Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babámnál mik a...

10 hónapos babámnál mik a tiltólistás kaják, összetevők? Sok női rokonom adna (saját elgondolása és okoskodása szerint) minden olyat, amit én még nem merek, szeretnék nekik okos válaszokkal szolgálni!

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 12:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
És mit mondasz a gluténról, glükózról? (egyébként az én anyósom már 3 hónaposan hozta a cukros spar-babapiskótát................)
2010. jún. 17. 13:11
 12/25 anonim ***** válasza:
a felsoroltakat én mind adtam már 10 hónapos fiamnak.... lehet is ha csak ne anyatejes a babád és nemrég kezdtétek csak a hozzátáplálst
2010. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A gluténról? Öcsém lisztérzékeny, de egy csecsemő belgyógyász tanácsára mégis bevezettem kisfiamnál 6 hónapos korában a lisztes dolgokat. Csak annyi, hogy jobban kell figyelni az esetleges tünetek megjelenésekor. Ez genetika, ha lisztérzékeny lesz, akkor az a családban előforduló allergia miatt lesz, nem azért, mert adok neki. Szóval akkor így is, úgy is az lesz.

A glükózról pedig... majdnem mindenben van manapság cukor. Egészséges mértékben én is használom a kajákba, de inkább gyümölcscukrot, vagy szőlőcukrot teszek a kisfiam kajáiba, nem kristálycukrot.

2010. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Anyatejes, 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, mára csirkehúsos főzelékeket, csirkemellsonkát, vajaskenyeret, kockasajtot, babakekszet, gyümölcsöket, tejberizst, danonino joghurtot, stb... kap. Szeretnék vigyázni, hogy egészségesen egyen.
2010. jún. 17. 13:15
 15/25 anonim ***** válasza:
Glutént 6 hónapos kortól javasolják bevezetni legújabban, a glükózzal pedig nincs semmi gond, ha nem cukrozod agyon minden kajáját.
2010. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Itt sokan a Danonino-tól is ki lennének akadva, az is tele van cukorral.
2010. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én nasinak szoktam adni Danoninot, de csak nagyon ritkán. Illetve kapott már túrórudi belsejét is.
2010. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Kétkedve, de adtam neki, dokinő javasolta...
2010. jún. 17. 13:18
 19/25 anonim ***** válasza:

Én 10 hónapos korában már sima felnőtt joghurtot is adtam neki, sőt: túrókrémet is. A lényeg szerintem a fokozatosságon és a mértékletességen van. Most egy éves, és lassan tényleg már mindent ehet, kivéve persze amiket az első válaszoló felsorolt.

Persze én is kiakadtam, amikor anyukám először kukit adott neki, hogy az csupa só, stb. De minimális mennyiségekről beszélünk. Szerintem lehetsz kicsit bátrabb, nem pici baba már!

2010. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Addig működtem, amíg bejött! Elolvastam, köszi!
2010. jún. 17. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!