Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így jó ha szoptatok?

Így jó ha szoptatok?

Figyelt kérdés
2 hetes a kislányom és úgy adok neki enni, ahogy ő kéri. Amikor felébred és éhes, akkor kap enni, majd jön a büfi. De este azt csinálja, hogy büfinél elalszik, de amint berakom a kiságyába kinyitja a szemeit és kezdődik elölről: szoptatás, büfi, esetleg pelenkázás. Majd van, hogy ezt eljátssza 3-szor, négyszer, mire nagy nehezen elalszik. Pl. ma 9-től éjfélig próbáltam elaltatni mire sikerült, aztán felkelt 3-kor és 6-ig el sem aludt.
2011. nov. 2. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor este bealszik a büfiztetésnél és újra felébred, akkor már ne szoptasd meg újra. Mert ha előtte már jóllakott, akkor nem hiszem, hogy újra éhes lenne. És amikor büfizéskor elalszik, akkor kijön a büfi? Vagy még azelőtt bealszik? Mert ha nem jön ki az is zavarhatja...
2011. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, engem is érdekelne egy pár jó tanács. 1,5 hetes a kisfiam és szopi után szintén nehezen alszik el, kb. egy óra. Ami még rátesz egy lapáttal, hogy nem alszik el, büfi hol van hol nincs, de még rájön a csuklás is szegénykére, és hát a kórházban azt mondták arra meg jó az anyatej. Szóval mi is elvagyunk.
2011. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Kis drágák, ez tipikus. :)

Az elsődleges cél az, hogy minél kevesebbet legyen mozgatva a baba, miután elaludt ill. amikor esetleg megébred. Peluscsere csakis akkor, ha muszáj (főleg kakinál) és akkor is minél kisebb hercehurcával. Minimális fény, csend, max. suttogás stb.


A visszaaltatás szempontjából fontos lehet a böfi szükségessége (ez ugye sokszor ébreszti őket): a ritkán bukó babákat este ill. menetrendszerű alvás előtt meg lehet próbálni fekve szoptatni, lehetőleg már a saját alvási helyükön. Ez nyilván ágyon, kanapén a legkényelmesebb (együttalvók előnyben), de kiságynál sem lehetetlen. Fekve szopinál könnyen bealszanak, nem mozognak, tehát kisebb a bukás esélye is. (De ezt az első alkalmakkor mindenképp figyelni kell!)

Az ágy ill. közös ágy azért előnyös, mert miután a baba elaludt, már nem kell mozgatni, felvenni, vinni, betenni a kiságyba, hanem nyugodtan pihizhet tovább. (Ha pedig újra megébred, csak melléfekszetek és szophat megint.)

Kiságy esetén már bonyolódhat a dolog, mert amíg a baba nem éri el a mélyalvás fázisát, addig nagyon könnyen visszaébred; amint bekerül a kiságyba, ki fog pattanni a szeme. Tehát, ami ilyenkor ésszerű: megvárni a mélyalvás szakaszát. Ez viszont időigényes dolog, kezdetben 45-60 percbe is telhet, amíg az újszülött mélyen elalszik. (Idővel persze egyre hamarabb.) Ha ezt valamiért nem akarjátok bevállalni, lehet egyéb praktikákat is találni, de én mégis ezt javaslom első körben, mert ez támogatja leginkább a szoptatást. Ha hagyjátok, hogy a baba eleget szopizzon-cumizzon rajtatok, hamar meg tudjátok tanulni, mikor jut el alfába. (Ezt nálunk egy mély sóhaj jelezte, sokáig pontosan 45 perc után.) Ezután már nyugodtan mozgathatjátok, jó eséllyel nem fog visszaébredni.


Ha bukós a baba, akkor nem nagyon tudtok mást tenni, mint rendszeresen böfiztetni, bár a fekve szopit ilyenkor is meg lehet próbálni, csak még fokozottabb figyelemmel.


Én egy időszakban csak fekve szoptattam a lányomat és éjjel együtt aludtunk. Miután áttértünk erre a verzióra, soha többet nem volt ilyen visszaébredős gondunk, pedig korábban (a kiságyas, ülve szopis szakaszban) nálunk is rendszeres volt.

2011. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!