Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pelenkázták a csipőfica...

Hogyan pelenkázták a csipőficamos babákat textilpelenkával régebben?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok, itt nincs terpeszpelenka csak rugi bugyi de az mindig lecsúszik 7 hetes kislányomról. Doki azt mondta próbáljam textilpelekával, mint régen.
2010. jún. 15. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ficamos a babád, vagy csak kötött vagy laza a csípője?

Ha ficamos akkor inkább szerezz be egy terpeszpelust, vagy végső esetben én átlyukasztanám a rugibugyit a korcánál és felkötném a vállához, mint egy kantáros nadrágot. Komolyan kell venni, nehogy a végén komolyabb legyen. Az én lányomon három hónapig volt PAvlik kengyel, és nem kívánom senkinek. Ha nem ficam akkor lehet hogy elég a dupla pelusozás. Anyósom úgy mesélte, hogy duplán pelenkázták a babákat. Ha eldobható pelust használsz, akkor próbálj meg még egyet ráadni a babára, és esetleg még egy textilpelust is hajtogathatsz közé, vagy még egy ötlet. Vedd ki a betétet a rugibugyiból és tedd a két réteg pelus közé. A lényeg hogy terpszben legenek a lábai. Az is jó ha kendőben hordozod, úgy hogy a lábai között vezeted át a kendőt.


Remélem tudtam segíteni, és remélem mielőbb rendben lesz a lányod.

2010. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

esetelg nem ismersz idősebb védőnőt, csecsemős nővért, aki emlékezhet?

az én lányom annyira beleizzadt a rugibugyiba, hogy talán kétszer, ha ráadtam. inkább kenguruban meg kendőben hordoztam magamon, jó nagy terpeszben volt a lába, mindig szem előtt volt és nem mellékesen, nem sírt egész nap a hasfájóssága miatt, hanem órákat aludt, míg én tettem a dolgom. próbáld ki! a kontrollon azt mondták, teljesen jó a csípője.

jó egészséget kívánok nektek is!

2010. jún. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csipoficam gyanus,nem csipoficamos, azt mondta a doktorno, ahogy Elso irta, hogy a ket pelus koz tegyek egy textilt, de felek nem tartja elegge.

Vedono mint olyan, nincs Erdelyben, itt a haziorvosok latjak el ezt a feladatot is.

Koszonom valaszaitokat, kellemes napot!

2010. jún. 16. 11:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!