehet szoptatás alatt enni...


Aztán: nincs tiltólista. Csak azt nem ehetsz, amit a babád gyomra nem bír. És ez mindenkinél más, valamint az életkorral is változik. Én pl káposztát bármikor ehettem, de 4 hónapos koráig tejet nem, mert kipattogott... Szóval erre nem lehet mindenkire érvényes szabályt építeni. Azt teheted, hogy figyeled a babádat.

2011. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazán tiltólistás ételek nincsenek. Hogy a babádnak fáj-e valamitől a pocija, csak akkor tudod meg, ha eszel. Mindent ki lehet próbálni kis mennyiségben, aztán látni fgod, hogy érzékeny-e rá a babád vagy sem. Én az elsővel még vizet se ihattam volna, annyira görcsös volt a fiam, így azt javasolták, egyek mindent, a kicsinek meg adjak görcsoldót. Érdekes módon a másik 3-mal meg ehettem mindent, még a puffasztó dolgok se ártottak nekik. Ha óvatos vagy, nem akarsz"kockáztatni", várd ki a 3 hónapot, utána szépen sorban vezess be magadnak újra minden rizikós ételt. Ha a babád még akkor is rosszul reagál valamire, azt próbáld újra 1 hónap múlva!

márványsajt: nyugodtan eheted, nagyon sok benne a kalcium.

2011. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Terhesség alatt más miatt van tiltólistán a márványsajt.


szoptatás alatt amit általánosságban nem ajánlott enni:

puffasztó ételek bab, borsó lencse akár a kukorica is

a lecsó is - nálunk pl. - a paprika héja miatt..

az eper a málna is akár

a nagyon füszeres csípős ételek is gondot okoznak

a karfiol a káposzta a karalábé



szóval elég széles a skála de amit terhesség alatt nem ehettél azt most eheted. ott a nyers pasztőrizálatlan sajt volt a ludas itt a szoptatásnál meg az ami puffaszt mert átmegy a tejbe.

2011. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

OK. Tehát a tiltólistát úgy értettem, hogy a rettegett ételek közül azok, amiket a babám nem bír. A kérdés átfogalmazva tehát úgy hangzik, hogy ha a baba eleve hasfájós (ha semmi puffasztót nem eszem, akkor is), akkor a 3 hónap letelte után már akár puffasztóakat is ehetek?


És kedves első! Köszönöm a te válaszodat is, de sajnos nem ülhetek a gép előtt egész nap, hogy átolvassam az eddigi hasonló kérdéseket, így merészeltem feltenni az enyémet. Remélem, nem baj.

2011. febr. 3. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen akkor elképzelhető hogy már nem lesz rá olyan reakciója mint az aktiv hasfájós időszakban .


egyet tehetsz:

vegyél elő egy naptárat - asztali lapozgatósat - v. csak egy füzetet és ird fel hogy mit ettél ha fáj a hasa valamitől a védőnő segithet kiválasztani hogy mitől lehetett.


3. v. voltam.


és nyugodtan kérdezz !!!

2011. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor tehát a pasztörizálatlan tej már nem árthat a babának? Az nem megy át az anyatejbe?
2011. febr. 3. 16:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az már nem árt.


Jó étvágyat!

2011. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :-)
2011. febr. 3. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!