Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejszelet adható 10 hónapos...

Tejszelet adható 10 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Úgy tudom joghurtot lehet adni, tehéntejet nem szabad.

Tejszeletet adhatok? Lesz tőle valami baja?


2010. jún. 15. 09:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Persze igazatok van nektek is nem szeretném ha nasin nőne fel, de már a gyümölcsből kifogytam, alma, banán, meggy, tejpép. Most majd a dinnyét fogom vele megkóstoltatni.

Az ötleteket köszönöm:)

2010. jún. 15. 12:29
 12/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki naponta tejszelettel túrórudival etetem a lányom! Olvassátok el mi van a tejszeletben túrórudiban. Nincs benne egy E betűs sem, de még csak cukor sincs benne hanem szőlőcukor! Semmi egészségre károst nem tartalmaz, olyan mint egy szelet tejszínes süti!

Itt az volt a kérdés, hogy adható-e vagy sem, és igen adható!

Tartalmaz-e tejet? Minden tejtermék tartalmaz tejet, hisz abból készül! Joghurt túró tejföl vaj, sajtok ez mind mind tejből van, ne adjuk két éves koráig? Annyi minden van ami tényleg régen adható volt ma pedig már minél később adjuk állítólag annál egészségesebbek leszünk, és ez a mai társadalom a legbetegebb! Hol volt régen tápszer, tejbegrízen nőttem fel. Reggelire 1 éves koromban nagyapámmal szalonnás kenyeret ettem, ha nasit szerettem volna cukros kenyeret kaptam, vagy épp amit a kertben találtam vagy mamám által sütött süteményeket kalácsokat kaptam amiben a krém vaj cukorral volt kikavarva, vagy cukrozott meggy. Apukám minden nap hozott egy csomag cukorkát zselé cukorkát ami még cukorba volt mártva, vagy duna kavicsot, selyem cukorkát, vagy ABC állatos csokit,semmi bajom nem volt semmitől, itt vagyok egészségesen, akkor én miért ne adhatnám lányomnak is azokat amiket én ettem?

Aki írja hogy gyümölcsöt ad helyette, az egyáltalán nem ad tejterméket a babájának csak zöldséggel gyümölccsel és hússal eteti! Édességet nasit sem ad neki, akkor a túrókrém gyümölcs mi, az is édes, ha bele gondoltok eddig min élt a gyerek, édességen, mert a táp is édes, a tejpép is, a gyümölcs is, a legtöbb babáknak való répás céklás paradicsomos sütőtökös főzelék is mindd mindd édes!

Én bizony amellett hogy megeszi a lányom a napi főzelékét gyümölcsét bizony adok neki tejszeletet túró rudit,fagyit chipst, ropit, kekszeket sütit csokit vizet nem iszik csak szörpöt vagy gyümölcslét, az is bolti :D De hát könyörgöm, én egyem előtte ő meg csak nézze sírjon és húzza a szoknyámat mert ő nem ehet belőle azért mert édes és felesleges neki! Nekem is felesleges, de jól esik akkor megeszem és vele is megetetem. És ismeri, a boltban már nyúl érte ha elmegyünk mellette :D

Szerintem annál rosszabb nincs mikor egy gyerek bekerül majd egy közösségbe, és mindenki ezt azt eszik és ő meg majd csak nézi, azt sem tudja mi az, nem is látott nem is kóstolt még olyat. Na az ilyen gyerekekből lesznek az elhízott felnőttek mert később kapnak rá és töménytelen mennyiségben fogják fogyasztani!

2010. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

húha, szóval ha nem adok neki édességet babakorában, akkor lesz elhízott felnőtt! ez ám a logika...:))

inkább hagyjuk, a kérdező megértette amit írtam, amúgy senkit sem szeretnék meggyőzni. mindenki azzal eteti a gyerekét amivel akarja (sajnos)

2010. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tényleg nem akarok győzködni senkit, csak sokszor meglep, hogy az emberek mennyire bedőlnek a reklámoknak, hogy van aki azt hiszi, hogy pl ez a tejszelet egészséges és jó egy kisbabának, mint ahogy előttem is írták... hát itt az összetétel:

Összetevők: pasztőrözött friss tej (40%), növényi zsír és olaj, cukor, búzaliszt, sovány tejpor, méz (5%), koncentrált vaj, tojáspor, finom korpa, zsírszegény kakaó, térfogatnövelő szerek (dinátrium-difoszfát, nátrium-hidrogén-karbonát, ammónium-karbonát), emulgeálószerek (zsírsavak mono- és digliceridjei), aromák, só.

már eleve a pasztőrözött friss tej miatt csak egy éves kortól ajánlott ilyesmit adni, a többi adalékról nem is beszélve...

persze értem én hogy sokkal egyszerűbb ezt megvenni mindennap, mint az embernek megcsinálni pl egy túrókrémet friss gyümölccsel, de azért azzal ne áltassuk magunkat, hogy ez egészséges! pláne nem mindennap...

2010. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nem akartam ebből vitát indítani. Tényleg csak arra voltam kíváncsi adható e a tejszelet. Mind két oldalnak van igaza.

Nem szeretném megvonni a kislányomtól az édességet, de tömni sem szeretném. Gyerekként én is mindig kaptam valamit, aminek nagyon örültem "édes szájú" vagyok 50kg, szóval nem vagyok kövér, gyerek ként pedig olyan voltam mint egy kis cinege.

Úgy tudtam, hogy tej egy éves kor alatt nem adható, tejtermék viszont igen, tejföl, sajt, joghurt pedig ezekbe is van tej. A lényeg, hogy a gyümölcs nagyon fontos, de heti egy két alkalommal jöhet egy tejszelet így meg is van az arany közép út,

minden jót:)

2010. jún. 16. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!